Балон - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Балон

Term Main definition
Балон

Добивката ќе ви се лизне од раце.

Што значи да се сонува балон?

Балон кој лета

Ако во сон видите балон кој лета, тоа е знак дека жалите за пропуштените прилики. Постојано имате чувство дека не го живеете животот во потполност и дека не го давате својот максимум. Често се прашувате дали требаше да изберете друга професија, работа или факултет. Во споредба со другите, вие ги гледате само вашите недостатоци и потајно би сакале да можете да бидете во туѓа кожа. Не правите ништо конкретно за да ја подобрите состојбата во која се наоѓате и да бидете задоволни со вашиот живот. Изгледате неволно и незаинтересирано, што може негативно да влијае на сите аспекти од вашиот живот.

Повеќе балони кои летаат

Кога сонувате повеќе балони кои летаат на небото и постепено исчезнуваат од видик, тоа значи дека вашиот оптимизам околината понекогаш го смета за нереален или непрактичен. Неретко сте толку уверени во сопствениот успех што на многумина им се чини дека сте го изгубиле контактот со стварноста. Само вие знаете дека тоа е вашиот одбранбен механизам и начин да се справите со проблемите на најбезболен можен начин.

Ако вие летате во балон

Сонувањето дека вие летате во балон симболизира дека ќе одите на патување. Ќе ви се укаже  можност да заминете на подолго време во странство, а можеби и да живеете таму. Можно е дека ќе најдете сигурна работа и личност со која ќе посакате да имате семејство. Во почеток ќе ве измачува носталгија, но набрзо ќе се навикнете на животот на висока нога.

Некој друг лета со балон

Ако сонувате дека некој друг лета со балон, тоа значи дека ќе ги надминете сите пречки и ќе постигнете многу цели. Сепак, треба да ги имате предвид многуте  стресни ситуации што ќе го придружуваат тој процес. Честопати ќе паѓате, но нема да дозволите тоа да ве ослаби. Ќе бидете упорни до крај, што околината ќе го увиди. Затоа ќе стекнете големо почитување од пријатели и познаници.

Сонувате дека дувате балон

Кога сонувате дека дувате балон, тоа значи добра забава. Можно е да организирате забава за која ќе се зборува долго. Ќе добиете само пофалби и друштвото едвај ќе чека  повторно да бидете во улога на организатор. Внимателно ќе го испланирате секој детаљ и ќе се обидете да тоа да биде за сечиј вкус. Ќе поканите добри пријатели кои ќе го комплетираат доживувањето со своето присуство.

Издишување балон

Ако, пак, сонувате дека издишувате балон, тоа значи дека ќе доживеете некој срам што ќе влијае на вашиот морал и мотивација. Ќе се чувствувате како да го губите тлото под нозете, бидејќи нема да можете да напредувате на работа или да го подобрите односот со партнерот. Сепак, со малку трпение, ќе сфатите како да се справите со тоа, така што сè ќе оди многу полесно.

Сонувате дека сте во балон кој паѓа

Овој сон сугерира дека сте си поставиле премногу високи и нереални цели и дека ќе ви биде многу тешко да ги остварите. Ќе мора да се соочите со бројни непредвидени ситуации и да планирате неколку чекори однапред. Во текот на наредниот период ќе се соочите со бројни критики од луѓе од вашата непосредна околина, што ќе создаде дополнителен притисок. Сепак, нема да дозволите ова да влијае на вашата намера да постигнете сè што сте си зацртале.

Сонување балон со вода

Кога во сон ќе видите балон со вода, тоа значи дека премногу емотивно ќе се соочите со некоја стресна ситуација. Можно е да имате некој проблем со колегите на работа или со блиски пријатели, па во текот на расправата ќе покажете премногу емоции. Тоа воопшто нема да биде добро, бидејќи во такви ситуации треба да го вклучите мозокот и да ги исклучите чувствата.

Сонување балон со хелиум

Ако во сон видите балон со хелиум, тоа подразбира дека нема да имате разбирање од околината за своите постапки. Ќе се радувате на мали успеси, но нема да имате со кого да ги славите. Можеби треба да разговарате со најблиските за своите планови и да се обидете да им објасните што и како работите, за да ја добиете нивната поддршка.

Сонување дека играте со балон

Ако сонувате дека играте со балон, тоа подразбира дека треба повеќе да уживате во секојдневните ситни радости. Веројатно сте фокусирани кон големи проблеми и големи цели и ги занемарувате сите оние ситници што можат да ве направат среќни. Понекогаш е добро да го слушате детето во себе кое ви кажува дека не е сè црно-бело.

Сонување бел балон

Белите балони во сон претставуваат фантазија и креативност кои можат да ви помогнат да се справите со големи проблеми. Веројатно не ги користите доволно овие свои особини, па не сте ни свесни колку можат да бидат корисни. Искористете ја таа своја дарба за да ги постигнете целите кон кои се стремите.

Сонување црн балон

Црн балон симболизира депресија или замор. Можно е дека ве исцрпиле некои ситуации или да сте паднале во депресија поради неуспех во работата или љубовта. Тоа е состојба со која ќе мора да се борите некое време, но ќе излезете посилни и попаметни.

Сонување црвен балон

Црвениот балон во сон подразбира дека во некој љубовен или пријателски однос, па дури и работа, вложувате многу страст. Вие сте импулсивна личност по природа и честопати дозволувате чувствата да управуваат со вас. Колку и да е тоа добра и искрена особина, понекогаш може да ве чини пријателства или деловен успех.

Сонување син балон

Ако сонувате син балон, постои можност да слушнете вести што ќе ве разочараат. Можно е да сте се надевавте на покачување или премин на нова работа и таа желба нема да се оствари. Сепак, тоа не значи дека треба да си дозволите да ве обземат негативни чувства. Продолжете да се борите и успехот нема да изостане.

Сонување зелен балон

Зелениот балон симболизира ароганција и високо мислење за себе. Вие сте личност која не дозволува коментарите од други луѓе да ја спречат во нејзините планови. Мислите дека одлично ја работите својата работа и дека сте незаменливи. Имате ист став кон партнерот и семејството и имате сè помалку искрени пријатели. Мислевте дека причината е тоа што сите ви завидуваат, но размислете дали е тоа баш така или со своето однесување сте ги избркале сите.

Сонување жолт балон

Жолтите балони во соништата ја симболизираат енергијата и мудроста што ви се потребни за да ги постигнете своите цели. Веројатно ќе се најдете во ситуација кога ќе мора да вложите многу сила и талент за да постигнете нешто, па потсвеста во сон ве предупредува да се подготвите на тоа. Важно е само да не се откажувате, колку и да е тешко.

Значењето на сонот може да се поедностави. Ако неодамна сте купиле или сте виделе балон, тоа оставило впечаток на вас.

Дефиниција за балон

Балон е воздухоплов кој нема сопствен погон и неговиот главен дел е исполнет со гас кој е полесен од воздухот.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg