Изгуби 45kg, но не и гласот – Адел во цветен аутфит пее боса на свадба (фото+видео)


Изгуби 45kg, но не и гласот – Адел во цветен аутфит пее боса на свадба (фото+видео)

Викендов Адел повторно ја покажа новата топ форма, облечена во цветно здолниште за свадба на пријателка, каде што пееше и лудо се забавуваше.

izgubi-45kg-no-ne-i-glasot-adel-vo-cveten-autfit-pee-bosa-na-svadba-foto-video-01.jpg

Адел во последно време воодушевува каде и да се појави со нејзината нова фигура, откако изгуби 45 килограми.

Иако за многумина беше прекрасна и кога беше полничка, таа сепак изгледа совршено и сега. Последно, пејачката беше забележана викендов, на свадба кај нејзината пријателка Лаура Докрил.

31-годишната Адел беше облечена во Oscar de la Renta цветно здолниште, комбинирано со крем топ и штикли.

На свадбата пејачката се развесели, па на неколку Инстаграм видеа може да се забележи како пее и лудо се забавува, а во одреден момент, дури е соблечена и боса.

Фотки од Адел викендов:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Адел го чепка носот, Бритни Спирс грицка нокти: Што прават славните кога никој не ги гледа? Како и сите останати луѓе, така и славните личности имаат по некоја слабост од к...
Пријателка на Дијана откри што принцезата би сакала да им каже на Меган Маркл и Кејт Мидлтон Војвотката од Јорк вели дека принцезата Дијана ѝ била неверојатно блиска пријате...
Ќерката на Синди Крафорд секси и разголена за 16-ти роденден (фото) Каја Гербер, ќерката на Синди Крафорд, наполни само 16 години, а веќе изгледа пр...

Спонзорирани линкови: