Јадете нешто кисело - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Јадете нешто кисело

Term Main definition
Јадете нешто кисело

Јадењето или пиењето нешто кисело во сон значи непријатна посета.

Што значи да сонувате дека јадете нешто кисело?

Ако сонувате дека јадете нешто кисело

Кога јадете нешто кисело во сон, тоа покажува дека ќе имате непријатна посета. Веројатно ќе видите личност со која не сте разјасниле многу работи поврзани со работата, па ќе се обвинувате едни со други за материјалните проблеми со кои се соочувате.

Ќе сфатите дека секој тврдоглаво ќе се држи до својата страна и дека помирувањето меѓу вас никогаш нема да биде можно.

Ако сонувате дека пиете нешто кисело

Ако сонувате дека пиете нешто кисело значи дека сте причина за сопствената несреќа. Можно е претходно да сте одбиле личност која имала искрени чувства кон вас, но сте одбрале личност којашто на прв поглед ви изгледала попривлечна и поинтересна.

Сепак, наскоро ќе сфатите дека сте биле површни и дека вашата одлука требало да биде дијаметрално спротивна.

Ако подготвувате нешто кисело

Ако подготвувате нешто кисело во сон, тоа значи дека немате влакна на јазикот. Важите за премногу искрена личност дури и во моментите кога, за ваше добро, би ви било најпаметно да молчите. Не толерирате неправда и правите сè за да се изборите за она што го сметате за правилно.

Не се согласувате на половина успех, но туркате сè што правите до крај.

Ако сонувате дека треперите додека јадете нешто кисело

Киселата храна го предизвикува овој ефект кај повеќето луѓе, па затоа не е изненадувачки што сте сонувале ваков сон. Тој посочува дека секогаш сте подготвени да оправдате нечија реакција, потег или одлука, без разлика колку другите луѓе го осудиле тоа. Би можеле да кажете дека сте личност со широко разбирање, не ве робуваат предрасудите и не сакате озборувања.

Ако сонувате дека другите треперат додека јадат кисело

Сон во кој гледате како некој трепери додека јаде кисела храна значи дека сте направиле нешто лошо и се плашите како околината ќе ја прифати вашата постапка.

Ако сонувате дека пиете кисела (минерална) вода

Кога сонувате дека пиете кисела вода, тоа подразбира дека премногу верувате во здравствените совети што ги читате на Интернет или во списанија. Ако размислите малку подобро, не секое растение може да има чудесна моќ што ќе ве направи здрави, млади и убави. Понекогаш треба да ги земете овие информации со зрно сомнеж.

Ако сонувате дека јадете кисело млеко

Ако јадете кисело млеко во сон, тоа значи дека вашиот план да заработите пари без многу напор нема да успее. Веројатно сте мислеле дека ќе завршите некоја работа многу побрзо и полесно, но работите станале малку комплицирани. Сепак, погледнете го ова од посветла страна. Со решавање на овој проблем, ќе добиете драгоцено искуство за во иднина.

Ако сонувате дека јадете кисело сирење

Сон во кој јадете кисело сирење укажува на тоа дека на време ќе ги разберете нечии намери и нема да дозволите да ве измамат. Вие сте личност која лесно препознава манипулација, затоа не дозволувате некој да ви раскажува бајки за да ве убеди во нешто.

Ако сонувате дека јадете кисела павлака

Кога сонувате дека јадете кисела павлака, тоа подразбира дека некој ќе ви каже дека сте се здебелиле. Тие зборови нема многу да ви се допаѓаат, па ќе започнете да размислувате негативно за вашето тело. Не смеете да дозволите мислењето на една личност да влијае толку многу на вашата самодоверба.

 Ако сонувате дека јадете кисела пиперка

Овој вид сон имплицира дека инаетот е вашата движечка сила. Кога некој тврди дека не можете да направите нешто, тоа ви дава мотивација да успеете во својата намера. Можеби не е најздравиот начин на размислување, но дефинитивно е најефикасен во вашиот случај.

Ако сонувате дека јадете кисела зелка

Ако сонувате дека јадете кисела зелка, тоа подразбира дека ќе се најдете во улога на арбитер во спорот помеѓу двајца драги луѓе. Можно е членовите на семејството да се караат за нешто, и вие да бидете гласот на разумот.

Нема да ви биде лесно да учествувате во тоа, но ќе разберете дека мора да се вклучите, ако не сакате семејните односи да станат комплицирани.

Ако сонувате дека јадете кисели краставички

Сонот во кој јадете кисели краставички, за жал, симболизира здравствени проблеми. Можно е да добиете вирус што ќе ве „закова“ во кревет неколку дена. Само тогаш ќе сфатите дека не сте направиле доволно за да го подобрите сопствениот имунитет и дека сте дозволиле стрес, физичка неактивност и лоша исхрана да го доведат вашето тело во катастрофална форма.

Ако сонувате дека јадете кисело јаболко

Киселите јаболка во соништата обично значат лоши деловни потези. Во текот на следниот период избегнувајте големи инвестиции, бидејќи сигурно нема да ви се исплати вложеното. Ако планирате да започнете приватен бизнис во блиска иднина, можеби ќе треба уште малку да почекате, бидејќи состојбата на пазарот не е многу добра.

Ако сонувате дека јадете кисели портокали

Ако сонувате дека јадете кисели портокали, тоа значи дека ќе станете недоверливи кон некои луѓе. Тоа секако е последица на разочарувањата од минатото, и повеќе нема да дозволите луѓето да ве повредуваат. Може да се случи целосно да се затворите со текот на времето, што не е баш најдобра идеја. Ќе мора да дозволите некој да ви се доближи бидејќи не секој има лоши намери.

Ако сонувате дека јадете кисела калинка

Кога јадете кисела калинка во сон, тоа обично значи дека сте нервозни поради нешто. Нешто срамно ви се случило неодамна, и сте си легнале со таква мисла. Иако е многу тешко, обидете се да не анализирате сè што ви се случило дента пред да легнете.

Ако сонувате дека јадете кисели малини

Малините во соништата најчесто имаат врска со емотивниот аспект на оние кои сонуваат за нив. Има нешто во вашиот љубовен живот во кое не уживате. Ако сте во врска или брак подолго време, можно е вашите партнери да почнале многу да ви пречат, т.е. недостатоците на партнерот/партнерката. Ако сте сами, веројатно копнеете по некој покрај кого ќе можете да бидете среќни.

Ако сонувате дека јадете кисели јајца

Иако кај нас не е многу вообичаено да се киселат јајца, во некои пабови низ целиот свет, овој деликатес е задолжителен. Ако сте јаделе кисела јајца во сон, тоа подразбира дека сте личност која сака да експериментира, особено кога станува збор за храна.

Вие сте одличен гурман, а уживате и во готвењето. Затоа сте задоволни да подготвувате јадења со разни егзотични зачини и храна за семејството и пријателите. Секогаш им давате можност на нови јадења да ве воодушеват, а богами, понекогаш тие знаат да ве разочараат.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако пред скоро време сте испиле или сте изеле нешто кисело, сигурно ви оставило впечаток.

Дефиниција за киселост

Киселост е кога pH е <7,35.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg