„За македонската убавина далеку се слуша“ - Нашата Марис впечатлива на фотосесија во Шведска

„Дали има на овој бели свет поубаво девојче од Македонче?“, се согласувате ли со стиховите на нашата култна песна? Нашата Марија од Штип е уште еден доказ за тоа.

za-makedonskata-ubavina-daleku-se-slusha-nashata-maris-vpechatliva-na-fotosesija-vo-shvedska-01.jpg

Марија Јовева од Штип, позната како Марис Џолин на Инстаграм, е македонска модна инфлуенсерка со повеќе од 53.000 следбеници на Инстаграм.

Таа е позната по впечатливиот моден стил со смели комбинации на бои, а сега ја гледаме во сосема поинакво издание за време на фотосесија во Шведска, каде живее со својот сопруг.

Со ретро гламур и нетипични волуменозни фризури за неа, Марис изгледа сосема поинаку.

za-makedonskata-ubavina-daleku-se-slusha-nashata-maris-vpechatliva-na-fotosesija-vo-shv1edska-01.jpg

Македонската убавина дефинитивно се цени насекаде, зарем не?

Македонската убавица на која сме горди:

za-makedonskata-ubavina-daleku-se-slusha-nashata-maris-vpechatliva-na-fotosesija-vo-shvedska-011.jpg

za-makedonskata-ubavina-daleku-se-slusha-nashata-maris-vpechatliva-na-fotosesija-vo-shvedska-0111.jpg

za-makedonskata-ubavina-daleku-se-slusha-nashata-maris-vpechatliva-na-fotosesija-vo-shvedska-01.jpg

za-makedonskata-ubavina-daleku-se-slusha-nashata-maris-vpechatliva-na-fotosesija-vo-shvedska-03.jpg

za-makedonskata-ubavina-daleku-se-slusha-nashata-maris-vpechatliva-na-fotosesija-vo-shvedska-02.jpg

za-makedonskata-ubavina-daleku-se-slusha-nashata-maris-vpechatliva-na-fotosesija-vo-shvedska-01_1.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Македонската дизајнерка Ива Спасовска на патување во Шведска - на посета кај нашата инфлуенсерка Мар... Најдобрите другарки, облечени во стајлинзи во впечатливи бои, уживаат во главнио...
Македонската Барби сосема гола, исцртана со бои - вистинско ремек дело (фото) Поради долгите нозе и русата коса Калтрина го носи прекарот македонска Барби. Се...
Нашата водителка Нина, со искрена фотка: „За лице со акни, најголем предизвик е да излезеш без шминк... „За лице со постојано појавување на акни, најголем предизвик е да излезеш на ули...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg