Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Секси модели кои ги откриваат стомачните мускули: Какви бикини носи ова лето Аделина Тахири?

Аделина најчесто избира бикини каде горниот дел е во форма на триаголник, а долниот дел е низок и со врвки - модели кои ја истакнуваат нејзината совршена линија.

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-01.jpg

Пејачката Аделина Тахири, освен што е позната по својот моден вкус и љубовта кон чантите и чевлите од познати светски дизајнери, има специфичен вкус и за костимите за капење.

Кога се бикините и костимите за капење во прашање, Аделина секогаш избира модели кои одговараат на нејзиниот облик на тело и ги истакнуваат облините, но и стомачните мускули на пејачката.

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-19.jpg

Таа најчесто се решава за бикини каде горниот дел е во форма на триаголник, а долниот дел е низок и со врвки.

Нејзините бикини се со украсни токи или светки, а во различни бои - бели, црвени, црни и повеќето се со златни детали.

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-12.jpg

За едно од своите патувања ова лето пејачката избра модел со животински принт, а фотките ги сподели на Инстаграм.

Интересно е што скоро секогаш носи и шешир, но не класичен за на плажа, туку каубојски модел, а кој, ѝ прилега одлично.

Погледнете ги фотографиите:

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-23.jpg

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-22.jpg

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-21.jpg

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-20.jpg

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-18.jpg

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-17.jpg

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-16.jpg

seksi-modeli-koi-gi-otkrivaat-stomachnite-muskuli-kakvi-bikini-nosi-ova-leto-adelina-tahiri-15.jpg

Повеќе фотографии на следната страница...Би можело да ве интересира:

Аделина Тахири, Снеже Велков - Кои се најзгодните познати мајки во Македонија? (втор дел) Листата на згодни жени, кои се притоа и мајки е долга... Можеби и вие сте една о...
Аделина Тахири со сестра ѝ Диана (17) и синот на одмор во Египет: „Мојот живот во една слика“ По Дубаи, Аделина ужива на брегот на Црвеното Море во Египет. Овојпат друштво ѝ ...
Миа Костова - бикини со висок струк, Мартија Станојковиќ - храбри модели: Kaкви костими за капење из... Топлите летни денови ги намамија познатите дами на плажа, а тие покажаа дека одл...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Манекенката Бојана Нушкова згодна на плажа – позира во танга бикини, гордо ги покажува стриите (фото... Нашата манекенка Бојана Нушкова е доказ за природна убавина која зрачи сексапил ...
Мартија Станојковиќ во Дубаи - Позира во бикини Ручек покрај базен, ден поминат во познат ресторан на плажа и уживање во топлото...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg