Внукот на Зоран Џорлев си направи тетоважа во негова чест (фото)


Внукот на Зоран Џорлев си направи тетоважа во негова чест (фото)

„Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене... До следно видување!!!“, напиша Огнен на својот Фејсбук профил.

vnukot-na-zoran-djorlev-si-napravi-tetovazha-vo-negova-chest-foto-01.jpg

Младиот музичар Огнен Здравковски е внук на познатиот виолинист Зоран Џорлев, кој за жал прерано нѐ напушти.

Тој во чест на својот вујко го истетовира неговиот лик на раката.

„На едно овековечување кај дечкото со златните раце Симона Капчев!!! Фала ти најмногу за прекрасниот портрет!

Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене... До следно видување!!!“, напиша Огнен на својот Фејсбук профил.

На едно овековечување кај дечкото со златните раце Simon Kapchev !!! Фала ти најмногу за прекрасниот портрет! ✒🙏🏼 Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене... До следно видување!!! ❤🎻

Posted by Ognen Zdravkovski on Wednesday, February 17, 2021

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зимска бајка: Падна првиот снег на Попова Шапка (фото) Падна првиот снег и на Попова Шапка... Утро обоено во бело и сцена како од зимск...
Како цртана и без грам шминка: Македонка е совршена убавица во секое издание (фото) Кристина Настеска изгледа како Барби од реалноста, дури и на фотографиите од бол...
„За да го прославам мојот роденден со баба и дедо“ - пораки од најмалите зошто да останете дома (фот... Деновиве на социјалните мрежи се шири фотографија од 17 мали дечиња кои шират по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg