Ергенска вечер - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Ергенска вечер

Term Main definition
Ергенска вечер

Претстои свадба во близина.

Што значи да сонувате ергенска вечер? 

Ако не сте во брак, можно е во блиска иднина да го кажете судбоносното „да“.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg