Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (видео)


Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (видео)

Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега имаме можност да ѕирнеме накратко и во втората.

tamara01.jpg

Тамара Тодевска и нејзиниот евровизиски тим се веќе неколку дена во Израел, каде покрај подготовките за Евровизија и пробите, уживаат во слободното време поминато заедно.

На социјалните мрежи, Тамара, придружните вокали и целиот тим постојано споделуваат фотки од Тел Авив и изгледа дека си поминуваат одлично.

kako-pomina-vtorata-proba-na-tamara-todevska-za-evrovizija-2019-video-02.jpg

Покрај тоа, тие одлично си ја вршат задачата како претставници на нашата земја на Евровизија и подготовките одат во најдобар ред.

На втората проба тие повторно се покажаа одлично, а на официјалниот евровизиски сајт беа објавени фотки и видео од изведбата.

Облечена во смарагдно зелениот фустан, застана на сцената со едноставно, но моќно осветлување, додека во позадина имаше сегменти од видео-спотот и нејзината ќеркичка.

tamara02.jpg

tamara07.jpg

tamara03.jpg

tamara04.jpg

tamara05.jpg

tamara08.jpg

Погледнете го видеото од втората проба на Тамара:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Покрај Тамара со „Proud“ - Кои се другите 9 учесници кои влегоа во финале на Евровизија 2019? Тамара Тодевска ја направи горда цела Македонија со нејзиниот спектакуларен наст...

Најчитани неделава