Јавна куќа - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Јавна куќа

Term Main definition
Јавна куќа

Ако видите јавна куќа во сонот предупредува дека ќе доживеете срам, понижување.

Што значи да сонувате јавна куќа (бордел)?

Ако сонувате јавна куќа т.е. бордел

Ако видите бордел во сон, тоа е предупредување дека ќе доживеете срам. Можеби сте во искушение и сакате да го изневерите вашиот долгогодишен партнер со личност која ќе ви биде многу привлечна на прв поглед.

Ќе се најдете во неблагодарна ситуација која, од една страна, ќе ја вклучи вашата желба да се покажете како заводник пред општеството, додека од друга страна, ќе се плашите да не останете без некој близок во кого сте нашле сигурност и безрезервна поддршка.

Ќе сакате повторно да ја почувствувате страста што обично се јавува на почетокот на врската/бракот и да ги одвлечете мислите од секојдневните проблеми. Ако вашиот партнер дознае што сте направиле, тој никогаш повеќе нема да ви верува, ниту пак вашата врска ќе биде иста како некогаш.

Ако сонувате дека влегувате во бордел

Ако сонувате дека влегувате во бордел подразбира дека ќе станете поитри. Веројатно отсекогаш сте се труделе да работите искрено, дури и ако тоа било на ваша штета. Сепак, се почесто се среќавате со бескрупулозните луѓе кои излегуваат во прв план и ве фрлаат во сенка.

Повеќе нема да можете да издржите толку многу неправда, затоа ќе одлучите да одите по линијата на најмал отпор со тоа што ќе станете еден од луѓето што ги презирате. Вашето мото ќе стане: ако не можете да одите против нив, придружете им се.

Ако сонувате дека излегувате од бордел

Ако излезете од бордел во вашиот сон, тоа подразбира дека сте полни со мотивација и енергија и дека чувствувате дека во овој момент од вашиот живот можете да постигнете сè што замислувате. Искористете го следниот период од животот за да постигнете нешто за што сте сонувале долго време. Ако планирате да започнете сопствен бизнис, ова е вистинското време за такво нешто.

Луѓето кои отсекогаш се плашеле да пристапат кон некого што го сакаат конечно ќе соберат храброст и ќе ги поканат на пијалок или вечера.

Ако сонувате дека работите во бордел

Кога жената сонува дека работи како проститутка во бордел, тоа значи дека мисли дека нејзината работа во јавноста не е доволно ценета. Веројатно сте соочени со дискриминација на работа како резултат на тоа дека сте припадничка на понежниот пол.

Убедени сте дека работодавачот ја цени работата на другите колеги повеќе од вашата и дека мора многу повеќе да се докажувате за да напредувате во кариерата.

Ако, пак, маж сонува дека работи во бордел, или дека управува со бордел, тоа симболизира нови почетоци. Идеите што моментално ги имате може да вродат со плод, затоа не двоумете се да им ги предложите на оние од чиј благослов зависите многу.

Ако сонувате дека вашиот партнер или партнерка работи во бордел

Таквите соништа се директна последица од сомневање во верноста на вашиот партнер. Можно е да сте забележале некои знаци или партнерот да се однесува чудно во последно време. Сте се обиделе сами да дојдете до заклучок и единствено што ви е логично е да имаат љубовник или љубовница. Наместо да се сомневате во него/неа, подобро е отворено да зборувате за тоа што ве мачи.

Ако ја сонувате вашата мајка, сестра или ќерка во бордел

Сонот во кој ги гледате сопствените мајка, ќерка или сестра во бордел укажува на тоа дека ќе се најдете во незавидна положба. Може да бидете сведоци на расправија помеѓу две лица кои ви се подеднакво драги. Тие ќе ве замолат да заземете страна.

Нема да знаете како да реагирате бидејќи нема да сакате да повредите ниту еден од нив. Затоа, ќе користите дипломатски вештини кои ќе ви помогнат да кажете што мислите, но без притоа да навредувате никого.

Ако сонувате дека градите бордел

Сонот во кој градите бордел укажува на тоа дека не сте горди на некои постапки од минатото и дека сакате да ги заборавите, но вашата совест не мирува. Свесни сте дека сега е премногу доцна за да промените нешто, па затоа би било подобро да насочите повеќе енергија и внимание на сегашните постапки и на планирањето на идните потези.

Оставете го минатото за да не ве спречи да го постигнете она што го сакате во животот.

Ако сонувате дека рушите бордел

Кога сонувате дека рушите бордел, тоа подразбира дека ќе се најдете во морална дилема. Веројатно ќе треба да изберете помеѓу откривање на вистината на саканата личност или молчење за да не ја повредите.

Можно е да откриете дека партнерот или партнерката на вашиот пријател или пријателка има тајна афера и нема да знаете дали и како да му кажете. Моралната дилема може да важи и за другите сегменти од животот.

Ако сонувате дека другите уриваат бордел

Ако сонувате дека некој урива бордел, тоа значи дека вашата идеја нема да биде разбрана од околината. Можеби ќе му предложите нешто на работодавачот што може да ја подобри работата или ќе му предложите на вашиот партнер совет што нема да сака да го прифати. Ќе бидете фрустрирани поради тоа, но вашите раце ќе бидат врзани.

Ако сонувате дека се криете во бордел

Ако сонувате дека се криете во бордел, тоа симболизира незадоволство во емотивна врска. Можно е да не сте сексуално компатибилни со вашиот партнер или слабата комуникација да предизвикува помала блискост. Може да значи и дека сте лишени од љубов и внимание и дека ви недостасува допир од друго суштество.

Таквите соништа често ги сонуваат луѓе кои немаат емотивен партнер подолго време.

Ако сонувате секс во бордел

За мажите, овој вид сон значи дека некој ќе се обиде да ги измами. Вардете се од нови деловни соработници и не потпишувајте никаков вид на договор се додека не бидете сигурни дека ја разбирате секоја ставка што е во нив и проверете дали сè што правите е во согласност со законот.

За жените, овој сон симболизира комплекси. Веројатно имате женско лице во блиско опкружување на кое завидувате на нејзината убавина, витка фризура или сексапил. Наместо да работите сами на тоа, полесно ви е да и завидувате и да барате недостатоци.

Ако сонувате дека сте платиле проститутка во бордел

Кога маж сонува да плати проститутка во бордел за нејзините услуги, тоа подразбира дека ќе се соочи со лаги. Можно е пријател, познаник, колега од работа или дури и некој од многу блиските луѓе да му каже нешто што ќе знае сигурно дека не е точно.

Ако жената го сонува овој сон, тоа значи дека има недостаток на самодоверба. Причината лежи во длабоко вкоренетите комплекси што само сте ги „хранеле“ со години и не сте се обиделе да се ослободите.

Значењето на сонот може да биде многу поедноставно. Ако неодамна сте виделе бордел или сте биле во него, тоа сигурно ви оставило силен впечаток.

Дефиниција за бордел

Бордел е угостителски објект кој обезбедува сексуални услуги.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg