Емра Куртишова со бебето во кафеана: „Не мора ракија, нека проба од макалото“, ѝ порача Џамбазов

Исаура од „Преспав“, која се породи пред три недели, ја одведе ќерката во позната скопска гостилница и објави фотка на Инстаграм.

isaura-od-prespav-3-nedeli-po-poroduvanjeto-ja-odvede-kjerkata-vo-kafeana-01.jpg

Актерката Емра Куртишова, која на 27 октомври ја роди ќерката Лена, со бебето отиде во гостилница во Скопје.

„Прво одење на Лена во кафеана“, напиша на Инстаграм актерката, која е најпозната по улогата на Исаура од хит серијата „Преспав“.

isaura-od-prespav-3-nedeli-po-poroduvanjeto-ja-odvede-kjerkata-vo-kafeana-02.jpg

Првиот коментар го доби од Игор Џамбазов, кој во популарната хумористична серија го глуми Миле Бузалковски.

„Е ако де. Не мора одма со ракија. Од макалото нека проба,“ напиша Џамбазов во свој стил.

isaura-od-prespav-3-nedeli-po-poroduvanjeto-ja-odvede-kjerkata-vo-kafeana-04.jpg

„Не јадела лук,“, му одговори таа.

Емра, која се породи пред околу 3 недели, ја криеше бременоста од јавноста, па ги изненади фановите кога 3 дена по породувањето објави фотка на Инстаграм и откри дека станала мајка.

Веста за раѓањето на бебето прв ја објави нејзиниот сопруг, актерот Петар Стојанов.

За потсетување, Емра и Петар се венчаа во јуни 2023, по 3 години врска.

isaura-od-prespav-3-nedeli-po-poroduvanjeto-ja-odvede-kjerkata-vo-kafeana-03.jpg

Прочитајте и „Добредојде ќерко Лена“ - Исаура од „Преспав“ стана мајка, 4 месеци по свадбата со колегата Петар Стојановски

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...
Марта Димоска, по мисијата на НАСА, позира во смел аутфит среде снежна бура во САД: „Ми летна шапкат... Македонката Марта Димоска позира како секси Баба Мразица среде снежна бура во СА...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...
Борко Ристовски за татковството: „Маж што никогаш не сменил пелена на детето или не му спремил млеко... „Маж кој никогаш не сменил пелена, не направил млеко за своето че...
Горан Алачки ѝ слави роденден на саканата, Светлана Црнокрак блеска со холивудски гламур: Што прават... Горан Алачки го прослави 59-иот роденден на неговата сакана Марина, Кристина Дим...
Ќерката на Сара Мејс и Димитар го прослави 5-тиот роденден со тематска забава и торта на 3 ката (фот... „Во свет полн со Барби и Wednesday, горд сум што избра да бидеш Wonder Woman. Ср...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg