Втора полуфинална вечер: 10 песни кои одат во големото финале на Евровизија 2018


Втора полуфинална вечер: 10 песни кои одат во големото финале на Евровизија 2018

Веќе ги имаме 20-те финалисти кои успешно ги поминаа полуфиналните вечери и влегоа во големото финале на Евровизија 2018.

vtora-polufinalna-vecer-10-pesni-koi-odat-vo-golemoto-finale-na-evrovizija-2018-001.jpg

ТУКА погледнете ги 10-те песни од првото полуфинале, а во продолжение следи листата од вторите 10:

Србија - Nova Deca во изведба на Sanja Ilić & Balkanika

Молдавија - My Lucky Day во изведба на DoReDoS

Унгарија - Viszlát Nyár во изведба на AWS

Украина - Under The Ladder во изведба на MELOVIN

Шведска - Dance You Off во изведба на Benjamin Ingrosso

Австралијa - We Got Love во изведба на Jessica Mauboy

Норвешка - That's How You Write A Song во изведба на Alexander Rybak

Данска - Higher Ground во изведба на Rasmussen

Словенија - Hvala, ne! во изведба на Lea Sirk

Холандија - Outlaw In 'Em во изведба на Waylon

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли К... Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...