Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најубавите свадби во 2022 година објавени на CRNOBELO.com (фото)

Од романтичната венчавка на Викторија Лоба во Охрид со вел од 3 метри до спектакуларната свадба во Ватикан на Ива и Антонио и бајковитата свадба со бели гулаби и „направи сам“ детали на Верче и Дарко... Потсетете се на 15-те највпечатливи свадби на CRNOBELO.com во 2022 година.

del-od-najubavite-svadbi-vo-2022-godina-na-crnobelo-com-foto-01.jpg

Кога има љубов, има сè, а кога има крунисување на таа љубов и ветување за до крајот на животот да се биде заедно и во добро и во зло, тогаш нема поубаво.

Многу Македонци и Македонки си ветија ваква безусловна љубов во 2022 година.

Дел од највпечатливите свадби на CRNOBELO.com од 2022 (кликнете на црвените наслови за да ги прочитате целите приказни):

Викторија Лоба за свадбата со саканиот Ѓорѓи: „Носев венчаница долга 3 метри, два бели гулаби слетаа на зајдисонце кај Св. Јован Канео“

del-od-najubavite-svadbi-vo-2022-godina-na-crnobelo-com-foto-09.jpg

Елена „Живот со стил“ за свадбата со саканиот Бојан: „Сменивме локација во последните 48 часа, но ја имав својата италијанска бајка“

del-od-najubavite-svadbi-vo-2022-godina-na-crnobelo-com-foto-02.jpg

Зои Блаж: „Завршив на инфузија пред свадба поради напорните подготовки, но вредеше – свадбата ни беше магична“

del-od-najubavite-svadbi-vo-2022-godina-na-crnobelo-com-foto-22.jpg

Елеонора Миљковиќ, македонската ријалити ѕвезда, со раскошна свадба: „Имав торта висока 3 метри, две венчаници и виолини“

del-od-najubavite-svadbi-vo-2022-godina-na-crnobelo-com-foto-04.jpg

Љубовната приказна на Мими и Филип: „За првиот танц сами си направивме песна, а на свадбата имав 3 венчаници“

del-od-najubavite-svadbi-vo-2022-godina-na-crnobelo-com-foto-05.jpg

Уште 5 свадби на следната страна...Би можело да ве интересира:

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...
Романтична колекција на венчаници од Oscar de la Renta за есен 2023 (фото) Oscar de la Renta ја престави новата невестинска колекција романтични венчаници ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg