Елена Стефановска со 5 дијаманти, Меган Фокс прстен со бизарен детаљ: Најуникатните свршенички прстени

Елена Стефановска доби прстен со пет дијаманти во форма на круна, прстенот на Меган Фокс крие еден бизарен детаљ заради кој не може да го извади од прстот - кои се некои од најуникатните свршенички прстени?

elena-stefanovska-so-5-dijamanti-megan-foks-prsten-so-bizaren-detalj-najunikatnite-svrshenichki-prsteni-01.jpg

Додека некои мажи се одлучуваат да ги запросат партнерките со класичен веренички прстен со еден камен, други сакаат да бидат уникатни и бираат необични прстени кои ќе заблескаат на раката на нивната избраничка.

Македонската ТВ водителка и инфлуенсерка Елена Стефановска на новогодишната ноќ објави дека ја прифатила понудата за брак од нејзиниот партнер Бојан Најдоски.

„Кажав Да!!! 01.01.2022 Среќна Нова година“ – напиша таа до фотографиите на кои се гледа свршувачкиот прстен.

Таа во неколку наврати го покажа уникатниот свршенички прстен во форма на круна со пет дијаманти.

Меган Фокс (35) е една од познатите личности, заедно со Аријана Гранде и Емили Ратајковски која доби свршувачки прстен со два различни скапоцени камења.

Нејзиниот свршеник Машин Ган Кели (31) во интервју за Vogue откри повеќе детали за прстенот со кој ја запроси својата сакана, а појасни дека поради еден бизарен детаљ таа нема да може да го извади безболно.

poradi-bizaren-detalj-megan-foks-ne-mozhe-da-go-vadi-verenichkiot-prsten-drugi-poznati-shto-dobija-slichni-prsteni-02.jpg

Како што појасни Машин Ган Кели, прстенот треба да ја симболизира нивната идеологија за „оган близнак“ според која тие двајцата функционираат и заради која практично се неразделни во последните две години.

„Едниот скапоцен камен е необработен колумбиски смарагд што беше само исечен во форма на солза, земен директно од рудник, а другиот е дијамант.

Концептот е прстенот да може а се раздели и да прави два прстена што се држат заедно со магнет и формираат срце“ – појасни Машин Ган Кели.

poradi-bizaren-detalj-megan-foks-ne-mozhe-da-go-vadi-verenichkiot-prsten-drugi-poznati-shto-dobija-slichni-prsteni-04.jpg

Тој откри и еден бизарен детаљ за прстенот што го прави уште поуникатен.

„Прстените всушност се со боцки, па ако се обиде да го извади, ќе ја боли. Љубовта боли“ – рече раперот.

poradi-bizaren-detalj-megan-foks-ne-mozhe-da-go-vadi-verenichkiot-prsten-drugi-poznati-shto-dobija-slichni-prsteni-03.jpg

Тој прокоментира и за тоа зошто одлучиле самите да ја објават снимката од запросувањето. Како што рече тоа бил нивен обид сами да го контролираат наративот.

„Во спротивно некој можеше само да направи чудна фотографија со прстенот. Јас само го снимав запросувањето на мојот мобилен телефон.

Не викнавме фотографи, само го потпрев мојот мобилен телефон на чаша“ – рече тој.

Инаку, освен Меган Фокс, и други познати личности веќе добиле свршенички прстени со два скапоцени камења, наместо еден и со необична форма.

Емили Ратајковски и нејзиниот сопруг Себастијан Беар Мек Клард се венчаа пред матичар со обични прстени, а по неколку месеци таа се појави со свршенички прстен со два дијаманта, еден во форма на квадрат и еден во форма на круша.

poradi-bizaren-detalj-megan-foks-ne-mozhe-da-go-vadi-verenichkiot-prsten-drugi-poznati-shto-dobija-slichni-prsteni-05.jpg

Кети Пери од својот сопруг Орландо Блум доби свршенички прстен во форма на цвет. Средината е изработена од црвен рубин, а ливчињата на цветот се формирани од дијаманти.

poradi-bizaren-detalj-megan-foks-ne-mozhe-da-go-vadi-verenichkiot-prsten-drugi-poznati-shto-dobija-slichni-prsteni-06.jpg

Аријана Гранде од Далтон Гомез доби свршенички прстен со дијамант и бисер. Се шпекулира дека бисерот е од семејното наследство на пејачката.

poradi-bizaren-detalj-megan-foks-ne-mozhe-da-go-vadi-verenichkiot-prsten-drugi-poznati-shto-dobija-slichni-prsteni-07.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган Фокс со Машин Ган Кели во Грција на одмор - не можат да се наситат еден на друг (фото) Уште еден доказ дека Грција е замислата за совршен одмор за холивудските ѕвезди....
Брајан Остин Грин шета со синовите, едниот бос со женска облека - додека Меган Фокс си ја слави сврш... Откако Меган Фокс и Машин Ган Кели јавно ја објавија свршувачката, нејзиниот пор...
Машин Ган Кели ја запроси Меган Фокс со дијамантски прстен со посебно значење - прославиле со пиење ... По околу година и пол заедно, Машин Ган Кели ја запроси Меган Фокс, а наводно пр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg