Јаболко - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Јаболко

Term Main definition
Јаболко

Ако берете: радост, деловен успех; ако собирате ќе имате добра работа; ако видите на дрво: ќе ви се прошири кругот на пријатели, ќе добиете пријатни вести; скапано: голема штета, несреќа; стебло без плод: болест; расцветано стебло: среќа, радост.

Што значи да сонувате јаболко?

Ако сонувате дека јадете јаболко

Ако јадете јаболко во сон, тоа покажува дека ќе бидете во искушение. Можно е да се заљубите во личност со која не смеете да бидете во врска. Нема да можете да го/ја запознаете со родителите или да правите планови како другите парови.

Ќе се чувствувате немоќни затоа што ќе влезете во нејзиниот живот предоцна и ќе мора да прифатите дека ова е максимумот што ќе го добиете од неа/него.

Ако сонувате дека другите луѓе јадат јаболка

Ако некој друг јаде јаболка во вашиот сон, тоа значи дека не сте задоволни од вашиот љубовен живот. За луѓето кои биле сами подолго време, ова чувство е сосема нормално. Меѓутоа, ако имате партнер, овој сон е знак дека нешто „не е во ред“ во вашата врска.

Обидете се да размислите за она што го сакате и искрено да го пренесете на вашиот партнер. Наместо да се „гризете“, споделете го со него/неа и обидете се да ја подобрите вашата врска.

Ако сонувате дека берете јаболка

Ако сонувате дека берете јаболка во сон, тоа симболизира радост. Во наредниот период ќе имате многу причини за среќа бидејќи сите ваши планови ќе одат точно како што сте замислувале. На работа, вашата работа ќе биде ценета, додека дома ќе имате хармоничен однос со членовите на семејството.

Ќе го комбинирате убавото и корисното, па може да се случи да започнете да се заминавате со хоби што ќе биде извор на дополнителни приходи и задоволство.

Ако сонувате дека собирате јаболка

Кога сонувате дека собирате јаболка, тоа покажува дека вашата упорност ќе се исплати. Можно е да имате визија како да започнете бизнис што ќе ви обезбеди добар приход и услови за живот. Нема да сакате да се споите со топлата што не прави ништо за да напредува, туку ќе работите на себе секој ден без да обрнувате внимание на коментарите што го предвидуваат вашиот пад.

Ако видите јаболка на дрво на сон

Ако видите јаболка на дрво во сон, тоа подразбира дека кругот на вашите пријатели ќе се прошири. Вие сте екстровертна личност која не може да замисли ден без кафе и разговори со најблиските. Вие сте секогаш отворени за нови познаници и им давате на сите шанса да видат дали сте на иста бранова должина.

Ако сонувате трули јаболка

Ако сонувате трули јаболка е предупредување дека ќе претрпите голема штета. Ова е особено точно за вас ако се занимавате со земјоделство. Веројатно ќе се соочите со ненадејни проблеми што ќе ги загрозат вашата материјална и здравствена состојба. Постојаната вознемиреност нема да ви помогне, но нема да имате сила ниту волја да се расположите.

Ако сонувате јаболкница без овошје

Кога сонувате дрво без овошје, тоа значи дека ќе ги раскинете врските што ве оптеретуваат. Ќе сфатите дека има премногу луѓе во вашиот живот кои, како вампири, ви ја крадат енергијата и го прават денот горчлив.

Досега бевте внимателни и се обидувавте да ги расположите, но ќе видите дека нема смисла да му помагате на некој што не сака да си помогне.

Ако сонувате јаболкница во цут

Ако сонувате јаболкница во цут, тоа симболизира среќа во љубовта. По период чија главна карактеристика беше осаменоста, конечно ќе пронајдете личност која ќе ви врати насмевка на лицето. Ќе се радувате на секој нов ден бидејќи истиот со себе носи можност да поминете моменти заедно и да уживате во благосостојба што не сте ја чувствувале долго време.

Ако сонувате дека другите луѓе берат јаболка

Ваквиот сон ја симболизира среќата. Ќе бидете среќни за некого. Можеби некој пријател ќе ви каже дека се жени или чека бебе или на блиска личност ќе ѝ  се оствари сонот. Во секој случај, ќе бидете горди на него/неа и ќе дадете се од себе да му/ ѝ го покажете тоа.

Ако сонувате дека лупите јаболко

Кога сонувате дека лупите јаболко, тоа подразбира дека треба да побарате помош или совет во врска со проблем што ве мачи подолго време. Веројатно не сте сакале да ги оптоварувате другите, но многу брзо ќе станете свесни дека ви треба различно мислење.

Ако проблемот е поврзан со вашата работа, не двоумете се да се консултирате со поискусен колега за тоа. Запомнете, човекот учи додека е жив, па затоа не е срамота да признаете дека не можете да решите нешто самостојно.

Ако сонувате дека другите луѓе лупат јаболка

Сон во кој гледате како некој лупи јаболка е знак дека ќе почнете повеќе да ја цените љубовта, вниманието и поддршката што ја добивате од вашите најблиски. Ќе сфатите колку ви помогнале во најтешките моменти од вашиот живот и ќе се обидете секој ден да возвратите со иста мерка.

Ако сонувате дека купувате јаболка

Ако купувате јаболка во сон, тоа подразбира дека конечно ќе започнете да се грижите за вашето здравје. Ќе се ослободите од порокот што ве натерал да се чувствувате лошо. Иако нема да биде лесно со текот на времето, ќе сфатите дека сте направиле најдобар избор за себе.

Ако сонувате дека продавате јаболка

Ако сонувате дека продавате јаболка, тоа е предупредување дека не се ни обидувате да искористите нечија несреќа, бидејќи тоа може многу брзо да ви се одбие од главата.

Подобро би било да му помогнете на некој што е во неволја, отколку да се обидете да добиете финансиска или материјална корист од тоа.

Ако сонувате дека некој ви подарил јаболко

Ваков сон значи дека имате таен обожавател. Во вашата околина има некој што долго време му се допаѓате, но се плаши да ви пријде. Може да има многу причини за тоа, од зафатеност до тоа дека делувате помалку резервирано и недостапно.

Ако обрнете внимание, сигурно брзо ќе сфатите за кого станува збор.

Ако сонувате дека некому сте подариле јаболко

Кога сонувате дека некому сте подариле јаболко, тоа подразбира дека ќе можете да помогнете некому, но ќе се двоумите дали да го сторите тоа затоа што немате убаво искуство со таа личност. Ако ја оставите суетата барем на момент настрана, ќе стори добро и несебично дело, што може да ви донесе многу задоволство.

Ако сонувате петровки

Оваа сорта на јаболко значи дека наскоро ќе имате успешен период во вашиот живот. Конечно ќе можете да го реализирате она што сте го испланирале.

Ако сонувате црвливи јаболка

Кога во сон гледате или јадете црвливи јаболка, тоа може да укаже на нечие лошо влијание. Веројатно лицето кое ве советува во моментот нема добри намери. Друго значење е да се пазите од луѓе кои неодамна сте ги сретнале.

Некој ќе се обиде да ве убеди дека направите нешто погрешно или да ве одврати од планот што сакате да го спроведете.

Ако сонувате зелени јаболка

Треба да бидете трпеливи околу работата.

Ако сонувате црвени јаболка

Дојдоа вашите пет минути во љубовта. Треба да се ослободите од стравот и да преземете чекори без оглед на последиците.

Ако сонувате кисели јаболка

Не преземајте деловни чекори или инвестиции во следниот период.

Значењето на сонот може да биде многу поедноставно. Ако неодамна сте виделе, собирале или изеле јаболка, тоа сигурно ви оставило силен впечаток.

Дефиниција на јаболка

Јаболкото е дрвенесто растение од семејството на рози.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg