Какви фотки објавува Илина Арсова (37) од престојот со Игор Џамбазов во Сретеново?


Какви фотки објавува Илина Арсова (37) од престојот со Игор Џамбазов во Сретеново?

Илина Арсова, првата дама од Македонија што ги искачила нaјвисоките врвови на сите континенти, периодов ужива во Сретеново покрај Игор Џамбазов. Дали тие навистина се пар?

kakvi-fotki-objavuva-planinarkata-ilina-arsova-37-od-prestojot-so-igor-djambazov-vo-sretenovo-01.jpg

Планинарката Илина Арсова (37) веќе некој период престојува во Сретеново, Дојран. Таа карантинскиот период го минува покрај Дојранското Езеро во друштво на Игор Џамбазов (56).

Илина и Игор објавуваат заеднички фотографии на кои се среќни и прегрнати заедно, па се шпекулира дека парот е во врска.

Заедничките фотографии што ги објави Игор:

View this post on Instagram

...не сме..

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

View this post on Instagram

United colors of Dojran...

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Сепак, дали станува збор само за гласини не знаеме, но едно е сигурно – Илина минува прекрасни и релаксирачки мигови во Сретеново, судејќи според фотографиите што ги објавува на Инстаграм.

Таа објави дури и видео од едно нејзино планинарење каде од кањонот испраќа поздрав директно до Игор Џамбазов.

Пред неколку дена Илина напиша: „На самиот почеток од оваа година (2020) сонот ги заокружи седумте континенти, а јас станав прва дама од Македонија и една од шеесет жени во светот кои ги искачиле нaјвисоките врвови на сите континенти.“

View this post on Instagram

7 years today, me on the top of the world. Nothing is impossible if you know where you're heading. Do not forget to dream, cuz dreams come true 💛 . Утрото во 3:15 минути, на овој ден пред седум години, ја имав таа величенствена среќа и можност да застанам на врвот на светот. Овој дострел претставуваше чин на самонадминување и докажување себеси дека МОЖАМ, но истовремено испишување на нова историја на жените во спортот и виден резултат за планинарските спортови. На самиот почеток од оваа година (2020) сонот ги заокружи седумте континенти, а јас станав прва дама од Македонија и една од шеесет жени во светот кои ги искачиле нaјвисоките врвови на сите континенти. Ви благодарам што ме следевте и поддржувавте бидејќи ништо во животот не може да се постигне сосема сам. . @climbingthesevensummits @timmosedale @everesttobbe @abooth1981 @dkaevski #agencijazamladiisport @climb_girls @world_mountain_lovers @dorjeemountaineer @mountainwomen_ @sportandpeaceut @strongwomenarebeautiful #strongwomenbetterworld

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova) on

Фотографии што ги објавува Илина Арсова од Сретеново:

View this post on Instagram

Dojran 5:30 a.m. #nofilter #nofilterneeded #dojranlake

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova) on

Најинтересни фотки од планинарските експедиции на Илина на следната страна, меѓу кои на една ужива сосема гола во глетката...



Би можело да ве интересира:

Ѕвезди на кои треба да им се забрани Фотошоп И славните понекогаш сакаат да го прикажат нивниот живот на социјалните мрежи ка...
Фотки од одморот на Емина Јаховиќ + кое ѝ е новото момче милионер, според гласините По разводот со Мустафа Сандал беше во врска со атрактивен 18-години постар турск...
Игор Џамбазов пее, а Илина Арсова работи со брусилица (видео) Згодната и физички спремна Илина Арсова се фати за поправки во Сретеново, а Игор...

Најчитани неделава