Јагула - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Јагула

Term Main definition
Јагула

Ако видите јагула: расправија, парница; ако фатите: поволни вести, финансиска добивка.

Што значи да сонувате јагула?

Ако сонувате јагула

Ако видите јагула во сон, тоа значи парница. Можно е во следниот период да побарате нешто што, според сите закони, ви припаѓа вам. Ќе се соочите со голема неправда и обиди да ви наштетат луѓе на кои некогаш сте им верувале.

Во одредени моменти, само ќе сакате да се засолните и да се откажете, но инаетот и повредите ќе ве натераат да одите до крај.

Ако сонувате дека јадете јагула

Ако сонувате дека јадете јагула значи дека ќе озборувате некого. Веројатно ќе видите дека вашата сакана личност прави грешки, на кои ќе му/ ѝ го привлечете вниманието. Сепак, вашата добра волја ќе наиде на негативна реакција што ќе ве погоди.

Постојано ќе зборувате за овој настан и луѓето од вашето опкружување ќе ве предупредат дека живеете нечиј туѓ живот повеќе од вашиот.

Ако сонувате дека фаќате јагула

Кога сонувате дека фаќате јагула, тоа покажува дека ќе напредувате. Иако многумина ќе ве предупредат дека вашите намери се премногу амбициозни и во доменот на невозможното, вие ќе верувате во успех и ќе покажете дека упорноста се исплати.

Вашата подготвеност да прифатите одговорност во најтешките моменти, кога другите ќе се откажат, ќе ви донесе голема предност и ќе им покажете на вашите шефови дека секогаш можат да се потпрат на вас.

Ако сонувате дека другите луѓе фаќаат јагула

Сон во кој гледате како некој фаќа јагула го симболизира силното влијание на машката енергија во вашиот живот. За мажите јагулата е симбол на здрава и стабилна емотивна врска, додека за жените тоа укажува на позитивното влијание што мажот го има во нејзиниот живот.

Ако сонувате дека другите луѓе  јадат јагули

Ако видите како некој друг човек јаде јагула во вашиот сон, тоа може да има неколку различни значења. За мажите, овој сон укажува на подготвеност да имаат деца и желба за родителство, додека за жените може да биде отчукување на биолошкиот часовник.

Во секој случај, ваквите соништа почесто ги сонуваат луѓето кои се во фаза на основање семејство.

Ако сонувате дека купувате јагула

Кога сонувате дека купувате јагула на рибен пазар, тоа значи дека на гости ќе ви дојде личност која може многу да ви помогне околу вашата работа, кариера или да ви понуди решение за проблемот што го имате во моментов. Така, ќе се потрудите во вашиот дом да се чувствува како дома.

Ако сонувате дека приготвувате јагула

Ако сонувате дека приготвите или печете јагули, тоа значи дека сте пребирливи, не само кога станува збор за храна, туку и за сè останато. Имате посебен тип на личност што ви се допаѓа, додека не им давате ни на другите можност да ви ги покажат нивните квалитети.

Кога станува збор за работа, го правите само она што е наведено во вашиот договор за вработување, ни повеќе, ни помалку. Затоа честопати доаѓате во судир со претпоставените. Вашата пребирливост е особено очигледна кога станува збор за љубовните врски.

Имено, за да ве освои некој, оваа личност ќе мора да поседува цела низа квалитети што ги сметате за пожелни. Меѓутоа, кога сте во врска или брак, вие сте целосно верни на таа личност.

Ако сонувате дека другите подготвуваат јагула

Кога некој подготвува јагула во твојот сон, тоа може да значи дека имате таен обожавател. Во вашето опкружување сте го привлекле вниманието на некоја личност со вашата харизма, убавина или интелигенција, но тој/таа сепак не се осмелува да ви пријде. Ако обрнете внимание, сигурно брзо ќе разберете за кого станува збор, и останува на вас да одлучите дали ќе направите нешто во врска со тоа или не.

Ако видите јагула во аквариум

Ако видите јагула што плива во аквариум во сон, тоа подразбира дека наскоро ќе бидете принудени да преземете голема одговорност за нешто. Можеби ќе ви биде доверена важна деловна задача или ќе преземете улога во вашето семејство што не сте ја имале претходно, а која од вас бара максимална сериозност и одговорност.

Во секој случај, ќе се најдете во ситуација што до сега ви бил потполно непозната и ќе мора да бидете многу внимателни и да правите мудри потези и да носите мудро одлуки.

Ако пливате со јагули

Ако сонувате дека пливате со јагули е знак дека нешто ви недостасува и дека треба да ја погледнете поголемата слика за проблемот што ве мачи во овој момент. Потребна ви е свежа перспектива, па не би било лошо ако побарате совет од некој на кој му верувате.

Без оглед колку и да се обидувате да ги држите сите конци во ваши раце, понекогаш тоа е крајно тешко. На вас е да направите се што е во ваша моќ да го надминете и тој предизвик и не грижете се за последиците во моментот.

Ако допрете јагула

Ваквиот сон е знак дека ќе успеете во нешто што сте мислеле дека е невозможно. Можеби вашата голема желба ќе се оствари или ќе го добиете она за што мечтаете подолго време. Ќе бидете горди на себе и на сите напори што ќе ги вложите за да го постигнете тоа, а вашите родители, пријатели и членови на семејството исто така ќе бидат горди.

Сепак, сè уште има многу пречки пред вас, така што нема многу време за опуштање и славење.

Ако сонувате дека ве пецнала јагула

Ако сте испечени во сон од електрична јагула, тоа подразбира дека сте личност која се држи до својот интегритет и мислење и е многу тешко да се подложи на демагогија и манипулација. Благодарение на вашето образование, но и на бројни интереси, сте стекнале големо знаење од различни области и критички ги набљудувате информациите што медиумите ви ги сервираат секој ден.

Лично, сметате дека многу работи се невистинити или непроверени, па затоа не верувате во сè што ќе прочитате.

Сакате да разговарате со професионални луѓе, но сте цврсто убедени дека не секој што има високо образование пораснал за да се смета за експерт во областа со која се занимава.

Ако видите мрест на јагула во сон

Кога во сон ќе видите мрест на јагула, тоа укажува на добивка. Може да добиете покачување, подобро платена работа, па дури и награда на лотарија. Исто така е можно да наследите од далечен роднина. Во секој случај, парите ќе ви се најдат за некои проекти што долго време сте ги одложувале поради недостаток на средства.

Ако видите мртва јагула во сон

Сонот во кој гледате мртва јагула може да има повеќе од едно значење. За мажите тоа обично значи потиснување на нивните емоции или чувство дека не успеале кога станува збор за работи за кои тие се лично одговорни. Можеби не сте задоволни со вашата кариера, вашиот избор на партнер или начинот на воспитување на вашите деца.

За жените, овој сон значи дека таа треба да биде помалку критична кон себе и да не ги става другите луѓе на прво место. Вие сте свесни за вашите квалитети, сега е време да престанете да бидете премногу строги кон себе.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако неодамна сте виделе, фатиле или изеле јагула, тоа сигурно ви оставило впечаток.

Дефиниција за јагула

Јагулата е риба од семејството Gymnotidae која има долго тело како змија испреплетено со црвена боја.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg