Аделина Тахири доби стотици рози и низа подароци од сопругот за Валентајн - славеа во скопски локал

Многу рози, балони во форма на срце, парфем Tiziana Terenzi, чанта BVLGARI и што уште не... Сопругот ѝ приреди на Аделина ноќ за паметење.

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-01.jpg

Аделина Тахири доби романтично изненадување од сопругот по повод Денот на вљубените.

Пејачката позираше со цветниот аранжман од рози во нејзиниот дом и со букетот црвени рози, а на Инстаграм Стори ги сними и подароците од саканиот Серјожа, меѓу кои беше парфем Tiziana Terenzi, како и чанта од брендот BVLGARI.

На една од фотографиите со цветниот аранжман таа го гушка и својот син Јон.

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-08.jpg

Потоа, парот славеше во скопскиот локал Панорамика, каде уживаа во романтичната атмосфера, која на крајот заврши и со блех-музика.

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-11.jpg

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-10.jpg

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-05.jpg

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-04.jpg

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-12.jpg

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-02.jpg

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-07.jpg

adelina-tahiri-dobi-stotici-rozi-i-niza-podaroci-od-soprugot-za-valentajn-slavea-vo-skopski-lokal-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Локал во близина на Демир Хисар со патки, лебеди, езерце и рурален амбиент е зелена оаза на мирот (ф... Со рурален шмек, среде прекрасна природа, далеку од градската врева... Овој лока...
„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...
Локал во Гостивар со модерен ентериер и префинети детали, како и дрвцe маслинка (фото) Локал во Гостивар со урбан, индустриски стил, многу зеленило, внимателно одбрани...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg