Благајник - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Благајник

Term Main definition
Благајник

Да се биде: пријателите ја искористуваат твојата добрина.

Што значи да сонувате благајник?

Ако во сон гледате благајник

Ако во сон гледате благајник, тоа предупредува на мали издатоци. Наскоро ќе имате неочекувана ситуација што ќе ви ги расипе плановите.

Парите ќе мора да ги пренасочите кон обврските што сте ги занемариле, а ќе дојдат на наплата. Имавте намера да го подмирите тоа порано, но секогаш нешто искрснува и трошите повеќе отколку што сакате.

Ако сонувате дека сте благајник

Кога сонувате дека вие сте благајник, тоа подразбира дека пријателите ја искористуваат вашата добрина. Вашите пријатели знаат дека се

когаш можат да сметаат на вас, но ќе почнат да ве оптоваруваат со нивните проблеми. Тие премногу ќе се потпрат на вас и ќе мислат дека имате решение за секоја неповолна ситуација во која ќе се најдат. Тоа ќе почне да ве оптоварува и ќе мора да најдете начини како да се заштитите себеси, а да не ги повредите.

Ако во сон се карате со благајник

Сонувањето дека се карате со благајник значи дека вашите желби се поголеми од вашите можности. Во наредниот период ќе бидете нереални и ќе сакате да си ја  дозволите секоја ситница што ви се допаѓа.

Нема да размислувате дали тоа ви е потребно и дали некогаш ќе го искористите. Ќе се разбуди во вас купохоличарот, но за ваше добро најдете друг вид забава освен да ги потрошите парите што ги немате.

Ако некој друг се кара со благајник

Доколку сонувате дека некој друг се кара со благајник, тоа значи дека ќе сведочите  на голема неправда кон други луѓе. Можно е да присуствувате на некој состанок на кој ќе се одлучува за судбината на некоја личност. Повеќето ќе ве надгласаат и нема да можете да спречите колега да добие отказ или некој да изгуби имот или стан.

Тоа ќе ве мачи некое време затоа што ќе се плашите дека не сте направиле сè било во ваша моќ. Разговорот со блиските луѓе може да ви помогне полесно да ја надминете таа ситуација.

Толкувањето зависи од контекстот во кој се одвива сонот, и деталите и чувствата што го придружуваат. За време на ваквите соништа можете да почувствувате загриженост и тага, а поретко возбуда, среќа, радост и задоволство.

Ако сонувате дека се тепате со благајник

Ако во сон се тепате со благајник, тоа симболизира прекумерна грижа за најблиските. Веројатно член на семејството одлучил да продолжи да живее во друг град самостојно. Вие тоа го прифативте тешко затоа што се плашите дека нема добро да се снајде.

Иако сите ви велат дека е возрасна личност која треба сама да донесува одлуки, вие сметате дека тој/таа не е доволно зрел за толку голем чекор. Со своето однесување само ги гушите луѓето околу себе. Ќе мора да се помирите со фактот дека секој во животот го прави она што мисли дека е најдобро за него.

Ако сонувате дека некој друг се тепа со благајник

Ваквиот сон укажува на проблеми со самодовербата. Вие сте многу самокритична личност и никогаш не се фалите со своите достигнувања, иако можеби имате многу причини за тоа. Вие сте таинствени и секогаш мислите дека другите се подобри од вас. Поради тој комплекс пропуштивте многу добри можности, како на деловен, така и на приватен план.

Ако се прашувате зошто сè уште не сте пронашле сродна душа, претходно прочитаните редови се причина за тоа. Започнете да се цените и да се сакате себеси, па и другите ќе видат какви сте всушност.

Ако сонувате дека се криете од благајник

Доколку во сон се криете од благајник, тоа значи дека ве мачи грижа на совест поради некој грев од минатото. Сте направиле нешто од што денес се срамите и се плашите дека некој може да дознае за тоа.

Се трудите да им покажете на луѓето какви сте сега и дека, ако некогаш дознаат за вашата грешка, ќе сфатат дека станува збор за лудило од младоста.

Ако сонувате дека други се кријат од благајник

Кога сонувате дека некого криете од благајник, можно е познајник да ви понуди работа што е „надвор од законот“.

Ќе се двоумите дали да прифатите, имајќи предвид дека парите ќе ви бидат добредојдени сега. Сепак, не донесувајте избрзани одлуки и покрај тоа што сте очајни. Тие може да ве чинат многу во иднина.

Ако сонувате дека бегате од благајник

Ако сонувате дека бегате од благајник, тоа значи дека ви недостига возбуда во животот. Можно е да сте паднале во рутина и секој ден да ви е ист. Монотонијата што некогаш ви одговараше, сега ве гуши.

Време е да продолжите понатаму и да направите нешто убаво за себе. Посветете се на хоби, започнете да тренирате  некој спорт или едноставно одете на прошетка. Тоа ќе ви годи.

Ако сонувате дека други бегаат од благајник

Ваквиот сон укажува на љубовни проблеми. Ако сте во долга врска или брак, вашата љубовна идила ја нарушуваат преголемите очекувања што ги имате од вашиот партнер. Мислите дека тој/таа треба да ви посвети повеќе време и внимание.

Затоа сте многу често нервозни и лути, и не сакате да му/ѝ ги откриете вистинските причини за незадоволството. Прво ќе мора да поработите на себе за да имате поквалитетен однос со партнерот.

Доколку, пак, сте сами, можно е да фантазирате за личност која не ви е достапна. Веројатно станува збор за некој кој има партнер подолго време и затоа знаете дека вашата врска е невозможна.

Ако сонувате дека сте убиле благајник

Кога сонувате дека сте убиле благајник, тоа значи дека ќе бидете разочарани од саканата личност. Можеби ќе ја дознаете неговата/нејзината тајна и повеќе од тоа сознание ќе ве измачува фактот дека не ви верувал/а доволно за да ви ја каже вистината.

Ќе треба многу труд да го „измазните“ вашиот однос. Едноставно, ќе мора да се согласите на некои компромиси.

Ако сонувате мртов благајник

Ако сонувате дека некој друг убил благајник, тоа значи дека ќе чуете лоши вести. Можеби роднини од странство ќе ви јават дека некој драга личност има сериозни здравствени проблеми.

Со оглед на оддалеченоста, нема да можете да направите ништо за да му/ѝ помогнете. Сепак, не очајувајте, бидејќи тој/таа ќе знае дека може да смета на вас.

Ако сонувајте дека се бакнувате со благајник

Каков било вид на интимен однос ја симболизира вашата желба за успех. Отсекогаш се трудите да ги постигнете своите цели, како на работа, на факултет, така и во љубовта. Честопати ги игнорирате советите на блиски луѓе да ја „притиснете сопирачката“, бидејќи не умеете поинаку.

На својот пат, подготвени сте да истрпите многу непријатности заради „повисока цел“. Колку и да е неверојатна таа особина, понекогаш може да биде голем товар.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако неодамна сте виделе благајник или сте разговарале со него, тоа ви оставило впечаток.

Дефиниција за благајник

Благајник е лице во фирма кое е одговорно за готовината.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg