Откриени најголемите лаги на кланот Кардашијан


Откриени најголемите лаги на кланот Кардашијан

Тие лажат за пластичните операции, за свршувачките, за емоциите, за семејните врски и за што уште не.

najgolemite-lagi-na-klanot-kardashijan-otkrieni-01.jpg

Во идеален свет реалната телевизија не би била лажна и членовите на семејството Кардашијан не би им биле идоли на многу луѓе ширум светот.

Пред 2007 година никој не знаеше за нив, но откако секс снимката на Ким Кардашијан излезе во јавноста лудилото започна и Кардашијан – Џенер кланот постојано е присутен во медиумите.

Но, во текот на овие 10 години, минати во фокусот на вниманието, многу нивни лаги беа разоткриени:

Куќата во нивното реално шоу не е нивниот вистински дом

Гледајќи го шоуто „Keeping Up with the Kardashians“ постојано гледаме куќа со прекрасен екстериер, но тоа всушност не е вистинскиот дом на семејството.

Вистинската куќа, во сопственост на Крис Џенер, се наоѓа на околу 20 минути возење од куќата во која снимаат.  Откако фановите ја разоткрија ситуацијата, Ким изјави дека кога во шоуто има снимки на екстериерот, тие се направени на куќа во соседството, но дека снимките направени внатре се од нивната вистинска куќа.

najgolemite-lagi-na-klanot-kardashijan-otkrieni-03.jpeg

Тежината на Ким по бременоста

По раѓањето на нејзиното второ дете, Ким откри дека се бори со килограмите и дека имало мигови кога се гледала во огледалото и мислела дека никогаш повторно нема да биде истата.

Шест месеци подоцна таа тврдеше дека ослабела 27 килограми, но нутриционистите направија пресметка според нејзината висина и изгледот и открија дека лаже за бројот на килограмите во периодот по бременоста.

Операциите на Кајли Џенер

Гледавме како магично усните на Кајли Џенер стануваат пополни, а нејзиниот нос ја менува формата преку ноќ.

Пред неколку години Кајли изјави дека нејзината уста е природна и не ѝ правела ништо, а потоа во нивното шоу призна дека ставала привремени филери.

najgolemite-lagi-na-klanot-kardashijan-otkrieni-04.jpeg

Добротворните активности на Ким Кардашијан

Ким често се фали колку многу пари дава во добротворни цели.

Но, фановите без навистина лути кога дознаа дека само 10 проценти од парите од нејзините аукции на eBay биле дадени во добротворни цели, а претходно најавила дека сите собрани пари ќе имаат таква намена.

Криењето на неверствата на Ламар во бракот со Клое Кардашијан

За време на бракот на Клое Кардашијан и кошаркарот Ламар Одем имаше гласини дека тој ја изневерува, но Клое негираше сè.

Потоа таа призна дека лажела и прикривала сè. „Криев секој пат кога ќе дознаев нешто, но сега е готово со тоа“, ѝ кажа Клое на својата сестра Кортни во реалното шоу.

najgolemite-lagi-na-klanot-kardashijan-otkrieni-05.jpeg

Уште 4 лаги на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати фаци кои не се поднесуваат, а се сликале заедно Голем дел од славните личности се егоцентрични. Не сакаат да го споделат ни возд...
Невозвратена љубов: Ѕвезди кои добиле „корпа“ од други ѕвезди Постои ли жена што може да му одолее на Џорџ Клуни? Да. Нејзиното име е Ева Лонг...
Ким Кардашијан и Канје Вест го добија своето трето дете од сурогат мај... Ким Кардашијан и Канје Вест се пресреќни поради приновата, а Норт и Сент поради ...