Бобинки - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Бобинки

Term Main definition
Бобинки

Берење: финансиски успех после големи напори.

Што значи да сонувате бобинки?

Ако берете некои бобинки во сон

Кога сонувате дека соберете бобинки, тоа означува финансиски успех после големи напори. Во претходниот период само сте инвестирале во образование или работа и полека почнавте да губите надеж дека ќе ги остварите вашите цели. Кога тоа најмалку го очекувавте, вашите претпоставени го забележаа вашиот труд и сè што вложивте ќе вратите со голем профит и признанија.

Можно е да ви понудат работа во странство каде што би можеле да го продолжите школувањето и усовршувањето.

Ако јадете бобинки во сон

Ако во сон јадете бобинки, тоа симболизира ограничен успех. Ќе имате впечаток дека партнерот ви посветува малку внимание и колку и да му кажувате дека ви треба повеќе, се чини дека тоа не допира до него. Веројатно на почетокот на врската беше поразлично, па долго ја имавте надежта дека работите ќе се вратат во нормала. Со текот на времето, ќе сфатите дека тоа е неговиот максимум и ќе треба сами да одлучите дали тоа вам ви одговара.

Исто така, сонувањето дека јадете бобинки укажува на вашиот однос кон храната. Можно е да сте ја намалиле исхраната за да изгубите некој килограм. И во сон се подготвувате да го почитувате она што сте го зацртале и наскоро ќе заблескате во вашето омилено одело на некоја прослава.

Ако сонувате дека миете бобинки

Доколку во сон миете бобинки, тоа значи дека во блиска иднина ќе доживеете многу пријатни моменти. Можеби со партнерот ќе одите на вечера или кратко патување или дружењето со пријателите и семејството ќе ви го разубави денот.

Во секој случај, искористете го следниот период за да ги наполните батериите затоа што ве очекуваат големи предизвици.

Ако правите џем или мармалад од бобинки

Ако сонувате дека направите џем или мармалад од бобинки, можеби ќе морате да вложите многу труд за да ги постигнете посакуваните резултати. Доколку се борите со вишок килограми, не се откажувајте лесно. Трудете се постојано да ја имате во главата својата цел. Упорноста ќе ви се исплати.

Ако правите сок од бобинки

Сонувањето дека направите сок од бобинки укажува на замор и хроничен недостиг на енергија. Проверете дали тоа е само минлива фаза или оваа состојба трае подолго. Доколку овие симптоми се присутни веќе некое време, консултирајте се со лекар.

Пластични бобинки

Верувате во некоја лага како хороскоп.

Зелени бобинки

Зелените бобинки во сон значат дека некој нема да ги исполни вашите очекувања. Ќе имате доверба во личност за која ќе се покаже дека не ве сфатила сериозно. Неговото/нејзиното однесување ќе ви предизвика многу проблеми за кои ќе треба многу време и труд да се решат.

Доколку имате приватен бизнис, водете сметка за тоа со кого работите. Невниманието би можело да ви предизвика многу главоболки.

Зрели бобинки

Зрели, вкусни бобинки укажуваат на среќа во љубовта. Ако сте биле сами подолго време, можно е во блиска иднина да запознаете личност за која на прв поглед ќе знаете дека е ваша сродна душа. Доколку сте во долга врска или брак, расправиите  со партнерот конечно ќе се „смират“, па ќе уживате во љубовта и страста. Добро е тоа што ќе престанете да се сомневате во неговата/нејзината верност, што ќе биде голем чекор напред во вашиот однос.

Расипани бобинки

Доколку во сон видите расипани бобинки, потсвеста ве предупредува на тоа дека би морале да посетите лекар. Веќе некое време имате симптоми, а главниот извор на информации за тоа ви е интернетот. Ќе мора да ја прекинете таа грда навика и да побарате стручна помош. Дури и ако се чувствувате целосно здрави, не избегнувајте систематски прегледи.

ТОЛКУВАЊЕТО НА ВАКВИТЕ СОНИШТА ЗАВИСИ И ОД ВИДОТ НА БОБИНКИТЕ ШТО ГИ СОНУВАТЕ.

Црна рибизла

Црните рибизли во сон укажуваат дека некој план нема да ве успее. Од објективни причини ќе мора да се откажете од некоја деловна идеја, да одите на патување и слично. Веројатно некое време ќе се чувствувате лошо поради тоа. Ќе ве поколеба  таа ситуација, но нема причини за грижа, бидејќи сигурно ќе се појави нова можност.

Црвена рибизла

Црвената рибизла во сон симболизира незадоволство на деловен или љубовен план. Можно е да не ви се допаднало како сте решиле некоја ситуација на работа или веќе некое време да не сте во одлични односи со партнерот. Дисбалансот во вашата врска или брак би можел да заврши со развод, па ако не сакате тоа да се случи, ќе мора да вложите многу труд и да се согласите на бројни компромиси.

Боровинка

Боровинка во сон значи дека ве следи непријатна средба. Во блиска иднина може да ве посети личност со која не сте во најдобри односи. Иако ќе сакате да бидете пристојни, нема да му се израдувате на тој гостин/ка. Добрата вест е дека барем ќе бидете на свој „терен“ и ќе можете да диктирате колку долго ќе трае вашиот разговор.

Аронија (сибирска боровинка)

Кога во сон ќе видите аронија, тоа значи дека ви претстои период на благосостојба и добро расположение.

Брусница

Доколку во сон видите брусница, вашата потсвест ви кажува дека треба да запознаете некои нови луѓе. Можно е да имате многу тесен круг на пријатели со кои го поминувате времето. Вие сте прилично блиски, но сакате понекогаш да се дружите со луѓе кои имаат поинаков начин на размислување, смисла за хумор и теми за разговор. Ако бидете малку поотворени и дозволите некој да ви пријде, можеби оваа желба и ќе ви се оствари.

Дренки

Ако во сон видите бобинки од дрен, тоа го симболизира стравот од беда. Дури и ако никогаш не сте биле сиромашни во животот, овој вид на страв е многу чест, бидејќи во човечката природа е да се бори за опстанок. Меѓутоа, кај некои луѓе, овој страв е движечка сила, а за други е сопирачка. Ако сте меѓу овие во втората група, обидете се да се фокусирате на мали нешта за мали успеси да ви донесат дополнителна мотивација.

Трнинки

Соништата за трнинки се многу ретки, бидејќи малку луѓе умеат да препознаат за какво растение станува збор. Ако, сепак, откриете дека станува збор за трнинки, тоа значи дека некој ќе се обиде да ве измами. Може да се однесува на приватниот или на деловниот живот. Бидете многу внимателни кога потпишувате каков било договор. Момент на невнимание може да ве чини многу. Не купувате нешто за што не сте сигурни дека ви е потребно.

Гоџи бобинки

Гоџи бобинки во сон значат дека конечно ќе обрнете повеќе внимание на сопственото здравје. Долго се грижите за луѓето околу вас и често немате време за себе. Меѓутоа, наскоро ќе сфатите дека прво мора да бидете здрави за да можете да им помагате на другите. Тоа ќе биде една од најдобрите одлуки што некогаш сте ги донеле.

Дефиниција за бобинки

Бобинка е вид на затворен сочен плод кој кај некои видови може да биде тврд и дрвенест.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg