Пред Вилијам била во врска со згоден правник – Каде е денес мажот што ѝ го украл срцето на Кејт Мидлтон, пред принцот?

Пред да ја започне врската со принцот Вилијам Кејт Мидлтон била во врска со друг студент на факултетот каде што студирала. Денес тој е успешен адвокат и има три деца, а Кејт е пријателка со неговата сопруга. Погледнете како изгледа човекот кој пред Вилијам успеал да го освои срцето на принцезата од Велс? 

pred-vilijam-bila-vo-vrska-so-zgoden-pravnik-kade-e-denes-mazhot-shto-i-go-ukral-srceto-na-kejt-midlton-pred-princot-01_copy.jpg

Кејт Мидлтон денес е во среќен брак со принцот Вилијам со кого има три деца, но малкумина знаат дека пред да биде со него, таа била во врска со нејзин колега од универзитетот Сент Ендрјус, Руперт Финч.

Оваа кратка врска беше прикажана во шестата и последна сезона на ТВ серијата The Crown, каде беа опфатени факултетските години на принцот Вилијам и почетокот на неговата љубовна приказна со Кејт. 

ova-e-poranesnoto-momce-na-kejt-midlton-04.jpg

Интересно е тоа што и по раскинувањето, Кејт и Руперт останале во добри односи па тој заедно со поранешните девојки на Вилијам, Оливија Хант и Карли Маси-Берч се појави на кралската венчавка во 2011 година.

Како што објави магазинот „Hello", Руперт денес работи како адвокат во фирма во Лондон.

ova-e-poranesnoto-momce-na-kejt-midlton-03.jpg

Во 2013 година, Руперт го кажа судбоносното „да“ на својата избраничка, лејди Наташа Руфус Ајзакс, ќерка на маркизот Сајмон Руфус Ајзакс, со која има три деца.

На свадбата беа поканети и Кејт и Вилијамс.

Наташа е англиски аристократ и основач на модната куќа Beulah London.

ova-e-poranesnoto-momce-na-kejt-midlton-02.jpg

Дека се во одлични пријателски односи говори и фактот што Кејт е долгогодишен обожавател на модниот бренд на сопругата на нејзиното поранешно момче, а и во неколку наврати на јавни настани се појави во фустани со потпис на Beulah.

„Чест е да се види војвотката во дизајн на Beulah. Таа е прекрасен амбасадор за британските брендови и тоа е поважно од што било во моментов“ - изјави претходно Наташа за магазинот Hello!.

Освен Руперт, Кејт Мидлтон, пред да се запознае во Вилијам, беше во врска и со Вилијам Маркс кој всушност бил нејзина прва љубов.

Врската ја започнале во 2000 година. По раскинувањето тие останале пријатели. Денес, Маркс е телевизиски репортер.

Се шпекулираше дека по кратката разделба со принцот Вилијам, Кејт била во романса со Хенри Ропнер.

В. К. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 светски ѕвезди кои не сакаат да имаат деца: „Никогаш немав амбиција да бидам родител“ Не сите луѓе сакаат да имаат деца, а тука се и некои од светските ѕвезди. Едни п...
Познати жени кои се маќеи (и ги сакаат децата на сопрузите како свои) „Кога се венчав во Вил, знаев дека и син му е дел од нашето семејство. Потоа нау...
По обвинувањата за силување, освои една од најубавите жени на светот: Која е девојката на Чак Бас од... Поранешната Мис тинејџерка на светот, Ејми Џексон скоро две години е во врска со...
Ја милува по лицето, откако таа ја помина ноќта во неговиот дом – Дали Ирина Шајк е во врска со Том...  „Том ја зема Ирина со автомобилот, останаа во неговиот дом цела ноќ, а сле...
Принцот Хари конечно насмеан на настан покрај Меган Маркл, по гласините за проблеми во бракот (фото) По гласините за „проблеми во рајот“, како и намуртеното издание на Хари покрај М...
10 светски ѕвезди кои биле во врска и со мажи и со жени Некои од најголемите светски ѕвезди не кријат дека ги привлекуваат и двата пола,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg