Јарбол на брод - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Јарбол на брод

Term Main definition
Јарбол на брод

Јарбол на бродот значи дека ќе имате среќен брак, добар секс, а скршен предупредува на расправии во бракот или во врската.

Што значи да сонувате јарбол на брод?

Ако сонувате јарбол на брод

Ако видите јарбол на брод во сон, тоа симболизира среќен брак. Вие сте личност која е приврзана за куќата и сè што правите е со цел вашето семејство да се чувствува добро. Вашата сакана личност примарно ви обезбедува безбедност што ви треба за нормално функционирање.

Ако треба да изберете помеѓу кариера и семејство, без размислување и трошка каење, би избрале семејство. Може да значи и целосна моќност.

Ако сонувате скршен јарбол

Ако сонувате скршен јарбол значи кавги во врската. Можно е во наредниот период да ве нервира сè што прави вашиот партнер и да ви недостасува разбирање за неговите/нејзините проблеми. На моменти, ќе се запрашате дали има смисла да продолжите со врска во која емоциите и довербата стивнуваат на самиот почеток.

Кога сонувате јарбол со знаме, тоа покажува дека ќе се смирите со пријател. Веројатно ќе имате конфликт поради недоразбирања или озборувања од завидливи луѓе кои ќе сакаат да ве разделат. Ќе имате можност да седнете и да разговарате сериозно за сè што се случило без забелешки и негативни чувства.

Ако сонувате дека се искачувате на јарбол

Сонот во кој се искачувате на јарбол ја симболизира вашата амбиција. Вие сте личност која нема проблем да вложува многу напор за да го постигне она што го сака. Ако сте сигурни дека работата или дури и познанството со влијателна личност ќе ви донесе подобрување на работата или напредувањето во кариерата, ќе сторите сè да ја придобиете или да се доближите до таа личност.

Луѓето кои не ве познаваат мислат дека сте кариерист, но притоа ги игнорираат вистинските мотиви зад вашата желба да напредувате. Во вашиот случај, не се работи за пари, туку стекнување услови за промени во квалитетот на животот што не ви се потребни само на вас, туку и на луѓето што ги сакате.

Ако сонувате дека се спуштате по јарбол

Ако сонувате дека се спуштате по јарболот, тоа подразбира дека ќе решите голем проблем благодарение на вашата снаодливост. Можно е нешто сериозно да ви предизвикува главоболки во моментот, а пријателите и членовите на семејството да ве советуваат да „играте безбедно“ за да го решите.

Сепак, овој пат нема да ги слушате, меѓутоа успехот ќе ви донесе способност да реагирате храбро и одлучно во вистинско време, без оглед на можните лоши последици.

Ако сонувате дека сте паднале од јарбол

Овој сон симболизира разочарување. Можеби вашиот работодавец ви ветил поголема плата или некое еднократен стимул, но не го исполнил ветувањето, или износот што сте го добиле е многу помал отколку што сте си очекувале.

Ова ќе ве натера да започнете да размислувате за опцијата за промена на работното место. Ако верувате дека на местото каде што моментално работите, вашата работа не се цени како што треба, тоа воопшто не е лоша идеја. Сепак, не поднесувајте оставка пред да бидете апсолутно сигурни дека сте ангажирани во нова компанија.

Ако сонувате дека рушите јарбол

Ако рушите јарбол во сон, тоа подразбира дека треба да ги проширите хоризонтите. Предолго сте „заробени“ во вашата комфорна зона и тешко ви е да излезете од неа. Работата што ја вршите долго време започнала да ве разболува поради луѓе кои ја користат својата моќ за лекување на лични комплекси.

Не ви е проблем да работите, но едноставно не можете да ги поднесете претпоставените кои се обидуваат да се докажат „за вашиот грб“. Сепак, сега не е време да се правдате или да се менувате работно место. Бидете трпеливи уште малку и сигурно ќе ви се даде добра деловна можност.

Ако сонувате дека гледате како другите уриваат јарбол

Ако сонувате како некој урива јарбол значи дека имате проблем да комуницирате со претпоставените или колегите. Нема начин како да постигнете компромиси кога станува збор за работата, т.е. поделба на работните задачи. Премногу сте зафатени со работа, а колегите не покажуваат емпатија за тоа.

Додека се „убивате“ од работа, другите доаѓаат на работа да пијат кафе и да си прават муабет едни со други. Време е да направите нешто во врска со тоа, во спротивно сериозно ќе го загрозите вашето здравје поради стрес. Немојте да мислите на работата како нешто во кое треба да вложите секој атом на сила.

Дајте колку што е потребно за да ја завршите задачата - ни повеќе, ни помалку.

Ако сонувате дека купувате јарбол

Кога сонувате дека купувате јарбол, тоа подразбира дека сакате да бидете забележани во секое друштво. Уживате кога луѓето ви се восхитуваат, а особено ако ви завидуваат за нешто. Затоа секогаш се трудите да бидете убаво облечени, да носите скапи работи и да купувате само квалитетни телефони, автомобили и слично.

Таа ваша потреба влече корени од минатото, и останува на вас да разберете зошто ваквите тривијални работи се важни за вас. Можеби имате недостаток на самодоверба што се обидувате да ја надоместите со облека, обувки и други материјални работи.

Ако сонувате дека продавате јарбол

Сонот во кој продавате јарбол е предупредување да се ослободите од некого или нешто што ве мачи што побрзо. Психата ви кажува дека е време да се посветите и конечно да започнете да го правите она во што уживате.

Ако мислите дека овој „товар“ што го чувствувате е работата или дури некој близок до вас, можеби треба да размислите да се ослободите од тоа или барем на кратко да се дистанцирате од оние кои ве искористуваат.

Ако сонувате дека сте пронашле јарбол

Ако сонувате дека сте нашле јарбол, тоа подразбира дека ќе бидете задоволни со ситниците. Пријатно дружење со семејството или пријателите, кафе со некој што не сте го виделе подолго време или неочекуван телефонски повик ќе го подобрат вашето расположение. Може дури и да завршите работа што ја одложувате толку долго, што ќе ве направи многу среќни и задоволни.

Ако сонувате дека сте изгубиле јарбол

Ако сонувате дека сте изгубиле јарбол, тоа укажува на финансиски потешкотии. Можно е да не сте во завидна позиција во моментот кога станува збор за парите. Не сакате да позајмувате од членови на семејството или пријателите, а уште помалку да земате заем од банка, но многуте обврски што бараат поголеми приходи ве притискаат секој ден.

Ако веќе сте премногу горди да побарате некој да ви помогне, обидете се да најдете дополнителна работа за која можеби ќе треба малку повеќе време, но ќе бидете мирни барем еден период кога станува збор за пари.

Ако сонувате дека сте украле јарбол

Ако сте украле јарбол во сон обично значи дека ќе се срамите во поголема друштво. Веројатно „во незнаење“ ќе кажете нешто што ќе предизвика потсмев или лутина кај вашиот соговорник и ќе размислувате за својата лоша среќа со денови.

Значењето на сонот може да биде многу поедноставно. Ако пред скоро време сте виделе цели или скршен јарбол на бродот, сигурно ви оставило силен впечаток.

Дефиниција за јарбол

Јарбол е еден или повеќе столбови што носат плови или обезбедуваат висина за навигација.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg