Локал во близина на Демир Хисар со патки, лебеди, езерце и рурален амбиент е зелена оаза на мирот (фото)

Со рурален шмек, среде прекрасна природа, далеку од градската врева... Овој локал е совршена дестинација за викенд бегство.

lokal-vo-demir-hisar-so-patki-lebedi-ezerce-i-ruralen-ambient-e-zelena-oaza-na-mirot-foto-01.jpg

Локал на околу 16 километри од Демир Хисар е вистинска зелена оаза.

Станува збор за етно ресторан и рибник, со многу зеленило, патки, лебеди и што уште не.

Кога сакате викенд бегство од градскиот хаос, ваквиот тип на места низ нашата држава се одлична идеја.

Ресторан „Бабино“ – идеја за викенд бегство:

View this post on Instagram

A post shared by Restoran Babino (@restoranbabino)

View this post on Instagram

A post shared by Restoran Babino (@restoranbabino)

Прочитајте и 7 ресторани во природа низ Македонија, кои се рај за очи и душа

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото) Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јо...
Maкедонка, што живее во САД, го откри полот на бебето со натпис на куќата и украси во дворот - најср... „Бидејќи синот Адам (3) беше возбуден за тоа дека ќе биде голем брат, сакав дозн...
Врчак ужива на одмор во луксузен ресорт на море (фото) Пред извесен период најави нови музички проекти, а во меѓувреме Раде Врчаковски ...
Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото... „Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја...
Ќерката на Сара Мејс и Димитар го прослави 5-тиот роденден со тематска забава и торта на 3 ката (фот... „Во свет полн со Барби и Wednesday, горд сум што избра да бидеш Wonder Woman. Ср...
Сара Мејс и Димитар Атанасовски на егзотичен одмор во Египет - пејачката во топ форма по второто пор... „Само одмор, лето, море, коктели и детски насмевки - давај животе“, порачува Сар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg