Македонската Барби со совршени фотографии од одморот во Грција (фото)

Од впечатливи костими за капење до бели, куси летни фустанчиња, Калтрина изгледа како Барби во секое издание за време на нејзините летни одмори во Албанија, па во Грција.

makedonskata-barbi-so-sovrsheni-fotografii-od-odmorot-vo-albanija-foto-01.jpg

Калтрина е македонска инфлуенсерка со повеќе од 45.000 следбеници на Инстаграм, која првенствено работи како професорка по музичко образование, но во јавноста е позната како македонската Барби.

Таа периодов го користи за одмор и релаксација, па во јуни уживаше на море во Албанија, во јули во Грција, а сега отпатува за Франција.

Од розово монокини до црн впечатлив модел на бикини, на фотографиите од плажа Калтрина изгледа совршено.

Прочитајте и Тесен струк, долга руса коса: Која е македонската Барби? (фото)

Фотографии од нејзиниот одмор во Грција:

https://www.instagram.com/p/CgEdnmmsW1O/

https://www.instagram.com/p/CgHuYBysKd0/

На следната страна фотографии од нејзиниот одмор во Албанија во јуни...Би можело да ве интересира:

Фото-галерија од посетителите на Златна бубамара 2023 Салата беше преполна, некои внимателно слушаа, други се смееја на одличните шеги...
Maкедонка, што живее во САД, го откри полот на бебето со натпис на куќата и украси во дворот - најср... „Бидејќи синот Адам (3) беше возбуден за тоа дека ќе биде голем брат, сакав дозн...
Македонската инфлуенсерка Никица Ацева откри дека очекува бебе со фотосесија на плажа со партнерот Во бел фустан со саканиот на плажа и со нивниот миленик, Никица Ацева откри: „Ср...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg