Јоргован - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Јоргован

Term Main definition
Јоргован

Ако сонувате јоргован значи дека љубовта ви е на дофат на рацете, радост.

Што значи да сонувате јоргован?

Ако сонувате јоргован

Ако видите јоргован во сон, тоа покажува дека љубовта ви е на дофат на раката. Иако привлечноста помеѓу вас и личноста што ја сакате е очигледна, можно е да не сте сакале да брзате со врска или, едноставно, коцките да не се совпаѓале во ваша корист.

Следниот период ќе биде идеален за да започнете нешто повеќе од пријателство и конечно да си признаете како се чувствувате.

Ако сонувате дека берете јоргован

Ако сонувате дека берете јоргован значи дека сте грижлив/грижлива. Уживате да подготвувате изненадувања за луѓето кои ги сметате за блиски и среќни сте да потрошите пари на ситници што покажуваат колку се грижите за нив.

Вашите подароци можеби немаат голема материјална вредност, но се избираат со срце. Ги помните сите важни датуми и секогаш ги обележувате, дури и симболично.

Ако сонувате дека мирисате јоргован

Кога сонувате дека мирисате јоргован, тоа симболизира радост. Постои хармонија во вашата врска/брак која ретко се наоѓа. И покрај тоа што сте заедно долго време, сепак чувствувате пеперутки во стомакот кога ќе помислите на партнерот.

Многумина ве сметаат за идеална двојка и ве прашуваат за совет за да можат да имаат таква врска.

Ако сонувате дека садите јоргован

Овој сон ја симболизира огромната ментална сила што ја поседувате. Поминавте многу во животот, но ниту една ситуација не успеа да ве скрши. Зрачите со оптимизам, па затоа луѓето сакаат да поминуваат време во вашето друштво.

Особено сте популарни меѓу децата затоа што знаете да „се спуштите на нивното ниво“, да покажете внимание, но и интерес за игрите во кои најмногу уживаат.

Ако сонувате дека други садат јоргован

Ако видите некој како засадува јоргован во вашите соништа, тоа значи дека во реалниот живот ви недостасува нежност и романса. Сигурни сте дека вашиот партнер ве сака и почитува, но би сакале од време на време да направи нешто што ќе направи повторно да се чувствувате пеперутки во стомакот.

Ако сте моментално сами, овие чувства не се невообичаени, но не губете надеж дека ќе пронајдете вистинска љубов.

Ако сонувате дека наводнувате јоргован

Ако сонувате дека наводнувате јоргован, тоа укажува на фактот дека се плашите од сопствените чувства. Можеби ви се допаѓа некој за кој не сте сигурни дека ќе ви возврати со иста доза на љубов и наклонетост.

Затоа не сакате ни да покажете дека сте заинтересирани, но страдате во себе и се надевате дека ќе ви помине. Ви недостасува самодоверба, и никој друг не може да ви ја даде, туку треба самите да работите на неа. Сигурно поседувате квалитети што денес се пожелни за лицата од спротивниот пол.

Ако сонувате дека другите наводнуваат јоргован

Кога ќе видите некој наводнува јоргован во вашиот сон, можно е да доживеете предавство од некој што ви значи многу, како што е партнер или пријател. Тој/таа ќе стори нешто што никогаш нема да можете да му простите и ќе одлучите да ја избркате таа личност засекогаш од вашиот живот.

Ако сонувате дека купувате јоргован

Купувањето јоргован во сон значи дека сте подготвени за нова љубов. По преживеаниот „бродоломот“, мислите дека никогаш нема да сакате да се зближите со некого и да стапите во врска. Сепак, работите почнуваат да се менуваат, па затоа сè повеќе размислувате колку би било убаво да имате некој покрај вас.

Нема причина да не го сторите тоа, само опуштете се и многу убави работи сигурно ќе ви се случат на полето на емоциите.

Ако сонувате дека продавате јоргован

Ако сонувате дека продавате јоргован обично укажува на невозвратена љубов. Веројатно ви му се допаѓате на некого за кого дури и не знаете дека постои. Веќе подолго време имате таен обожавател, но не му паѓа на памет да ви пријде затоа што се плаши дека ќе го одбиете.

Ако обрнете внимание, сигурно брзо ќе разберете за кого станува збор. На вас е да одлучите дали да направите нешто во врска со тоа или не.

Ако сонувате дека подарувате јоргован

Ако подарите јоргован на непозната личност во сон, тоа значи дека ќе бидете среќни. Можеби некој ќе ви ја каже добра вест или ќе го решите проблемот што долго време го избегнувате. Добрата вест може да се однесува и на член на семејство или близок пријател.

Ако во сон му подарите јоргован на некого што го познавате во реалноста, можно е да ви открие долго чувана тајна. Ќе бидете изненадени од фактот дека тој одлучил да ви се довери, но ќе бидете среќни поради тоа. Секако дека нема да ви падне на памет да го изневерите.

Ако сонувате дека некој ви подарил јоргован

Сон во кој непозната личност ви подарува јоргован значи дека некому ќе завидувате за неговата врска со партнерот, т.е. партнерка. Ќе ја почувствувате нивната хемија што никогаш не сте ја доживеале во животот.

Кога сонувате дека некој што го познавате ви подарува јоргован, тоа подразбира дека ќе ви дадат добра можност за успех.

Виолетов јоргован

Виолетовиот јоргован ја симболизира првата љубов. Можно е неодамна да сте се сетиле на личноста што го носела тој славен епитет. Можеби таа врска не траела, но сепак имате само убави спомени од неа.

Веројатно неодамна сте сретнале личноста или сте разговарале со некого за неа, па тие емоции „ви проработеле“.

Бел јоргован

Ако видите бел јоргован во сон, тоа подразбира дека ќе бидете поканети на свадба, крштевка или некоја друга прослава или ќе подготвите таква прослава во вашиот дом. Ќе се соберат многу драги луѓе и ќе се забавувате одлично.

Жолт јоргован

Ако сонувате жолт јоргован, може да се каже дека сте навистина среќни, со оглед на тоа колку е редок овој вид цвеќе. Сонов може да означува невообичаено запознавање со интересна личност. Станува збор за некој во чие друштво ќе уживате многу, и не е исклучено да се појават меѓусебни подлабоки емоции.

Сепак, бидете внимателни затоа што во моментот не сте најподготвени да започнете нешто многу сериозно.

Розов јоргован

Розов јоргован е исто така редок цвет, а во соништата симболизира прошка. Можно е конечно да зажалите за големата љубов. Станува збор за некој со кого сте поминале низ многу убави и грди моменти, но околностите ве разделиле.

Можеби тој/таа одлучи да продолжи понатаму без вас, и не можете да се помирите со него долго време. Сега ќе чувствувате само дека ве стиска во градите кога ќе помислите на него/неа.

Значењето на сонот може да биде поедноставно. Ако неодамна сте виделе, мирисале или одбрале јоргован, сигурно ви оставило впечаток.

Дефиниција за јоргован

Јоргованот е мало дрво во висина од 2 до 10 м и припаѓа на семејството на маслинки.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg