Како седеше Кајли Џенер за да не ѝ „пукне“ фустанот на забавата по Оскарите?


Како седеше Кајли Џенер за да не ѝ „пукне“ фустанот на забавата по Оскарите?

На забавата по Оскари 2020, Кајли Џенер прво се појави во тесен фустан, кој личи многу неудобно, а очигледно таа цела вечер не успеала да седне во него како што треба.

kako-sedeshe-kylie-jenner-za-da-ne-i-pukne-fustanot-na-zabavata-po-oskarite-01.jpg

За да изгледаат совршено на настаните кои ги посетуваат, славните личности мора да се „помачат“, бидејќи тоа не е воопшто едноставно.

Неодамна, на Златни глобуси, Џенифер Анистон откри како успеала да не го истутка фустанот кој го носеше, а сега Кајли откри како седела за да не ѝ „пукне“ тесниот фустан.

22-годишната ѕвезда на Vanity Fair забавата се појави во син фустан со корсет, кој ја истакнуваше нејзината фигура како песочен часовник.

Креацијата се покажа како многу неудобна, а за да стигне до забавата, таа морала да седи во полу-легната положба. Сепак, очигледно маката се исплатела, а таа е задоволна од изгледот. 

kako-sedeshe-kylie-jenner-za-da-ne-i-pukne-fustanot-na-zabavata-po-oskarite-02.jpg

kako-sedeshe-kylie-jenner-za-da-ne-i-pukne-fustanot-na-zabavata-po-oskarite-04.jpg

kako-sedeshe-kylie-jenner-za-da-ne-i-pukne-fustanot-na-zabavata-po-oskarite-07.jpg

kako-sedeshe-kylie-jenner-za-da-ne-i-pukne-fustanot-na-zabavata-po-oskarite-0.jpg

kako-sedeshe-kylie-jenner-za-da-ne-i-pukne-fustanot-na-zabavata-po-oskarite-05.jpg

Подоцна, таа се пресоблече во црвен фустан со длабоко деколте и висок шлиц, што изгледа на многу поудобна и попрактична варијанта.

kako-sedeshe-kylie-jenner-za-da-ne-i-pukne-fustanot-na-zabavata-po-oskarite-08.jpg

kako-sedeshe-kylie-jenner-za-da-ne-i-pukne-fustanot-na-zabavata-po-oskarite-10.jpg

kako-sedeshe-kylie-jenner-za-da-ne-i-pukne-fustanot-na-zabavata-po-oskarite-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кајли Џенер си ја носи ќеркичката на работа и позира со неа на пауза (фото) Кајли Џенер тврди дека поминува многу време со ќеркичката и не се двои на неа, а...
Исповед на Кајли Џенер: Како се справувам со трачевите и што ми дава смисла во животот Ријалити ѕвездата проговори за несигурностите, за тежината да се расте пред каме...
Кајли Џенер и Тревис Скот на прв семеен одмор со ќеркичката Сторми на Бахами (фото) Кајли Џенер и нејзиното момче Тревис Скот, се фотографирани на нивниот прв семее...

Спонзорирани линкови: