Близнаци - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Близнаци

Term Main definition
Близнаци

Ви се закануваат искушенија и неволји, кавги со долготрајни последици.

Што значи да сонувате близнаци?

Ако луѓето кои се во брак сонуваат близнаци, тоа симболизира среќа. Веројатно посакувате бебе и тоа се одразува и на вашите соништа. За тоа придонесуваат и прашањата на роднини и пријатели кои постојано чекаат да им ја соопштите убавата вест. Наскоро ќе се израдувате, бидејќи ќе ви се исполни желбата за која сонувавте долго време.

Кога луѓе кои не се во брак сонуваат близнаци, тоа означува грижи. Ќе бидете под притисок на околината која ќе ве форсира да завршите факултет, да стапите во брак и да родите деца. Никогаш нема да бидете задоволни од она што сте успеале да го остварите, туку постојано ќе бараат повеќе. Тоа ќе ве оптовари па ќе создадете одбојност кон она што се очекува од вас.

Ако раѓате близнаци во сон, тоа предупредува на неволја. Во следниот период ќе имате расправија што ќе резултира со долготрајни последици. Наивен конфликт со некој кој ви е драг ќе се претвори во сериозна дискусија во која ќе си кажувате еден на друг работи што ќе ви отворат стари рани. И двајцата ќе бидете повредени и ќе сфатите дека е најдобро да не бидете во контакт некое време, барем додека страстите не стивнат.

Доколку жена сонува дека дои близнаци, тоа значи дека треба да очекува помалку од другите. Сметате дека партнерот, семејството и пријателите секогаш мора да ви се најдат и го игнорирате фактот дека не сте го ни заслужиле тоа со своите постапки. Изреката „доброто се враќа со добро“ се чини дека не важи за вас. Престанете да бидете себични и посветете им го своето внимание и време на оние од кои го очекувате истото.

Ако маж сонува дека дои близнаци, можно е дека ќе се разочара од саканата личност. Ќе сфатите дека вашата партнерка многу се сменила. Прекрасните односи од почетокот на врската сега се сè само тоа не. Ви пречи што толку многу ви замерува, а многу работи ги прави на ист начин како и вие. Ќе мора многу да работите на тој однос за да биде подобар, но, исто така, ќе мора да сфатите дека луѓето просто се менуваат и дека и вие сте се промениле.

Доколку сонувате дека личноста што ја познавате добила близнаци, тоа го симболизира вашиот страв дека нема да успеете на време да решите некои натрупани обврски. Долго сте одложувале некоја работа и сега сте во ситуација да не „кревате глава од работа“. Иако другите ве советуваа што побргу да се фатите во костец со тоа, вие сметавте дека имате доволно време за сè. Сега ќе сфатите дека биле во право, па панично ќе барате начини во што пократок рок да направите сè што морате.

Сон во кој гледате дека близнаци добила личност што не ја познавате, значи дека ве мачи грижа на совест. Одлучивте да премолчите важна информација од вашиот партнер, но по некое време сфативте дека тоа е погрешна одлука. Се плашите од неговата/нејзината реакција затоа што знаете дека требаше да постапите поинаку. Сепак, нема причина за очај, туку мора да се однесувате одговорно во даден момент. Можеби позитивно ќе ве изненади неговата/нејзината реакција.

Кога сонувате дека вашата мајка добила близнаци, тоа значи дека ви недостига внимание и љубов. Ако сте сами подолго време, тоа чувство е сосема оправдано. Меѓутоа, не треба да се чувствувате така во врска. Можно е партнерот да има повеќе обврски од вас и да сте осамени поради тоа. Одвреме-навреме го/ја обвинувате дека не ви посветува доволно внимание, иако сте свесни дека моменталната ситуација не ви дозволува да поминувате повеќе време заедно. Посветете се на хоби или земете милениче.

Доколку сонувате дека имате сестра или брат близнак, а тоа во реалноста не е така, тоа значи дека имате голема потреба да се грижите за други, но прво би требало да се погрижите за себе. Пред да започнете да се мешате во туѓ живот, поведете сметка  за својот, бидејќи не е сè идеално како што се обидувате вие да претставите. Вашата околина е свесна за тоа, затоа нема потреба да се лутите ако некој ја одбие вашата помош.

Ако сонувате дека ви починал брат или сестра близнак, можеби ќе мора да решавате туѓи проблеми. Колега ќе ве замоли да му помогнете околу некоја работна задача, а ќе излезе дека сè ќе правите сами. Ова може да се однесува и на приватни односи со други луѓе. Некој ќе се обиде да ја злоупотреби вашата добрина и да ги пренесе своите обврски на вас.

Толкувањето зависи и од контекстот во кој се случил сонот и од деталите и чувствата што го придружувале. За време на ваквите соништа можете да почувствувате среќа, радост и задоволство, поретко се присутни збунетост и разочарување.

Ако сонувате дека се карате со близнаци

Кога сонувате дека се карате со близнаци, тоа значи дека на повидок е нова романса. Ако сте долго време без партнер, можно е да запознаете на сосема неочекувано место личност во која ќе се вљубите на прв поглед . Во оваа „стапица“ може да влезат и оние кои се моментно во среќна врска или брак. За нив ситуацијата ќе биде многу комплицирана, особено ако сакаат да го задржат сегашниот партнер.

Ако сонувате дека се тепате со близнаци

Ваквиот сон укажува на тоа дека ќе мора да се откажете од своите планови. Некои објективни околности ќе ве спречат да направите сè што сте сакале. Ако неодамна сте се запишале на факултет, можно е поради недостиг на пари да мора да го напуштите и да се вработите. Доколку, пак, се надевате на напредок на работа, ќе мора да бидете трпеливи уште некое време. Работодавачот ги увидел вашите квалитети, но моменталните околности не му дозволуваат да ве награди.

Ако сонувате дека сте убиле близнаци

Ако сонувате дека сте убиле близнаци, тоа значи дека ќе се ослободите од голем товар или грижа. Нешто ве мачело со денови, а добрата вест е дека оваа ситуација ќе се разреши на најдобар можен начин.

Ако сонувате дека водите љубов со близнаци

Каков било вид на интимен однос со близнаци укажува на потиснати сексуални желби. Недостигот од секс веќе започна да влијае на вашата психа. Доколку имате партнер, можно е тој/таа да не ги задоволува вашите потреби и страстите да згаснале. Ако сте сами, ваквиот сон ја симболизира потребата од љубовна авантура.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако неодамна сте виделе близнаци или сами ги имате, тоа ви оставило впечаток.

Дефиниција за близнаци

Близнаците се два ембриона кои истовремено се развиваат во мајчиното тело и се раѓаат еден по друг. Близнаците се исто така еден од 12 хороскопски знаци.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg