Едрилица - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Едрилица

Term Main definition
Едрилица

Ако сонувате едрилица тоа значи дека ви претстои пријатно доживување.

Што значи да сонувате едрилица?

Ако сонувате едрилица

Ако видите едрилица во сон, тоа покажува дека ви претстои пријатно искуство. Партнерот веројатно ќе ве изненади со подарок што се состои од патување до дестинација за која сте мечтаеле долго време. Ќе ви бидат потребни неколку дена одмор од вашите дневни обврски за време на кои ќе уживате и ќе соберете енергија за да се вратите на старите обврски.

Ќе можете целосно да се посветите еден на друг и да го надополните времето кога сте биле разделени. Како што се приближувате до крајот на одморот, така ќе ви станува сè потешко да се вратите во реалноста и повторно да се разделите.

Ако сонувате дека пловите и управувате со едрилица

Ако сонувате дека возите едрилица значи дека работите ќе ги преземете во свои раце. Можно е во претходниот период да сте им дозволиле на другите да ги водат вашите битки, што не се покажало како добро решение.

Сте немале сила да се борите за она што го сакате, па затоа сте решиле да одите по линија на најмал отпор и да се согласите на сè што ви било наметнато. Бидејќи тоа не ве направило посреќни, ќе свртите нов лист и ќе се обидете да изберете свој пат.

На овој пат ќе наидете на бројни пречки и сопки, но конечно ќе имате чувство дека правите нешто корисно за себе, а не дека сте само обичен нем набљудувач и марионета управувана од други лица.

Ако сонувате дека купувате едрилица

Кога сонувате дека купувате едрилица, тоа значи дека ќе сторите сè за да го привлечете вниманието на личноста што ви се допаднала на прв поглед. Ако конечно успеете да го/ја убедите да излезе на пијачка, ќе го сметате денот за еден од најсреќните во вашиот живот. Меѓутоа, ако ве одбие, постои можност тоа негативно да влијае на вашата самодоверба.

Ако сонувате дека продавате едрилица

Ако сонувате дека продавате едрилица, тоа подразбира дека се соочувате со тежок период во кој ќе започнете да ја цените многу повеќе љубовта и вниманието што ви ги даваат вашите најблиски, отколку материјалните работи што сте ги стекнале.

Отсекогаш сте сонувале да се збогатате, да стекнете почит и репутација во општеството и да можете да си обезбедите сè што сакате. Меѓутоа, кога ќе дојде вистинскиот момент, ќе сфатите колку малку ви значи сето тоа во однос на она што го добивате од членовите на семејството и блиските пријатели.

Ако сонувате дека подарувате едрилица

Овој вид сон значи дека сте снаодлива личност и дека има малку работи што можат да ве „исфрлат од такт“. Вашата способност да импровизирате е на завидно ниво и знаете како да го решите секој проблем на најдобар можен начин. Многу колеги сакаат да работат со вас токму поради талентот што го поседувате.

Ако сонувате дека сте добиле едрилица на подарок

Ако сонувате дека некој ви подарил едрилица, можно е да ги изненадите сите што ве познаваат со вашата одлука. Веројатно ќе одлучите да се преселите во друг град или држава. Прво ќе заминете на краток период, а потоа ќе одлучите да го изградите вашиот живот таму.

Иако многумина сметаат дека ова не е идеална одлука, постои голема шанса никогаш да не жалите за тоа.

Ако украдете едрилица

Кога сонувате дека сте украле нечија едрилица, тоа значи дека ви е здодевно во реалниот живот. Веројатно сте западнале во рутина, па вашата дневна рутина се сведува на работа и гледање телевизија. Не сакате да се дружите со пријателите, а потоа лелекате дека немате со кого да излезете на пијачка, да одите на излет или патување.

Ако поработите на вашиот социјален живот, сигурно ќе пронајдете некој што би бил расположен да ве придружува во авантура. Од друга страна, ако веќе немате придружба, тоа не е причина да не можете сами да доживеете некои работи. Можеби така ќе запознаете нови луѓе кои имаат интереси слични на вашите.

Ако сонувате дека некој ви украл едрилица, значи добивка. Може да добиете наследство или одредена сума пари на игри на среќа. Ова ќе ви помогне да „закрпите некои дупки“, но и да си дозволите нешто за кое самите сте си мечтаеле подолго време.

Ако сонувате дека управувате едрилица која тоне

Ако сонувате дека пловите со едрилица што попушта вода, тоа ви претставува предупредување за непријатности. Веројатно сте под голем стрес, поради што вашето здравје може да биде загрозено. Во моментов се чувствувате како да пукате во рабовите и немате сила да ги исполнувате ниту најбаналните секојдневни обврски.

Сосема е сигурно дека ви треба пауза, па дури и кратка промена на околината ќе ви годи.

Ако сонувате дека бранови ви ја превртеле едрилицата

Сон во кој брановите ја превртеле вашата едрилица и ве фрлиле во вода симболизира донесување одлуки засновани на емоции, а не на разум. Можно е во последно време да реагирате импулсивно на сè што ви се случува, што резултира со многу слаба комуникација со околината.

Ако сонувате дека скокате од едрилица

Ако скокате од едрилица во сон, тоа може да укаже на вашата желба да се соочите со своите емоции и да се справите со нив. Можеби неодамна сте доживеале емоционална траума што ви отежнало да продолжите да живеете нормално, но сега се чувствувате подготвени да започнете ново поглавје во вашиот живот.

Ако сонувате едрилица на пристаниште

Ако во сон видите како едрилица полека влегува во пристаништето, тоа подразбира дека конечно ќе влезете во мирна фаза од вашиот живот. Зад вас е многу бурен период, полн со грижи и проблеми што прилично ве исцрпеле.

Сте морале да се соочите со многу предизвици и пречки, но добрата вест е што од сето тоа сте излегле како победник. Пред вас е период во кој ќе можете да се опуштите, да се релаксирате и да уживате. Искористете го до максимум.

Ако сонувате едрилица на отворено море

За жал, овој вид сон има негативна конотација. Тоа укажува на крај на врската со некој што ви значел многу во одреден момент од животот. Можно е да станува збор за партнер или близок пријател. Веројатно ќе сфатите дека веќе немате ништо заедничко и дека е време секој да тргне по својот пат.

Од друга страна, можеби некои од вас ќе решат да го продолжат својот живот на друго место, град или дури и земја.

Ако сонувате дека се натпреварувате со едрилица

Кога сонувате да се натпреварувате во едрење, тоа е знак дека ќе мора сами да решите некои проблеми. Нема да имате помош и поддршка од најблиските. Ќе бидете оставени на вашите сопствени средства и ова ќе покаже од што сте всушност направени. Покажете им на себе и на другите дека сте способни да се справите со неволјите.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако неодамна сте виделе или возеле едрилица, тоа сигурно ви оставило силен впечаток.

Дефиниција за едрилица

Едрилица е мал брод кој плови на вода со помош на едра.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg