Испраќање - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Испраќање

Term Main definition
Испраќање

Значи дека ваша скромна желба ќе ви биде исполнета.

Што значи да сонувате дека некого испраќате?

Ако сонувате дека некого испраќате

Ако во сонот некого испраќате, тоа укажува дека ќе ви се исполни скромната желба. Вие сте личност која наоѓа задоволство во малите нешта и затоа никогаш не сте се стремеле кон богатство.

Важно е да му обезбедите на вашето семејство колку што е потребно и да им посветите многу повеќе време на нив, бидејќи тоа е нешто што, за разлика од потрошените работи, ќе остане засекогаш.

Ако сонувате дека ве испраќа некој

Ако сонувате дека некој ве испраќа укажува дека ќе одите на подолго патување. Можно е често да работите во странство каде што поминувате неколку месеци или години.

Сте мислеле дека ќе се навикнете да се збогувате со најблиските, но кога ќе помислите на осаменоста што ве чека и времето во кое нема да ги видите, имате чувство дека станува сè потешко секој пат.

Ако сонувате дека испраќате непријател

Кога сонувате да испратите непријател, тоа симболизира помирување. Веројатно веќе долго време сте биле во расправија со личност која некогаш ви значела многу. Иако сте дозволиле да ве понесе тврдоглавоста и гордоста, не сте престанале да ја сметате за една од најдобрите работи што ви се случиле во животот.

Во наредниот период ќе почувствувате потреба да ја видите и да се извините за сите глупости од минатото.

Ако сонувате дека се испраќате со гости

Ако сонувате да ги испраќате гостите, тоа претскажува убави настани во вашето семејство. Веројатно ќе прославите крштевање, венчавка или роденден, а можно е некој близок да одлучи да започне сопствен бизнис.

Ќе се потрудите да му дадете до знаење дека ќе има ваша помош и поддршка, но не го охрабрувајте да прави потези со кои не се согласувате, туку искрено искажете го своето мислење, какво и да е. Сепак, одредете до кој степен, бидејќи премногу остра критика може да го деморализира.

Ако сонувате дека испраќате војник

Сон во кој испраќате војник симболизира разделба со некој кој ви е многу драг. Можно е еден од вашите пријатели или членови на семејството да одлучи да се пресели во друг град или земја, па затоа ќе ви биде тешко да бидете разделени.

Честопати ќе размислите како далечината ќе влијае на вашата врска и ќе дојдете до заклучок дека е нормално да се дистанцирате со текот на времето. Сепак, не тагувајте, бидејќи има луѓе со кои не мора да слушате или да гледате долго време и дека вашата врска е сè уште одлична. Можеби тој / таа ќе биде еден од таквите луѓе.

Ако сонувате дека испраќате починато лице

Ако го испраќате починатиот во сон, толкувањето може да зависи од тоа дали сте ја познавале личноста којашто умрела и дали таа личност е жива или мртва на јаве. Ако сонувате дека го испраќате починатиот кој всушност е жив, значи дека во реалноста таа личност ќе има долг и здрав живот.

Ако, пак, сонувате дека испраќате некого кој веќе е мртов, тоа подразбира дека сте дозволиле црни мисли да ве обземат и дека е време да се опуштите.

Ако сонувате дека испраќате авиони

Кога сонувате дека испратите авиони на аеродром, предвидува позитивни промени во вашиот живот. Можеби конечно имате желба да се преселите во друг град или земја. Ќе бидете задоволни и возбудени поради тоа, па затоа нема да ви биде тешко да работите нешто што нема никаква врска со вашето образование.

Благодарение на вашата напорна работа, ќе напредувате во својата работа со текот на времето, па ќе дојдете до заклучок дека сте донеле најдобра одлука за вашата иднина.

Ако сонувате дека се бакнувате при збогување

Ако сонувате дека бакнувате некого при испраќање, тоа го симболизира стравот од осаменост. Вие сте личност која ги сака луѓето. Имате многу познаници и пријатели на кои можете да се потпрете во секое време.

Вашата дружељубивост е дел од вашата природа, но и директна последица од стравот да останете сами. Верувате дека самотијата буквално може да ве убие.

Ако сонувате дека се прегрнувате за време на збогување

Ако сонувате дека гушкате некого при испраќање, тоа значи дека ви треба внимание и љубов. Ако долго време немате партнер, овие чувства се сосема природни. Меѓутоа, ако се чувствувате осамени и несакани дури и кога имате партнер, тоа е знак дека нешто не е во ред со вашата врска/брак.

Обидете се прво да разберете што сакате и што очекувате, а потоа пренесете му го на вашиот партнер. Само преку искрен разговор и компромис можете да ја зачувате вашата врска.

Ако сонувате дека плачете за време на збогување

Овој вид сон укажува на тоа дека треба да престанете да ги криете вашите чувства. За вас, емоциите се слабост и затоа секогаш се трудите да не покажувате емоции затоа што се плашите дека ќе ги искористат за да ве повредат. Никогаш не покажувате дека сте тажни, лути или разочарани, но сето тоа го носите внатре додека не дојдете до вашите четири ѕида, каде што обично знае да „експлодира“ сè што ве мачело во текот на тој ден.

Можеби е добар одбранбен механизам, но исто така е и многу стресен, бидејќи емоциите се оние што најмногу ги разликуваат луѓето од другите живи суштества и тешко е да се сокријат, а особено да се контролираат. Понекогаш треба да се отворите пред луѓето коишто ви се блиски.

Точно е дека лошите искуства создаваат длабоки лузни, но она што го правите ќе доведе само до целосно повлекување и никогаш нема да откриете вистинска љубов, внимание, пријателство, радост.

Ако сонувате дека се смеете за време на збогување

Кога сонувате дека се смеете на збогување, тоа значи дека некој може да ги протолкува вашите зборови или постапки на сосема поинаков начин од она што сте го мислеле или сте го сториле. Залудно ќе се обидете да го негирате затоа што „приказната“ ќе отиде предалеку.

Најлошото нешто што можете да направите е да се правдате. Нека помине тоа „чудо“ за три дена, со тек на време луѓето ќе заборават, а вие ќе си ги зачувате нервите.

Ако сонувате дека пеете за време на збогувањето

Ако плачете на збогување во сон, тоа значи дека ќе слушнете добри вести. Можно е некој да ви каже дека сте го положиле испитот, сте добиле работа или виза за да заминете во странство. Можно е добрата вест да се однесува на приватниот дел од вашиот живот. Може да дознаете дека пријател или познаник се подготвува за свадба или чека дете.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако пред скоро време сте испраќале некого, сигурно ви оставило силен впечаток врз вас.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg