Благој од Кочани ја запроси саканата Вероника на Малдиви - Романтика на плажа покрај Индискиот Океан

„Бевме на одмор на Малдиви кога Благој ме побара за сопруга. Иако сме заедно веќе 6 години, во моментот кога клекна на колена ме изненади, не очекував дека ќе ме запроси токму тогаш“, вели Вероника од Штип за CRNOBELO.com за изненадувањето што ѝ го подготвил нејзиниот иден сопруг.

kochanchanecot-blagoj-ja-zaprosi-sakanata-veronika-na-maldivi-romantika-na-izgrejsonce-pokraj-okean-01.jpg

Вероника Трајковска (24) од Штип и Благој Ангелов (26) од Кочани, се свршија на Малдиви.

Покрај плажа, со поглед на Индискиот Океан, Благој клекнал на едно колено и ја побарал саканата Вероника за сопруга.

Вероника вели дека во тој момент навистина не очекувала нејзиниот сакан да ја запроси и била премногу изненадена и среќна.

kochanchanecot-blagoj-ja-zaprosi-sakanata-veronika-na-maldivi-romantika-na-izgrejsonce-pokraj-okean-05.JPG

За CRNOBELO.com таа ни ја раскажа нивната љубовна приказна и сподели детали за волшебното запросување:

„Со Благој се запознавме во Скопје, двајцата бевме отидени за да се запишеме на студии на Универзитетот Шефилд во Солун. Јас сега работам финансии и сметководство, а тој работи менаџер во транспорт.

Заедно сме веќе 6 години и сме разговарале за брак. Бевме на одмор на Малдиви кога се случи тоа.

Но, во моментот кога ме клекна на колена ме изненади, не очекував дека ќе ме запроси токму тогаш.

Благој осмислил сè, а според неговата идеја, вработените во одморалиштето преубаво организирале и подготвиле сè.

kochanchanecot-blagoj-ja-zaprosi-sakanata-veronika-na-maldivi-romantika-na-izgrejsonce-pokraj-okean-08.JPG

Тој клекна на колено и ме побара за сопруга.

Потоа ми кажа дека немал трема при запросувањето. 

Прстенот, кој го избрал сам, ми е точен, бидејќи тој земал димензии од друг мој прстен што го имам дома. 

kochanchanecot-blagoj-ja-zaprosi-sakanata-veronika-na-maldivi-romantika-na-izgrejsonce-pokraj-okean-06.JPG

Радосната вест прво им ја соопштивме на нашите родители, а тие беа пресреќни.

Инаку, сè уште немаме конкретни планови за свадбата, бидејќи не се брзаме“.

kochanchanecot-blagoj-ja-zaprosi-sakanata-veronika-na-maldivi-romantika-na-izgrejsonce-pokraj-okean-04.JPG

kochanchanecot-blagoj-ja-zaprosi-sakanata-veronika-na-maldivi-romantika-na-izgrejsonce-pokraj-okean-09.JPG

kochanchanecot-blagoj-ja-zaprosi-sakanata-veronika-na-maldivi-romantika-na-izgrejsonce-pokraj-okean-03.JPG

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

A. J. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...
Даниел Кајмакоски откри дека се венча со саканата: „Ти си сè она што некогаш сум го барал“ Даниел Кајмакоски откри дека се венча со неговата сакана, а засега не е познато ...
„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...
Снеже Велков на плажа за Бадник: „Брр, првпат во животот се бањам во зима“ (видео) „Прв пат во животот се бањав во зима. Оти? Така ми текна“ – напиша меѓу другото ...
Познати Македонци коишто зад себе имаат (барем) по еден брак Кои познати Македонци зад себе имаат по еден, а кој по 4 неуспешни бракови? Кој ...
Маријан Стојаноски по третпат ќе стане татко: „Сопругата е во 8-иот месец, спремни сме за раѓањето н... „Сопругата Наташа е во 8-иот месец од бременоста. Ние сме веќе подготвени и го ч...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg