Балкон - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Балкон

Term Main definition
Балкон

Гледање: љубовта ќе ти биде возвратена; да се биде на балкон: позицијата ти е несигурна; во воздух: нереални деловни планови.

Што значи да се сонува балкон?

Гледање балкон во сон

Кога ќе видите балкон во сон, тоа значи дека љубовта ќе ви биде возвратена. Ќе  запознаете личност во која ќе се вљубите на прв поглед. Можеби тој нема да биде  ваш тип на маж, но ќе ве освои неговата насмевка, шарм и смисла за хумор. Честопати ќе сонувате за вашата врска, прошетки покрај река и романтични моменти. Нема да бидете сигурни дали чувствата се меѓусебни и тоа ќе ве полудува. Ќе ја користите секоја можност да бидете сами со него. Ќе ви признае дека сакал порано да ви каже што чувствува, но го плашела од вашата реакција.

Да се биде на сон на балкон

Ако сонувате дека сте на балкон, тоа подразбира дека вашата позиција е несигурна. Вашите илузии за наоѓање сигурна работа на која ќе работите до пензија ќе ги урне тешката финансиска ситуација во која фирмата неочекувано ќе се најде. Како и многу колеги, и вие ќе се плашите да не ја изгубите работата. Ќе мора да започнете да се распрашувате за други можности и дополнителен начин на заработка.

Сонување балкон во воздух

Сонувањето балкон во воздух симболизира нереални деловни планови. Доколку имате приватен бизнис, ќе поставите цели што е невозможно да се постигнат за краток временски период. И покрај вашата посветеност и напори, потребно ви е  искуството што го немате. Можно е да не ги земате предвид советите на постарите колеги, што би можело да биде од голема корист. Ако очекувате унапредување, тоа нема да биде можно во наредниот период, но е повеќе од сигурно за неколку години.

Ѕидање балкон

Ако сонувате дека ѕидате балкон, тоа значи дека промените кои ги очекувате не можат да се случат преку ноќ. Ќе ви треба многу трпеливост да ги дочекате  своите пет минути, но успехот ќе биде уште посладок кога ќе знаете дека сами сте заслужни. Водете сметка за финансиите и избегнувајте да потпишувате какви било договори пред добро да го проучите секој детаљ.

Кога сонувате дека некој друг ѕида балкон, тоа подразбира дека се плашите оти вашата сакана личност ќе ве изневери. Може да се сомневате во верноста на вашиот партнер или во искреноста на некои пријатели. Не е дека немате причина за тоа, затоа што имате многу искуство со нечесни луѓе. Сепак, бидете внимателни кого и за што го обвинувате, затоа што не се сечии намери лоши. Потрудете се да препознаете кој ви е искрен пријател, а кој не. Кога ќе го одделите житото од каколот, животот ќе ви биде многу полесен.

Бојадисување балкон

Ако сонувате дека бојадисувате балкон, тоа значи дека ќе дознаете некоја болна вистина. Можно е вашиот партнер да ви признае некој грев од минатото. Таа информација нема да ве повреди сама по себе, колку фактот дека тој/таа крие нешто од вас толку долго. Пред да го/ја обвините за што било, обидете се да се замислите себеси во таква ситуација. Не дозволувајте негативните чувства да ги надвладеат сите оние убави и размислете дали тоа што дури сега сте дознале за нешто е навистина вредно за времето што сте го поминале во среќа и мир.

Сон во кој некој друг бојадисува балкон симболизира љубомората или завист што ја чувствувате кон некој пријател или член на семејство. Колку и да се обидувате да го скриете тоа, вие сте ужасно љубоморни на некој бидејќи има подобра работа, подобар партнер или поквалитетен живот од вашиот. Вие се трудите тоа да не се гледа, па во поголемо друштво глумите дека ви е драго за неговата/нејзината среќа, а во себе се чувствувате лошо. Размислете зошто е тоа така и што можете да направите за вашиот живот да биде поквалитетен и подобар.

Скокање од балкон

Ако сонувате дека скокате од балкон, тоа значи дека во блиска иднина би можеле да влезете во некоја профитабилна, но многу ризична работа. Колега или познаник веројатно ќе ви понуди работа што е „на работ“ од законот. Ќе ве мачи моралната дилема дали да прифатите или не. Без оглед на ризикот за кој сте свесни, ќе одлучите да се впуштите во таа авантура, затоа што очајно ви требаат пари.

Доколку сонувате дека некој друг скока од балкон, тоа значи дека ќе сведочите на некој непријатен настан. Ќе ве вознемири тоа што нема да можете да му помогнете некому кој е во неволја. Можно е пријател да ви каже дека има здравствени проблеми или некој од членовите на семејството да признае дека му/ѝ недостасуваат пари. За жал, нема да можете да помогнете во ниту една од овие две ситуации, но тоа не значи дека вашата поддршка нема да значи ништо за него/неа.

Паѓање од балкон

Ако сонувате дека некој ве турнал од балкон или дека паѓате од балкон, тоа симболизира возбуда. Веројатно планирате некое патување, излет или излегување поради кое сте многу возбудени. Можеби конечно ќе се сретнете со луѓе кои ви се драги или ќе видите личност што ви се допаѓа долго време. Веројатно тие симпатии нема да прераснат во нешто повеќе, но ќе ви годи вниманието на оној кој ви се допаѓа.

Туркање некого од балкон

Кога сонувате дека некого сте турнале од балкон, тоа значи дека комплексите и недостигот на самодоверба ве спречуваат да ги остварите своите желби. Без оглед колку сте сигурни дека знаете што правите, секогаш барате потврда од околината дека тоа е исправно. Таквиот став довел до тоа многу ваши планови да пропаднат  поради недостиг на самодоверба. Време е да започнете правилно да ги вреднувате  своите квалитети и поради својата стручност да се наметнете како доверлив и добар соработник и колега. Никој тоа не може да го стори наместо вас.

Качување на балкон

Ако сонувате дека се качувате на балкон со прескокнување ограда, тоа значи дека ќе се најдете пред сериозен тест на животот. Можеби ќе посакате да го смените факултетот, работата или местото на живеење. Конечно ќе добиете шанса да го остварите тоа, но ќе ве кочи стравот од неуспех. Ќе се двоумите дали конечно да преземете ризик или да ја задржите сигурноста што ја имате во моментот во животот.

Доколку сонувате дека некој друг се качува на балкон, тоа симболизира чувство дека некој ви се меша во животот. Веројатно станува збор за близок член на семејство, кој под изговор дека ви посакува добро се обидува да влијае на вашите одлуки. Колку и да го/ја почитувате, знаете дека е време да се спротивставите на таквиот однос, но никако не наоѓате време ниту начин да го сторите тоа.

Сонување балкон со цвеќе

Ако сонувате балкон полн со цвеќе, тоа значи дека пред вас е еден мирен период. Турбулентниот период полн со стрес, проблеми и обврски ќе помине, па конечно ќе можете да се опуштите. Искористете го тоа време да го посветите на семејството, пријателите или на некое хоби што сте го занемариле поради недостиг на време. Ќе ви годи  да правите работи во кои уживате. Овој период е добар и за нови планови поврзани со работата и финансиита.

Значењето на сонот може да има поедноставно толкување. Ако сте го средувале  балконот или сте се одморале на него, тоа ви оставило впечаток, па сте го сонувале.

Дефиниција за балкон

Балкон е надворешниот дел од зградата кој не е покриен.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg