Нокаут победници на Макфест 2020 со песната „Сакам да живеам“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Нокаут победници на Макфест 2020 со песната „Сакам да живеам“

nokaut-pobednici-na-makfest-2020-so-pesnata-sakam-da-zhiveam-01.jpg

Вечерва (19.09) се одржа натпреварувачкиот дел од 35-тото јубилејно издание на Макфест.

Под ведро небо, на градскиот плоштад во Штип, во одлична атмосфера мина македонскиот фестивал на забавна музика Макфест.

Победници се групата Нокаут со „Сакам да живеам“.

С. С. | Црнобело

Најчитани неделава