Меган е несигурна, Трамп е моќен алфа маж: Какви тајни открива потписот на познатите за нив?


Меган е несигурна, Трамп е моќен алфа маж: Какви тајни открива потписот на познатите за нив?

Неодамна имавме можност да ги откриеме најоригиналните автограми на познатите, но дали некогаш сте се запрашале што кријат тие?

megan-e-nesigura-tramp-e-mokjen-alfa-mazh-kakvi-tajni-otkriva-potpisot-na-poznatite-za-niv-01.jpg

Како и многу други работи, така и ракописот открива многу за личноста и карактерот.

Па така, експертите решиле да ги анализираат потписите на некои од познатите личности и да откријат какви тајни се кријат зад нив.

Погледнете колку многу открива потписот за овие 5 познати личности: 

Меган Маркл

Ова е стилски ракопис на жена која е добра во создавање фасада и на која изгледот ѝ е многу важен. Малите детали, како на пример завртокот на почетокот на буквата М, откриваат дека таа е многу посветена и не се откажува додека не се задоволи со целта. Сака убави работи во животот и има само-дисциплина. Нема ништо да остави на случајноста и има многу високи стандарди за да биде одобрена од општеството. Малите заоблени букви пак во средината укажуваат на изненадувачки недостаток на самодоверба. Сепак,  ова е романтична, страствена и посветена жена.

megan-e-nesigura-tramp-e-mokjen-alfa-mazh-kakvi-tajni-otkriva-potpisot-na-poznatite-za-niv-02.jpg

Адел

Потписот открива жена која има високи цели и го достигнува врвот, како и жена со бујна имагинација што ја надополнува нејзината амбиција за величественост. Спојот на мали и големи букви покажува колку е смирена и скромна, како и дека ѝ е важно да се приврзе со публиката, а срцето е симбол за романса кој укажува на слатка, емотивна и природна личност која сонува за љубов.

megan-e-nesigura-tramp-e-mokjen-alfa-mazh-kakvi-tajni-otkriva-potpisot-na-poznatite-za-niv-03.jpg

Марк Закерберг

Основачот на Фејсбук има многу оригинален потпис кој повеќе наликува на математичко равенство, што значи дека и неговиот начин на размислување е оригинален. Почетокот на неговиот потпис покажува дека тој е човек на кој му треба подбутнување на почетокот пред тој да се покаже на дело. Емоциите му се повеќе контролирани отколку почувствувани, иако постојат знаци на анксиозност и загриженост. Долните големи завршетоци на буквите покажуваат дека е човек кој може лесно да ги контролира и да се справува со луѓето, како и дека е зависен од богатство.

megan-e-nesigura-tramp-e-mokjen-alfa-mazh-kakvi-tajni-otkriva-potpisot-na-poznatite-za-niv-04.jpg

Доналд Трамп

Ова е потпис на алфа маж свесен за сопствената моќ. Непропорционалните големи букви ја откриваат неговата гордост, а аголните завршетоци на буквите „D“ укажуваат на неговата дива амбиција, динамичност и бестрашност. Еднаквоста и регуларноста во потписот покажува дека е човек кој сака да се соочува со факти, па иако има недостаток на емпатија, тој е некој кој има потреба и бара практични решенија на практични проблеми.

megan-e-nesigura-tramp-e-mokjen-alfa-mazh-kakvi-tajni-otkriva-potpisot-na-poznatite-za-niv-05.jpg

Ема Вотсон

Актерката има две мали точки на крајот од внимателно конструираниот потпис. Тоа укажува на компулсивно однесување, вклучувајќи анксиозност и труд, како и темелност. Опседната е со контрола и се става себеси под притисок и стрес при настапувањето на платно или зад сцената. Цик-цак линиите пак откриваат дека сака да биде забележана и се фокусира на тоа. Иако однадвор изгледа полна со самодоверба, крајот на потписот открива дека не секогаш верува во сопствените способности.   

megan-e-nesigura-tramp-e-mokjen-alfa-mazh-kakvi-tajni-otkriva-potpisot-na-poznatite-za-niv-06.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 тајни кои само Денис Родман ги знае за неговиот пријател Ким Џонг Ун Од потврдата дека Ким има ќерка до љубовта на Ким за прекрасните француски вина,...
Маж во Велика Британија ѝ го вратил ѓубрето дома на жената што го фрлила на патот Сакаме вакви херои и во Македонија... На некултурните луѓе да им го вратиме ѓубр...
Маж се сретна со докторот кој го спасил од смрт кога бил бебе Денес неговиот доктор е во пензија, но Рос никогаш нема да заборави кој му го сп...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg