Јастреб - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Јастреб

Term Main definition
Јастреб

Предупредува на „пријател“ кој ве лаже, краде, загуба.

Што значи да сонувате јастреб?

Ако сонувате јастреб

Ако видите јастреб во сон, тоа е предупредување дека вашиот пријател ве лаже. Веројатно станува збор за личност што сте ја запознале пред неколку години и со која сте започнале деловна соработка. Иако многумина ве предупредиле да не мешате пари и пријателство, вие сте одлучиле да не ги слушате советите правејќи сериозна грешка.

Може да се случи да не бидете упатени за повеќето работи што ве засегаат, а за кои немало никогаш да склучите договор. Иако ќе забележите дека нешто чудно се случува, ќе почекате и ќе најдете докази по што ќе го прекинете контактот со дотичната личност.

Ако сонувате дека ловите јастреб

Ако сонувате лов на јастреби, значи дека ќе го нападнете послабиот. Можеби сакате да им покажете на колегите или членовите на семејството кој е главен, насочувајќи се кон лицето кое се осмелило да ги доведе во прашање вашите одлуки.

Ќе направите се за да воспоставите авторитет и да покажете како ќе поминат другите ако ја направат истата грешка. Многумина ќе мислат дека сте премногу суетни, но вие само сакате да ве почитуваат. На моменти ќе се сожалите и ќе размислите да попуштите, но помислата за тоа што го ризикувате ќе ве одржи.

Ако сонувате јастреб со плен во канџите

Ако во сон видите јастреб кој носи плен во своите канџи, тоа најавува успешно завршување на вашите деловни потфати. Ако моментално студирате, можно е многу брзо да ги привршите студиите, а ако барате работа, наскоро ќе ви се појави добра можност.

Оние што имаат приватен бизнис многу брзо би можеле да склучат договор што подразбира долгорочна и многу профитабилна соработка со странски земји.

Ако сонувате јастреб во лет

Кога во сон ќе видите јастреб, тоа укажува на измама. Можно е личноста во која сте имале голема доверба да ви вети многу, но ќе ве изневери. Ќе ве повреди многу фактот што го сторил/а  тоа, но најмногу од сè ќе ви биде тешко што не сте успеале да процените дека само губите драгоцено време со него/неа. Учете од оваа лекција и продолжете понатаму.

Ако сонувате јастреб на гранка

Сон во кој гледате јастреб на гранка означува стравопочит што ќе го заслужите со вашата напорна работа, труд и однесување. Веројатно ќе обезбедите висока позиција на социјалното скалило, така што никој нема да смее да ве гледа од високо.

Луѓето многу внимателно ќе ги избираат своите зборови за да не ги толкувате погрешно, затоа што ќе се плашат од вашите реакции. Таква репутација ќе заработите со немилосрдни постапки кон непријателите и луѓето кои се обидуваат да ве измамат.

Ако сонувате јастреб во гнездо

Овој сон за помладите значи дека сè уште не се подготвени да се „скрасат“ и да започнат да градат семејство, додека за постарите лица укажува на страв од осаменост. Можно е сè уште да немате потреба од брак, потомци и сите обврски што ги носи животот на возрасните. Од друга страна, ако веќе одамна сте основале семејство, веројатно се плашите дека животот ќе ве оддели од вашите најблиски.

Ако сонувате дека сте уловиле јастреб

Ако уловите јастреб во сон, тоа подразбира дека вашите шанси за успех се многу мали. Можеби проектот на кој работите во моментов нема да ги донесе очекуваните резултати. Може да се работи за приватна работа или важен испит на факултет. Во секој случај, ќе мора да се помирите со фактот дека моментот не е соодветен за тоа и да се свртите кон нешто многу поконструктивно и профитабилно.

Ако сонувате дека храните јастреб

Овој сон ја симболизира вашата храброст и одлучност, но исто така и суровоста што ја покажувате кога некоја ситуација го бара од вас. Вие сте личност која многу добро ги „чита“ луѓето, не е лесно да ве измами некој, а особено сте чувствителни на лаги кои не можете да ги поднесете.

Ако некој „ви застане на патот“, вие сте во можност да сторите сé за никогаш повеќе да не му падне на памет. Сепак, вашата одмазда може да „ви се одбие од глава“, затоа бидете внимателни.

Ако сонувате дека сте јастреб

Ако сонувате дека сте јастреб, тоа подразбира дека во одлучувачкиот момент од вашиот живот, добро ќе ја процените ситуацијата и ќе донесете правилни одлуки. Отсуството на грешки во вашите постапки ќе гарантира материјална безбедност не само за вас, туку и за оние кои зависат од вас. Ако не се занимавате со приватен бизнис, можеби ќе сакате да ја разгледате оваа опција.

Ако сонувате дека ве нападнал јастреб

Ако сонувате дека ве фатил јастреб со канџи и се вивнал кон небото, тоа значи дека ќе успеете во животот само ако се зближите со многу влијателни луѓе. Ако сте доволно паметни да ги искористите познанствата со луѓето кои се на висока позиција на социјалното скалило, сигурно ќе ги постигнете своите цели.

Сепак, бидете подготвени да направите отстапки, да ги прекршите вашите принципи, па дури и да направите нешто што не е во согласност со законот. Ако сте подготвени за такво нешто поради успехот, тогаш треба да стапите во контакт со влијателни пријатели и познаници што е можно поскоро.

Ако сонувате ранет јастреб

Сон во кој гледате ранет јастреб значи дека некој или нешто ви ја нарушило самодовербата. До неодамна сте верувале дека сте неуништливи, дека со вашето знаење, вештини и интелигенција можете да надминете каков било проблем.

Сепак, се случило нешто што го сменило вашиот ум и ќе ви треба малку време да ги „залечите тие рани“. Можеби тоа морало да се случи за да се „спуштите на земја“ и да видите колку е тенка границата помеѓу успехот и неуспехот. Земете го ова како лекција, а не како порака дека треба да се откажете од вашите соништа.

Ако сонувате дека сте убиле јастреб

Кога сонувате дека сте убиле сок, тоа подразбира дека ќе можете да се ослободите од непријателот што го загрозил вашиот приватен или деловен живот. Станува збор за личност која сакала да постигне некои од своите цели преку вас. За среќа, ќе разберете за што станува збор, и нема да дозволите тој/таа да ве загрози.

Ако сонувате мртов јастреб

Ако видите мртов јастреб во сон, можно е работите да не одат како што сте замислиле на деловниот план. Сте очекувале дека со труд и работа ќе можете да обезбедите подобра позиција во компанијата каде што работите, но тоа не се случило дури и по неколку години.

Веќе сте започне интензивно да размислувате за промена на работното место. Кажете му на работодавачот за што станува збор, ако не покаже подготвеност да ве задржи во неговиот тим, побарајте друга работа.

Значењето на сонот може да биде многу поедноставно. Ако неодамна сте виделе или ловеле јастреб, тоа сигурно ви оставило силен впечаток.

Дефиниција за јастреб

Јастреб е птица грабливка.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg