Романтично запросување на Македонка на зајдисонце во Рим со поглед на прекрасниот вечен град

„Запросувањето беше шок за мене. Пред Петар да ме запроси имавме планови, да, но не за во толку блиска иднина. Самото запросување се случи во бар со преубав rooftop, Oro Bistro. Не можам да опишам колку бев изненадена,“ вели за CRNOBELO.com Дијана (24) од Битола. 

romantichno-zaprosuvanje-na-makedonka-na-zajdisonce-vo-rim-so-pogled-na-prekrasniot-vechen-grad-01.jpg

Дијана Трајковска (24) од Битола и Петар Трајкоски (27) од Прилеп, се свршија во вечниот град, Рим на 6 јуни 2023 година.

Дијана, која е референт во финансиско друштво, и Петар, по професија машински инженер, се запознале во Битола.

romantichno-zaprosuvanje-na-makedonka-na-zajdisonce-vo-rim-so-pogled-na-prekrasniot-vechen-grad-06.jpg

Биле во врска 2 и пол години, пред Петар да ѝ подготви романтично изненадување во вечниот град и да ја побара за жена.

Неколку дена по запросувањето, Дијана вели дека тоа ѝ било вистински шок.

За CRNOBELO.com таа ја раскажа нивната љубовна приказна:

romantichno-zaprosuvanje-na-makedonka-na-zajdisonce-vo-rim-so-pogled-na-prekrasniot-vechen-grad-02.jpg

„Со Петар се запознавме во Битола, бидејќи тој работеше таму. Почнавме врска која траеше 2 и пол години пред тој да ме побара за сопруга.

Ова ми беше изненадување во целост, беше прав шок за мене. Пред да ме запроси имавме планови, да, но не за во толку блиска иднина. Затоа и бев изненадена со самиот чин.

romantichno-zaprosuvanje-na-makedonka-na-zajdisonce-vo-rim-so-pogled-na-prekrasniot-vechen-grad-05.jpg

Сè беше толку прекрасно и романтично, а се случи во вечниот град Рим. Ова е прекрасен град и многу нè воодушеви.

Самото запросување се случи во бар со преубав rooftop, Oro Bistro. Не можам да ви опишам колку бев изненадена.

romantichno-zaprosuvanje-na-makedonka-na-zajdisonce-vo-rim-so-pogled-na-prekrasniot-vechen-grad-04.jpg

Инаку, прстенот го избрал сам и точен ми е. Целата организација и изборот на прстен биле само негова идеја и никој не знаеше дека ќе се случи вакво изненадување.

Прстенот му беше скриен во малото џепче од фармерките.

romantichno-zaprosuvanje-na-makedonka-na-zajdisonce-vo-rim-so-pogled-na-prekrasniot-vechen-grad-03.jpg

Потоа ми кажа дека имал голема трема во себе, но успеал да ја совлада за јас да не дознаам ништо во врска со тоа.

romantichno-zaprosuvanje-na-makedonka-na-zajdisonce-vo-rim-so-pogled-na-prekrasniot-vechen-grad-09.jpg

Откако се вративме во Македонија им кажавме прво на нашите родители, а потоа на роднините и пријателите“.

romantichno-zaprosuvanje-na-makedonka-na-zajdisonce-vo-rim-so-pogled-na-prekrasniot-vechen-grad-07.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не е Прованса, Грција е: Македонка позира среде недогледни полиња лаванда (фото) „Отсекогаш сум сакала да имам магични фотографии со полиња од лаванда, но и покр...
Македонка направи уникатно откривање на полот на бебето со торта со обоена внатрешност (фото+видео) „Ова беше огромно изненадување, бидејќи според генетската историјата на семејств...
Вирален хит: Македонка во забавно видео покажа како звучи нашиот јазик со различни странски акценти „Ма леле колко јас сакам да причам македонски – водата, лоптата, масата, топката...
Матеја ја запроси саканата Драгана во Виетнам: Романтика на зајдисонце во ресторан на плажа „Мислев дека ќе ме запроси во Тајван, бидејќи пред да отидеме во Виетнам, таму ж...
Македонка што живее во Нов Зеланд: „Го изгубив телефонот во Скопје и ќе кажам дека најчесните луѓе ж... „Браво мои Македонци, горда сум, иако живеам надвор сепак сум дел од вас убави л...
Бајковито запросување на Македонка во Париз со поглед на Ајфеловата кула - двајцата се од Ресен, тој... Костадин и Ерика се од Ресен, но животот ги однел на различни страни – неа во Ам...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg