Перница - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com


Перница

Term Main definition
Перница

Перница во сон означува долга болест, солзи поради љубовта.

Што значи да сонувате перница?

Ако сонувате перница

Ако видите перница во сон, тоа укажува на болест. Можеби се работи за настинка што ќе ја добиете поради недоволна грижа за своето здравје. Додека сте во кревет, ќе размислувате за работите што би сакале да ги правите и како ќе ги слушате добронамерните совети на стручни лица и блиски луѓе. Веднаш штом ќе се опоравите, вашите дневни обврски ќе ве окупираат и ќе ви го одземат времето, па ќе продолжите по старо.

Второто значење е дека ќе леете солзи за љубовта. Веројатно сте за вљубени во личност која не ви возвраќа со иста мера и која нема намера да биде во сериозна врска со вас. Што и да направите, нема да биде доволно да го мразите и да престанете да се повредувате себеси.

Честопати ќе играте секакви игри, како на пример, ќе се преправате дека сте рамнодушни и студени, кои ќе имаат за цел да ве претстават во поинакво светло и да го натераат да обрне внимание на вас. Тоа ќе ви донесе краткорочен успех, но на долг рок, а тоа само ќе го одложи неизбежното.

Ако сонувате дека тресете перница

Ако сонувате дека тресете перница значи дека ќе свртите нов лист. Во претходниот период, сте имале потреба да се тргнете од сè и добро да размислите што сакате во животот. Сте си дозволиле да бидете слаби и да побарате помош од луѓе кои ве сакаат и чија сила ќе ве врати на вистинскиот пат. Ќе ги наполните батериите и одлучно ќе тргнете во нови победи и победи.

Ако сонувате дека лежите на мека перница

Ако лежите сами на удобна перница во сонот и се чувствувате убаво, тоа значи дека сте мрзливи, или премногу опуштени и безгрижни. Овој вид сон може да биде повик за будење. Веројатно веќе долго време уживате во лажна безбедност и среќа, а овој сон има јасна и потполно недвосмислена порака - „разбудете се“ и направете го првиот чекор напред пред да биде предоцна.

Ако сонувате дека лежите на удобна перница со некого е знак дека сте личност која е многу приврзана за своето семејство и партнер. Треба несебично да го споделувате своето време со другите, да ги задоволите сите и да го извлечете најдоброто од нив.

Ако сонувате дека лежите на тврда или непријатна перница

Ваквиот сон е знак дека премногу се грижите. Постојано имате проблеми со спиењето, па не можете да се одморите дури и кога сте во кревет. Што и да е, обидете се да не размислувате за тоа пред спиење. Обидете се да ги насочите мислите кон нешто што ве опушта и ве прави среќни.

Не е лесно, но знаете колку е важен добриот сон за менталното и физичкото здравје, затоа стори сé што е во ваша моќ за да се одморите.

Ако сонувате дека паѓате на куп перници

Кога сонувате дека паѓате на куп меки перници, тоа за жал значи прекинување на емотивна врска или голем неуспех и финансиска загуба на работа. Сонот може да означи и расправија со партнер, семејство, пријатели или деловни соработници.

Ако сонувате дека прегрнувате перница

Овој вид сон укажува на осаменост. Можеби честопати помислувате на поранешениот партнер кога веројатно знаете дека продолжил да живее без вас. Ако сте осамени и покрај тоа што сте во врска или брак, тоа значи дека е време за промена.

Ако сонувате дека некој ве гуши со перница

Ако сонувате дека некој се обидува да ве задуши со перница, ова подразбира дека треба да се опуштите малку. Веројатно сте под премногу стрес поради нешто. Телото се обидува да се справи со тоа, привлекувајќи ја целата можна енергија од вас, и ако не спиете доволно или лошо, не оставате друга опција освен да ве предупреди преку потсвеста дека е време да „ги притиснете сопирачките“.

Светот нема да пропадне ако си дадете неколку дена одмор, но голема количина на стрес може сериозно да го загрози вашето здравје.

Ако сонувате борба со перници

Кога сонувате да се борите со некого со перници, тоа значи дека сте во фаза кога ви треба ментална поддршка и конструктивна критика. Уморни сте од озборувања и во моментот чувствувате дека немате со кого да направите сериозен разговор. Потребен ви е некој кој нема да ви даде лош совет само затоа што ви е љубоморен и ви завидува. Свртете се кон членовите на семејството.

Ако сонувате дека палите перница

Сонот во кој палите перница симболизира самоодрекување. Намерно ја саботирате вашата врска со партнерот, а притоа не постигнувате ништо добро и корисно. На тој начин само ризикувате вашата сакана личност да ве напушти. Луѓето кои моментално немаат емотивен партнер веројатно го доживуваат ова како разумна „жртва“ за успех во некои други области од животот.

Ако сонувате змија под перница

Ако видите змија под перница во сон, тоа е предупредување да се вардите од неодговорни луѓе. Бидете особено внимателни ако позајмувате пари на некого или му помагате околу нешто. Наместо да го цени тоа што сте го направиле, тој нема да се двоуми да ве загрози со своето однесување.

Ако сонувате валкана перница

Валканата перница, за жал, нема позитивно значење. Често симболизира долгови и финансиски проблеми, но може да се однесува и на проблеми во комуникацијата со роднините. Некој што треба да ви даде утеха не го прави тоа, што често прави да се чувствувате осамени и отфрлени.

Ако сонувате крвава перница

Крвавата перница симболизира емоционални проблеми. Можно е вашата врска да се распаднала или една средба со вашиот поранешен партнер да ве потсетила на многу лоши искуства од минатото. Ќе ги оживеете лошите моменти во умот коишто би сакале да ги заборавите. Не враќајте се во минатото затоа што имате многу причини да живеете среќно во сегашноста.

Ако сонувате влажна перница

Влажната перница е предупредување да се грижите за вашето здравје. Престанете да ги игнорирате симптомите што ги чувствувате. Можеби се работи само за замор, но зошто да ризикува. Одете на лекар за да потврдите дека сте здрави.

Ако сонувате искината перница

Ако видите стара, искината перница во сон, тоа е знак на сиромаштија или некаков немир што го чувствувате во реалноста. Од друга страна, овој вид сон може да биде показател дека се обидувате да излезете од непријатна ситуација што сте ја доживеале во реалноста или да се опоравите од проблемите, да ги решите или барем да се издигнете над нив.

Ако сонувате чиста (бела) перница

Овој сон симболизира просперитет и мир. Наскоро можете да очекувате финансиска добивка, успех на работа или конечна стабилизација во вашиот љубовен живот. Сето ова ќе дојде како награда за трудот, работата и големото трпение што го покажавте во изминатиот период.

Ако сонувате дека сте задоволни од перницата

Незадоволени желби, незадоволство од сегашниот сексуален живот. Фрустрација.

Значењето на сонот може да биде многу поедноставно. Ако неодамна сте виделе перница или сте лежеле на неа, сигурно ви оставило силен впечаток.

Дефиниција за перница

Перница е подлога за главата и телото што се користи додека лежите и седите на креветот.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg