Светлана Црнокрак повторно во венчаница, Кристина Димитри му прослави роденден на синот: Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм?

Кристина Димитри, која неодамна откри дека има нов дечко, му направи роденденска прослава на синот Давид, а Антониа Гиговска ја најави промоцијата на првиот албум. Што правеа македонските ѕвезди на Инстаграм минатата недела?

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-01_2.jpg

Манекенката и презентерка на вести, Светлана Црнокрак, облече венчаница на Саемот за венчавки. Оваа манифестација ја водеше водителката на „Брза кујна“, Сања Савеска, која освен што објавуваше фотки и видеа од настанот, сподели и фотка со својот долгогодишен дечко.

Таско го прослави 28-иот роденден, а роденден славеше и пејачот Мартинијан Кириловски.

Десет години љубов прославија Сара Мејс и Димитар Атанасовски. Тие беа на Копаоник без децата, па преку Инстаграм им се заблагодарија на родителите што останаа дома да ги чуваат Илина и Кирил.

Што правеа македонските ѕвезди на Инстаграм минатата недела?

Сашко Коцев се врати на „Златна Бубамара“ по една година пауза

Сања Савеска на Саем за венчавки

View this post on Instagram

A post shared by Сања Савеска (@sanja_saveska)

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-08.jpg

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-14.jpg

Таско наполни 28 години

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-15.jpg

Кристина Димитри му направи роденденска забава на синот Давид

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-03.jpg

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-01_1.jpg

Тамара Тодевска на „Златна Бубамара

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-06.jpg

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-07.jpg

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-11.jpg

Светлана Црнокрак повторно во венчаница

svetlana-crnokrak-povtorno-vo-venchanica-kristina-dimitri-mu-proslavi-rodenden-na-sinot-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-09.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Кристина Димитри во златен аутфит со танга, Калиопи со мајка ѝ: Што прават македонските ѕвезди на И... Кристина Димитри, во стилот на Јелена Карлеуша, настапи во провокативен аутфит в...
Антониа Гиговска за мајчинството: „Тешко е првите 2 недели со бебе, имам уште само 5kg вишок“ „Болницата не ја менувам за ништо. Максимално посветени од самиот старт. Ги...
Антониа Гиговска го откри полот на бебето - со сопругот очекуваат момче Пејачката со претходна најава точно во 12 часот го откри полот на бебето, таа и ...
Антониа Гиговска ужива во првите денови со синот Киан: „Колаче мое“ „Таткото уморен“, вели пејачката Антониа Гиговска, која покажа како ги поминува ...
Миа Костова му организираше тематска забава за 11-иот роденден на синот со црни балони и црна торта ... „Денес се молиме на сите богови да не ни се спои небо и земја, дечкото слави род...
Антониа Гиговска со провокативна фотосесија за Денот на вљубените „Дали ќе бидеш мојот Валентин“ – напиша Антониа Гиговска до фотките на кои позир...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg