Јарец - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Јарец

Term Main definition
Јарец

Ако пасе: ќе сретнете противник; ако ве брка: расправија со претпоставена личност, срамота.

Што значи да сонувате јарец?

Ако сонувате јарец

Ако видите јарец во сон, тоа подразбира дека ќе сретнете противник. Можно е да станува збор за личност за која мислите дека го добила целото признание и пофалби што вие сте го посакувале. Иако тој не ви е омилен, нема да можете да не му се восхитувате на постигнатиот успех и да му честитате за тоа.

Вашата величина ќе се покаже во таа ситуација затоа што ќе ја потиснете зависта и ќе се обидете да се огледате на некој што е, во дадениот момент, подобар од вас. Ќе го ограничите егото и ќе побарате совет што ќе ви биде многу корисен во иднина.

Ако сонувате дека ве брка јарец

Ако сонувате дека ве брка јарец, значи срам. Веројатно ќе се обидете да ја примените вашата правда на погрешен начин, што ќе резултира со конфликт со претпоставениот. Нема да се грижите за вашето однесување, но ќе кажете сè што долго време сте носеле на вашата душа.

Поради таквиот став, ќе бидете на црна листа, па ќе имате поинаков третман од порано. Откако ќе сфатите што сте направиле, штетата веќе ќе биде направена, така што ќе можете да го видите ова искуство само како грешка што никогаш нема да се осмелите да ја повторите.

Ако сонувате дека сте фатиле јарец за рогови

Овој вид сон обично значи дека ќе се карате со тврдоглава личност. И двајцата се грижите за сопствените ставови, а заедничко е што ретко ги менувате своите верувања. Ова ќе биде причина зошто ќе влезете во жестока дискусија која ќе можете да ја прекинете само ако попуштите први. Размислете дали вреди за вашето време и нерви и ќе ви биде јасно како треба да постапите.

Ако сонувате дека стрижете јарец

Ако сонувате дека стрижете јарец, тоа подразбира дека напорот ќе ви се исплати. Вложивте многу време и пари во нешто што само вие верувавте дека ќе има корист. Во блиска иднина, ќе докажете дека сте биле во право, па многумина ќе мораат да ви го признаат тоа.

Ќе бидете повеќе од среќни да се пофалите со фактот дека поради новонастанатата ситуација, вашата финансиска состојба ќе се стабилизира во догледна иднина, така што ќе можете да мислите на иднината малку порелаксирано.

Ако сонувате дека други стрижат јарци

Сон во кој гледате како некој стриже јарец укажува на тоа дека ќе донесете правилна одлука кога станува збор за вашата кариера.

Можно е конечно да можете да најдете добри соработници за да започнете сопствен бизнис или да склучите договор што ќе вклучува поголема плата и некои дополнителни поволности.

Ако сонувате дека купувате јарец

Кога сонувате дека купите јарец, тоа подразбира дека сте загрижени за сопствената или за иднината на некој близок член на семејството. Работите веројатно не одат според планот, затоа сте загрижени дали ќе можете да ги остварите своите амбиции до крај.

Можеби не ви се допаѓаат деловните одлуки што ги носи вашиот партнер, но сте му ветиле поддршка и не сакате да го изневерите.

Ако сонувате дека продавате јарец

Ако продадете јарец во сон, постои можност да добиете неочекувана добивка. Може да добиете наследство или ќе имате среќа во игрите на среќа. Износот што ќе биде заведен на вашата сметка ќе го искористите за подмирување на некои долгови, но и за да си го дозволите она за што сонувавте долго време.

Ако сонувате дека некој ви подарил јарец

Ако сонувате дека некој ви подарил јарец, тоа подразбира дека нема да ви се допадне наградата што ви ја ветил работодавецот за целиот напор и работа што ја имате вложено. Веројатно очекувавте трајно зголемување на платата или „побогат“ стимул, но тоа нема да се случи. Полека ќе почнете да губите надеж дека вашата работа ќе започне да се цени повеќе, па не е исклучено да започнете да барате нова работа.

Ако сонувате дека некому сте подариле јарец

Овој вид сон е предупредување да престанете да ги цените луѓето според она што го постигнале и стекнале во животот, но според тоа каков е нивниот карактер и како се однесуваат кон вас. Вие секогаш мечтаете луѓето да ви се восхитуваат затоа што сте успешни или богати, па затоа секогаш претпочитате да ги изберете оние кои се почитувани во заедницата во која живеете.

Со вакво лошо однесување полека, но сигурно губите искрени пријатели и познаници и се опкружувате со материјалисти и оние кои би можеле да ве искористат за да остварат  лични интереси.

Ако сонувате дека колете јарец

Кога сонувате дека колете јарец, тоа подразбира дека луѓето што не сте ги виделе долго време, ќе дојдат да ве посетат. Ќе се радувате на оваа средба и заедно ќе предизвикате драги спомени од минатото. Ќе се потрудите да направите да се чувствуваат како дома во вашиот дом и тие долго ќе зборуваат за вашето гостопримство.

Ако сонувате дека другите колат јарец

Ако видите како други луѓе колат јарец во вашиот сон, тоа значи дека ќе бидете навредени затоа што нема да бидете поканети на прослава каде што ќе се соберат сите луѓе што ги познавате. Ќе се чувствувате изоставени, а во исто време целосно ќе го игнорирате фактот дека организаторот на прославата не присуствувал на ниту еден настан што сте го организирале затоа што не сте го ни поканиле.

Ако сонувате дека печете јарец на ражен

Ако сонувате дека печете јарец на ражен, тоа подразбира дека ви недостасува дружење со стари пријатели. Во последно време, малку сте се оддалечиле затоа што бројните обврски не ви оставаат многу простор за уживање.

Честопати се сеќавате како  сте ги поминувале вашите денови заедно, само забавувајќи. Сепак, времињата се променија, како и приоритетите, така што помалку се дружите. Ако ви недостасуваат, нема причина да не ги поканувате на пијалак, кафе или скара. Би сакале малку да се опуштите во познато друштво.

Ако сонувате дека приготвувате/печете јарешко

Овој вид на сон значи дека сте одличен гурман и дека навистина знаете како да уживате во храната. Не сте премногу пребирливи, но сигурно знаете како да препознаете квалитет. Покрај тоа, не ви е тешко да се помачите малку за да го направите вашиот оброк што е можно поубав. Многумина се согласуваат дека зборувањето за храна може лесно да го отвори апетитот на друга личност.

Ако сонувате дека јадете јарешко

Сон во кој јадете јарешко значи дека некој проблем ќе се реши побрзо и поефикасно отколку што сте замислувале. Веројатно ви било тешко да преземете нешто, но кога ќе соберете енергија и ќе се соочите со проблемот, тоа ќе оди многу полесно отколку што сте замислувале. Треба да имате многу повеќе верба во себе и квалитетите што ги поседувате.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако неодамна сте виделе јарец, тоа сигурно ви оставило впечаток.

Дефиниција за јарец

Мажјак на козата. 

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg