Јагне - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Јагне

Term Main definition
Јагне

Ако заколете: вообразени сте; ако видите: краткотрајно задоволство, радост; ако најдете: ќе добиете чесен брачен сопатник.

Што значи да сонувате јагне?

Ако сонувате јагне

Ако видите јагне во сон, тоа симболизира краткорочно задоволство. Можно е да запознаете личност која некогаш ви значела многу, но и покрај вашите чувства, не сте останале заедно. Ќе се вратите за миг во минатото и ќе посакате да му/ ѝ признаете колку многу ви недостасува, но ќе сфатите дека тоа не води никаде и дека само ќе се повредите едни со други.

Ако пронајдете јагне во сон

Кога сонувате дека сте пронашле јагне, тоа покажува дека ќе имате искрен сопружник. Веројатно нема да се работи за страсна врска што ќе ви го замагли умот, туку врска во која сигурно ќе најдете мир, стабилност и почит кон вашиот партнер.

За вас ќе биде важно да знаете дека секогаш можете да се потпрете на него и дека тој нема да ве напушти во моментите кога ви е најпотребен. Со таква личност, ќе сакате да имате иднина и деца кои би биле круна на вашиот брак.

Ако сонувате дека сте изгубиле јагне

Овој сон симболизира сомнеж во некој што го сакате. Ако изгубите јагне во сон, постои можност некој што го сакате да не е целосно искрен со вас. Тоа може да биде партнер кој се обидува да ве заштити или близок пријател кој се обидува да скрие нешто од вас што може да ве повреди.

Наместо да ги обвинувате дека работат зад грб, обидете се да му докажете дека сте доволно силни за да издржите што било.

Ако сонувате дека купувате јагне

Ако купите јагне во сон, тоа значи дека на повидок е крајот на вашето страдање. Конечно ќе можете да ги решите грижите и проблемите што ве мачат долго време. Ќе имате поддршка и помош од блиски членови на семејството и пријатели кои ќе ве охрабрат во најтешките моменти.

Важно е да останете позитивни и да верувате во добар исход на сè што сте направиле досега. Трпението ќе ви помогне да ја надминете последната пречка.

Ако сонувате дека продавате јагне

Кога сонувате дека продавате јагне, тоа имплицира дека имате нови деловни можности. Ќе добиете можност да заработите дополнителни пари, затоа не дозволувајте да ве спречи стравот од неуспех, па да ја одбиете таа шанса.

Со текот на времето, ќе сфатите дека сте направиле вистински избор за вашата иднина. Луѓето кои планираат да живеат заедно со партнер, брак или додаток конечно би можеле да се охрабрат да го направат тој потег.

Ако сонувате дека подарувате јагне

Ако сонувате дека некому сте му подариле јагне, тоа значи дека ви треба долго време да ги признаете чувствата кон личноста што ја сакате. Премногу долго молчевте за тоа и се надевате дека никој нема да открие за што станува збор. Сепак, не е добро што сте се осудиле на страдање, дури и без да знаете дали таа личност ќе ви возврати со исти чувства.

Од друга страна, чувствата што ги криете може да бидат крајно негативни.

Можеби се обидувате да толерирате некој што лошо се однесува кон вас. Можно е да се работи за колега, познаник, па дури и член на семејство кој е многу вешт во наоѓање на вашата „слаба точка“ и понижување или навредување. Крајно време е да направите нешто во врска со тоа, во спротивно тие ќе мислат дека не сте способни да се одбраните и ќе продолжат да ве навредуваат и понижуваат.

Ако сонувате дека сте добиле јагне на подарок

Сон во кој добивате јагне како подарок значи дека ви недостасува внимание. Може да се чувствувате запоставени или осамени. Веројатно луѓето со кои поминувавте многу време, во последно време не можат да ви се посветат колку што сакате. Можеби треба да го збогатите вашиот живот со нови луѓе или да се посветите на некое хоби што ќе ви ги оттргне мислите од некои грижи и проблеми.

Ако сонувате дека бањате, стрижете или чешлање јагниња

Ако сонувате како бањате или чешлате јагниња, тоа подразбира дека ќе уживате во семејните обврски. Можно е да подготвите прослава за вашите најблиски, и ниту една работа нема да ви биде тешка. Ќе ги соберете луѓето што ги сакате и ќе се обидете да ги натерате сите да се чувствуваат добро.

Семејните дружења отсекогаш биле вистинско задоволство за вас и најдобар начин за опуштање, така ќе биде и овој пат.

Ако сонувате дека храните јагне

Кога храните јагне во сон, тоа значи дека залудно сте загрижени за некој од членовите на семејството. Веројатно станува збор за дете или постара личност која ве изненадува сè  почесто со своето однесување. Ќе се обидете отворено да разговарате со него/неа, но ќе добиете впечаток дека тој/таа воопшто не ве слуша.

Сепак, колку и да ви изгледа спротивно, во моментот немате причина да се грижите кога станува збор за вашето семејство, па затоа треба да се опуштите и вие малку.

Ако сонувате јагниња коишто спијат

Ако видите јагниња како спијат во вашиот сон, тоа го симболизира мирот и благосостојбата по кои копнеете. Можно е да поминете низ многу бурен период од вашиот живот и честопати ви се чини дека никако не ги држите конците во ваши раце, сепак треба да бидете малку трпеливи, бидејќи доаѓа голема промена во блиска иднина. Дотогаш, обидете се да го зачувате вашето физичко и ментално здравје!

Ако сонувате како пасат јагниња

Сон во кој гледате како јагниња пасат на ливада симболизира добивка. За луѓето кои се занимаваат со земјоделство, ова е знак на добра жетва, а за други зголемување на приходот. Можеби работодавачот ќе одлучи конечно да ве награди за сиот ваш напор што го вложивте во работата, или неочекуваната добивка ќе дојде од некој од роднините.

Во секој случај, парите ќе ви бидат од корист да „закрпите дупки“, но и да си дозволите нешто за што сонувавте подолго време.

Ако сонувате црно јагне

Ако видите црно јагне во сон, тоа е предупредување дека сте им дозволиле на погрешни луѓе да ви бидат водичи низ животот. Време е да ги преиспитате своите постапки и да разберете колку од тие постапки сте донеле затоа што сте сакале и сте знаеле дека се точни, а колку затоа што некој ви рекол дека се потребни.

Ако колете јагне во сон

Ако сонувате дека сте заклале јагне значи дека сте вообразени. Мажи кои не ве познаваат мислат дека сте ледена кралица која никогаш не страдала за никого. Може да се каже дека се иритирани од вашиот став затоа што се навикнати лесно да ја освојуваат секоја жена што ќе го привлече нивното внимание.

Оние блиски до вас знаат дека само се обидувате да се заштитите од луѓето кои сакаат да ве повредат. На тој начин сте безбедни, но не дозволувате никој да ви пријде, дури ни оној што има сериозни намери.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако неодамна сте виделе, пронашле или заклале јагниња, тоа сигурно ви оставило впечаток.

Дефиниција на јагне

Јагнето е потомок на овца.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg