Не е Драгана од Скопје – Пике „уловен“ со новата 12 години помлада девојка, заради која се раздели со Шакира

Излезе првата фотографија од Пике со љубовницата. Шакира ставила крај на врската откако дознала дека Пике има афера со неговата 12-години помлада асистентка. Станува збор за девојка од Шпанија и не, не е Драгана Спасовска, за која се шпекулираше дека имал афера со неа во Дубаи.

ne-e-dragana-od-skopje-pike-uloven-so-novata-12-godini-pomlada-devojka-zaradi-koja-se-razdeli-so-shakira-01.jpg

По вестите за разделбата на фудбалерот Жерар Пике (35) и поп-дивата Шакира (46), не престануваат шпекулациите за тоа која е новата девојка на фудбалерот.

Претходно се шпекулираше дека Пике имал афера со Драгана Спасовска која пораснала во Скопје, а со која тајно се гледал во Дубаи.

Прочитајте и Пике и Шакира наводно раскинале заради девојка од Скопје, со која тајно се гледал во Дубаи – Која е Драгана Спасовска?

Сега, шпанските медиуми успеаја да го фатат на дело со новата 23-годишна девојка Клара Чиа Марти, за која се верува дека ја запознал додека таа работела за неговата компанија „Космос“.

Во јуни, кога Шакира и Пике објавија дека официјално се разделуваат по 11 години врска, веќе се шпекулираше дека причината за разделбата е неверството на фудбалерот, а според најновите информации Пике и Клара претходно се гледале со месеци.

61268977-11100327-image-a-27_1660165193251.jpg

Според неофицијални извори, The Sun пишува дека Клара е студентка која работи за Пике како организатор на настани.

Пике и Клара својата врска сакаат да ја чуваат подалеку од очите на јавноста, а неодамна шпанските медиуми објавија фотографија на која за првпат може заедно да се видат Пике и неговата љубовница.

59294069-11100327-Single_Gerard_Pique_has_been_trolled_by_a_Swedish_restaurant_own-m-28_1660165292156 (1).jpg

Пике и Клара заедно присуствувале на настанот „Brilliant Minds“, а откако фотографијата беше објавена во поголем дел од шпанските медиуми, асистентката веднаш ги избришала сите профили на социјалните мрежи.

Според шпанските медиуми, Пике по разделбата со Шакира ужива во тоа што е слободен, па секоја вечер излегува со своите колеги од Барселона и постојано оди на забави.

Прочитајте и Бурна врска со актерот од „Касандра, го изневери поранешното момче со Пике - Љубовниот живот на Шакира (фото)

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Шакира уморна, но храбро се држи со синовите, по веста дека може да помине 8 години во затвор (фото)... По обвинението од шпанските власти дека затаила повеќе од 15 милиони евра данок,...
Шакира замислена со синовите во прегратка, по бакнежите на Пике со новата девојка (фото) По 11 години заеднички живот и љубов, Пике не ја послуша желбата на Шакира барем...
Пејачка се прошета топлес на BET Awards 2022 и поттикна лавина од критики Кога сакаш со голотија да издоминираш на настан и ќе го налутиш светот… Бремена ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg