Избегнување - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Избегнување

Term Main definition
Избегнување

Предупредува дека ви претстои непријатна средба.

Што значи да избегнувате некого?

Ако сонувате дека некого избегнувате

Ако избегнете некого во сон, тоа е предупредување дека наскоро ќе имате непријатна средба. Можно е личност со која не сте расчистиле недоразбирања од минатото повторно да влезе во вашиот живот. Ако се работи за поранешен партнер, нема да знаете дали она што ве врзува е љубов или разочарување, бидејќи работите не се одиграле како што сте посакувале.

Ако сонувате дека некој ве избегнува

Ако сонувате дека некој ве избегнува, значи дека ќе се оддалечите од блиска личност. Веројатно сте му помогнале на пријател во тешки моменти, но наместо благодарност, неговото однесување кон вас, во најмала рака, ќе стане лошо.

Прво ќе бидете многу лути, но со текот на времето ќе сфатите дека му е непријатно што сте ги виделе неговите слабости и дека ова е начин да ви покаже дека не му е потребна вашето сожалување, туку еднаков третман.

Ако сонувате дека ја избегнувате саканата личност

Кога сонувате дека избегнете сакана личност, тоа симболизира нова љубов. Можно е да сте влегле во врска на многу мала возраст, која и покрај многуте препреки, преживеала и траела со години.

Сепак, некоја личност ќе влезе во вашиот живот поради која повторно ќе почувствувате пеперутки во стомакот, кои ќе се активираат секогаш кога ќе помислите на него.

Ако сонувате дека саканата личност ве избегнува

Ако сонувате дека вашата сакана личност ве избегнува и се чувствувате фрустрирани или разочарани, тоа значи дека во реалниот живот се чувствувате напуштени. Веројатно се плашите дека луѓето што ги сакате ќе ви свртат грб. Можеби не ви се допаѓа осаменоста затоа што прави да се чувствувате ранливо и депресивно.

Овие чувства се сосема природни, но ако ве мачат долго време, можеби треба да размислите за причините за тоа.

Ако сонувате дека го избегнувате поранешниот партнер/партнерка

Овие соништа се вообичаени за двата пола и се сосема нормални, со оглед на тоа дека сонувате некој што бил важен дел од вашиот живот. Секогаш ќе се сеќавате барем на дел од нешто што сте го преживеале со него/неа.

За време на спиењето, вашиот ум може да ги процесира загубите и болките од минатото, ако врската е прекината како резултат на волјата на другата личност, а не од вашата желба. Ако сте ја завршиле таа врска, сонот се толкува како преиспитување на вашата одлука.

Ако сонувате дека поранешниот партнер/партнерка ве избегнува

Сон во кој ве избегнува вашиот поранешен партнер значи дека тој / таа продолжил со својот живот и дека и вие треба да го сторите истото. Таквите соништа почесто ги сонуваат оние што се оставени отколку оние кои заминуваат.

Потсвеста ве предупредува дека сте живееле премногу долго во минатото и дека е крајно време да продолжите понатаму. Ако сонувате за некој со кого сте биле во врска долго време, понекогаш сигурно понекогаш се запрашувате каде е таа личност и дали е среќна сега.

Ако сонувате дека ги избегнувате вашите родители

Сонот во кој ги избегнувате своите родители е поврзан со чувство на вина поради нешто што сте направиле или не сте успеале да направите. Можно е да сте им ветиле нешто, па сега ве гризе совеста. Кога ќе ја поправите оваа „неправда“, ќе спиете помирно.

Ако сонувате дека родителите ве избегнуваат

Ако родителите ве избегнуваат во сон, тоа подразбира судир со некој близок. Навидум безначајна и безопасна кавга ќе предизвика многу подлабок конфликт. Во бес и двајцата ќе кажете зборови кои не сте ги мислеле и ќе си префрлите едни на други сè што ве мачи во последно време.

Меѓутоа, кога страстите ќе се смират, ќе сфатите дека сето тоа било бесмислено и дека и двајцата сте претерале. Немојте ваквите ситуации да ви преминат во навика, бидејќи може трајно да влијаат на вашата врска.

Ако сонувате дека избегнувате деца

Кога избегнувате деца во сон, тоа значи дека се плашите од одговорности. Веројатно сте во моментот на пресврт во вашиот живот, би требале да станете сериозни и да започнете поинтензивно да ја планирате својата иднина, но вие само размислувате како да се забавувате и да се дружите со другарите.

Таквите соништа почесто ги сонуваат помлади мажи кои сè уште не се подготвени за брак и потомство.

Ако сонувате дека ве избегнуваат деца

Ако сонувате дека вашите деца ве избегнуваат, тоа е знак дека сте загрижени за нивната иднина. Веројатно честопати размислувате дали сте направиле се што е во ваша моќ да прераснат во добри, искрени и квалитетни луѓе.

Ако, пак, луѓето кои немаат деца сонуваат дека ги избегнуваат деца, тоа имплицира дека чувствуваат потреба да имаат дете.

Ако сонувате дека избегнувате пријатели

Овој вид сон укажува на потреба за осаменост што сите понекогаш ја чувствуваме. Секој ден ве „бомбардираат“ грижи и проблеми на други луѓе, па се чини дека немате време да размислувате за своите. Веројатно имате близок некој што постојано се жали на работата, партнерите или општеството како целина, па ја пренесува својата фрустрација на вас.

Кога, барем накратко, би се изолирале од таа личност, сигурно би се вратиле во добро расположение. На овој начин нема да излезете дека сте лош пријател или себична личност затоа што секој треба прво да размисли за своето физичко и ментално здравје, а дури потоа за другите.

Ако сонувате дека го избегнувате шефот

Сон во кој го избегнувате вашиот шеф може да значи само една работа - сте направиле голема грешка и не сте му го признале тоа. Знаете дека ваквото однесување е непрофесионално, но се плашите од неговата реакција и можните последици.

Запомнете ја поговорката „Оној што работи, тој греши“ и признајте што сте направиле и обидете се да ја поправите вашата грешка што е можно побрзо.

Можеби ви е непријатно да ги погледнете соработниците во очи, но нема причина за тоа, бидејќи ќе покажете подготвеност да реагирате и да ги поправите работите.

Ако сонувате дека вашиот шеф ве избегнува

Ако шефот ве избегнува во сон, тоа подразбира дека нема да го добиете она што ви го ветил/а. Можно е да сте се договориле за зголемување на платата, за подобро работно место или за годишен одмор, но ќе ви каже дека во моментот не е изводливо.

Ќе бидете разочарани од сè затоа што толку многу сте се обидувале да заработите, а не сте ја добиле наградата. Ако оваа состојба трае долго време, тоа е јасен знак дека треба да барате друга работа.

Ако сонувате дека избегнувате болна личност

Овој вид на сон значи дека премногу се плашите од болест и затоа често посетувате лекар. Симптомите на најтешки болести сигурно ги читате на Интернет секој ден и ги забележувате на себе. Дури и кога вашиот лекар ве упати на тестови, тестовите не покажуваат ништо премногу сериозно, затоа барате поинакво мислење и повторно се подложени на нови прегледи.

Треба да се опуштите малку затоа што ако ви кажат да не се грижите, тогаш нека биде така.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако пред скоро време сте избегнале некого, тоа сигурно ви оставило силен впечаток.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg