Езеро - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Езеро

Term Main definition
Езеро

Бистро: прекумерно расположение; матно: ќе имате проблеми во љубовта, тага; многу риби: благосостојба; некому: љубовни проблеми; раздвижено: успех на сите полиња.

Што значи да сонувате езеро?

Ако видите чисто езеро во сон, тоа симболизира добро расположение. Во наредниот период, повеќето работи во вашиот живот ќе одат како што сте замислувале. На работа, ќе имате висока продуктивност и мотивација за работа, додека на приватните обврски ќе им пристапите со желба да ги завршите што е можно подобро.

Ако сонувате матно езеро е предупредување дека ќе имате проблеми во љубовта. Можно е идиличниот период на вашата врска да биде прекинат поради промените во однесувањето на партнерот. Во одреден момент, ќе имате чувство дека разговарате со странец, а не со човек кој некогаш бил центар на вашиот свет. Нема да сакате да ја погледнете вистината во очи, но врската ќе ја засновате на старата слава што започна да згаснува.

Кога сонувате езеро полно со риби, тоа значи благосостојба во куќата. Вашето семејство веројатно има повеќе членови кои се сакаат и почитуваат едни со други. Вашето мото е дека куќата не е тесна кога децата не се лути. Ги делите сите одговорности подеднакво и се обидувате да се поддржувате и разбирате едни со други во секоја ситуација.

Ако видите немирно езеро во сон, тоа покажува дека ќе имате успех на сите полиња. Вие сте енергична личност која, каде и да се појави, привлекува внимание кон себе. Јасно давате до знаење дека сакате да напредувате и подготвени сте да сторите сè за да го постигнете тоа. Вие сте омилена личност во друштвото и лесно можете да остварите познанства што ќе ви бидат корисни во иднина.

Ако се бањате во езеро во сон, тоа подразбира дека ќе одите на пократко патување. Многу лесно може да се случи, поради некоја причина, да не го добиете одморот што го имате. Наместо тоа, ќе мора да се задоволите со патување или викенд надвор од градот што ќе ве натера да заборавите, барем на кратко, на сите проблеми и обврски што ве очекуваат.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако неодамна сте го виделе езерото или сте се бањале е во него, тоа сигурно ви оставило впечаток.

Дефиниција за езеро

Поголема вдлабнатина на Земјината површина исполнета со вода

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg