Ерген - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Ерген

Term Main definition
Ерген

Да се биде: ќе бидете тажни; Ако го гледате: ќе претрпите голема штета.

Што значи да сонувате ерген?

Ако сонувате ерген

Ако во сон сте вие ерген, тоа значи дека ќе бидете тажни. Ви претстои период во кој ќе почувствувате потреба да ги израмните сметките и да видите што сте создале досега во животот. Можно е да се обвинувате себеси дека требало да реагирате поинаку во одредени ситуации. Кога би можеле да го вратите времето, некои работи ќе премолчевте и а некои што ви се при срце ќе ги кажевте.

Ако гледате ерген во сон

Кога сонувате дека сте виделе ерген, тоа предупредува дека ќе претрпите штета. Веројатно ќе соработувате со некој што не ја сфаќа работата сериозно. Поради грешката на таа личност, ќе имате финансиски загуби што ќе ја загрозат иднината на вашиот бизнис. Доколку сте ја прифатиле таа личност затоа што дошла по препорака на ваш пријател или роднина, ќе одлучите да не ги слушате другите и сами да ги избирате луѓето со кои ќе работите.

Ако сонувате дека се карате со ерген

Сонувањето дека се карате со ерген значи дека ќе успеете да се изборите за вашата среќа. Членовите на семејството ќе се мешаат премногу во вашите одлуки, па затоа ќе бидете принудени по потежок пат да дојдете до она што го сакате. Тие ќе се обидат да влијаат на вашиот избор на факултет, работа и партнер. Нема да им се допаѓа тоа што вие ќе го изберете, па често ќе се расправате.

Ако сонувате дека се бакнувате со ерген

Доколку сонувате дека се бакнувате со ерген, тоа значи дека ќе се вљубите во женкар. Ќе се обидете да го промените, но нема да ви успее. Наскоро ќе сфатите дека нема да можете да имате сериозна врска со него, па затоа ќе се откажете. Најдобро ќе биде да ја согледате ситуацијата реално, без оглед колку тоа да е тешко.

Ако сонувате дека водите љубов со ерген

Сон во кој водите љубов со ерген го симболизира потиснатото сексуално незадоволство. Можно е партнерот да не ги исполни вашите очекувања во кревет или многу ретко да имате односи. Тоа влијае на вашето расположение, но бројните обврски не ви дозволуваат повеќе да размислувате за тоа. Со овој сон, потсвеста ве предупредува дека треба отворено да разговарате со саканата личност. Сепак, бидете внимателни и не го обвинувајте за нешто што не го направил/а.

Ако сте сами подолго време, овој сон ја симболизира потребата за интимност од кој било вид. Можеби не ви недостига секс, туку некој со кого ќе можете да споделувате добри и лоши моменти.

Ако сонувате дека некој друг води љубов со ерген

Овој сон рефлектира љубомора. Ако сте во брак или во долга врска, се плашите дека вашиот партнер може да се за вљуби во друга личност. Вашиот најголем страв е дека ќе му/ѝ здодеете и дека ќе сфати оти повеќе не сте таа личност во која тој/таа се вљубил. Свесни сте дека веќе сте се запознале добро и дека е неизбежно возбудата при секоја средба да исчезне, но во вашата глава има постојан сомнеж дека не сте му/ѝ доволни.

Ако, пак, сте моментално сами, сонот во кој други две личности водат љубов значи дека ви недостига сексуален партнер.

Ако сонувате дека се тепате со ерген

Ако сонувате дека се тепате со ерген, тоа значи дека вашиот труд нема да се исплати. Можно е да вложите многу труд во некоја работа или многу време во некоја личност, и ќе сфатите дека сето тоа било залудно. На деловен план неуспехот ќе се одрази на финансиите, а на приватен на односот со партнерот. Ќе сфатите дека страдавте без причина и ќе одлучите да се разведете или да ја раскинете врската.

Ако сонувате дека некој друг се тепа со ерген

Кога сонувате дека некој друг се тепа со ерген, веројатно ќе бидете сведок на некоја непријатна ситуација. Можеби ќе се најдете на погрешно место во погрешно време. Можно е да присуствувате на жестока расправија меѓу брачни партнери. Вие нема да сакате да учествувате во тоа, но тие ќе се обидат да ве вклучат. Бидете внимателни и дипломатски дајте им до знаење дека не сакате да бидете дел од тоа.

Ако сонувате дека сте убиле ерген

Сон во кој убивате ерген симболизира недостиг на возбуда во животот. Сфативте дека вашето секојдневие станало исто и дека ништо ново не се случува. Понекогаш ви се чини дека сте само набљудувач на интересните животи на вашите пријатели и познаници и дека не можете да се пофалите со ниту една интересна вест на дружењата. Од една страна, драго ви е што во моментот во вашиот живот нема поголеми турбуленции, но дефинитивно би сакале да ви се случи нешто возбудливо.

Ако сонувате дека некој друг убил ерген

Ако во сон видите дека некој друг убива ерген, тоа значи дека илузиите што ги имате кон некого одеднаш ќе „пукнат“ како меур од сапуница. Долго верувавте дека личност од вашата непосредна околина е идеален маж/жена. Причината за тоа е што не сте поминале многу време заедно. Сепак, ќе сфатите дека тој/таа е сè само не идеален и ќе му заблагодарите на Бога што тој/таа не е ваш партнер/ка.

Ако сонувате дека се криете од ерген

Ако во сон се сокриете од ерген, тоа ја симболизира потребата да бидете сами. Веројатно често сте опкружени со луѓе и често ги слушате нивните вистински и замислени проблеми. Од друга страна, вие не сте личност што се жали и сметате дека тоа е целосно бесмислено. Уморни сте од такви приказни и затоа моментално сте во фаза кога ви е најубаво да сте сами.

Ако сонувате дека некој друг се крие од ерген

Ако сонувате дека некој се крие од ерген, тоа значи дека ќе ја откриете „мрачната тајна“ на вашиот пријател. Можеби ќе слушнете дека тој го изневерува својот партнер/ка. Тоа ќе ве изненади затоа што двајцата ви изгледаа како совршен пар, кој не само што не се изневерува, туку никогаш не се ни кара. Ќе сфатите дека работите не се секогаш како што изгледаат. Сепак, не треба да ги споделувате овие информации со други, бидејќи тоа е директен упад во туѓа интима. Исто така, добро размислете колку е точно тоа што сте го слушнале.

Ако сонувате дека се мажите за ерген

Таквите соништа најчесто ги сонуваат помлади жени, а тоа ја симболизира љубопитноста. Ако сонувате дека стапувате во брак со ерген, тоа значи дека сте многу љубопитна личност. Ве интересираат многу работи, но „чаршиските“ приказни и „скандалозните“ приказни за славните, сепак, ви се најдраги. Би можеле да поминете часови коментирајќи нечие облекување, фризура или однесување. Многумина ве осудуваат поради ова, бидејќи не сфаќаат дека воопшто нема лоша намера во вашите коментари.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако неодамна сте виделе ерген или сте разговарале со него, тоа ви оставило впечаток.

Дефиниција за ерген

Ерген е неженет маж, момче. Може да биде и мангуп, бекрија, заводник.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg