Дневен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

Дневен хороскоп за Бик - четврток, 29 септември 2022

Ве очекува динамичен ден и ќе треба да се потрудите ако сакате вашиот глас да биде слушнат. На работното место ќе имате можност да соработувате со колега кој е многу поразличен од вас, но набрзо ќе сфатите дека сепак имате многу заеднички нешта. Ако сте во врска, ослободете се од неоснованите сомнежи. Ако сте сингл, мора сами да поработите на вашата среќа.

Неделен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

Љубов Работа Здравје
5 4 4

26 септември до 2 октомври 2022

Љубов: Биковите оваа недела ќе почувствуваат потреба да се посветат на семејните настани, но можат да бидат понапорни за партнерот, па врските ќе зависат од нивното однесување. Страстите во врската ќе бидат доста нагласени. Слободните членови на знакот би можеле да имаат возбудлива средба.

Работа: Има некои негативни луѓе околу вас кои треба да ги избегнувате, кои се љубоморни на вашата позиција и ќе се обидат да ве тргнат од таму. Можеби тоа се луѓето за кои најмалку се сомневате дека сакаат такво нешто за вас. Дефинитивно треба да бидете внимателни, иако тоа би бил само еден неуспешен обид за нив.

Здравје: Може да почувствувате привремена непријатност поврзана со одредени хронични слабости или хормонален статус. Одморете се многу и вежбајте - пешачете до работа (ако е можно).

Совет: Опуштете се со тивка музика.

Месечен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

септември 2022

Работа: Во текот на месецот ќе добиете унапредување, покачување или нова понуда за работа која не можете да ја одбиете. Која од можните опции и да ви се случи ќе биде одлична за вас и вашиот напредок. Нема да ви недостига поддршка од колегите или блиските пријатели за деловните потфати што ги планирате и развивате. Финансиската ситуација е стабилна, нема поголеми промени за вас на ова поле и тоа ќе ве опушти. Невработените Бикови ќе можат да добијат нови вработувања во областа на менаџмент, градежништво, проектирање, планирање и проектирање и во областа на услугите.

Љубов: Оние кои се во врска на почетокот на месецот ќе зборуваат за кратко заедничко патување кое може да се реализира на крајот или на средината на месецот. Уживајте во времето заедно со партнерот, одморете се колку што можете повеќе од напорните деловни обврски. Во втората половина на септември посветете повеќе време на решавање на важни работи во односите со членовите на семејството. Ќе имате поинтимни моменти со саканата личност кои ќе ве задоволат и двајцата. Слободните Бикови ќе имаат можност да влезат во врска на крајот на месецот, но нема да бидат претерано воодушевени од оваа понуда, нагласен е вашиот скептицизам. Дајте ѝ време на личноста која ќе биде со вас, запознајте ја и потоа пресудете.

Здравје: На вашето тело му е потребна физичка активност, истегнување и долги прошетки за да се спречат болките во грбот, што ќе го направи вашето општо здравје стабилно. Ќе се посветите на здрава исхрана и негување на здрави животни навики. Во третата декада од септември ќе бидете почувствителни на стрес.

Годишен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

2022

2022 ќе биде година полна со фасцинантни искуства и финансиски можности за родените во знакот на Бик.

Бикот се смета за еден од најсреќните знаци во 2022, на лично и на финансиско поле.

Но, ова е и годината кога припадниците на овој знак ќе заблескаат во полн сјај во љубовта, а Биковите посебно ќе бидат среќни на ова поле околу 30-ти април.

Бенефити во кариерата, можно покачување на плата или унапредување се очекуваат од 5-ти април, а во септември, ретроградниот Меркур ќе ви се испречи на мирната патека.

Работа и финансии

Најдобриот начин за Биковите да заработат пари во 2022 ќе биде преку партнерство, па токму таков сојуз се очекува.

Држете се до вашата специјалност, а препуштете му на партнерот да се грижи за делот за кој вие не сте многу стручни, одржувајте баланс во соработката.

На некои Бикови ќе им се посреќи со работа за странство, па прекуокеанските трансакции совршено ќе се вклопат во вашите финансиски замисли.

Годината ќе биде многу продуктивна, а Биковите ќе работат на својот напредок во кариерата.

Квантитетот, но и квалитетот на работата ќе доживеат пораст, а ќе добиете поголеми одговорности, па ќе мора да ги исполните очекувањата.

2022 е и одлична година да се навратите на учење, односно да продолжите да го надградувате знаењето во теми кои ве интересираат или се значајни за вашата работа.

Клучот за успех во 2022 е развивање на поголема техничка експертиза и специјализација во полето на вашата работа.

Многу Бикови ќе имаат шанса да ги подобрат и јазичните способности, преку можности за работа во странски компании или со колеги од странство.

Љубов

2022 година ќе биде возбудлива на љубовно поле, а особено вакви предвидувања има за слободните Бикови.

Истите се советуваат да живеат за моментот, да се забавуваат и да дозволат времето да покаже што е најдобро за нив, без да избрзуваат.

Ќе запознавате многу нови луѓе, а ќе прифаќате и љубовни состаноци на слепо, се очекуваат повеќе авантури, а и по некоја грешка од која ќе научите.  

Вториот дел од годината ќе биде исполнет со шанси за започнување на врски кои може да се претворат во долги љубовни приказни.

Оние кои веќе пливаат во љубовните води ќе почувствуваат бран на енергија кон крајот на јануари, кој ќе ги држи во текот на целата година.

Родените во знакот на Бик ќе ја сфаќаат идејата за брак многу посериозно отколку досега и ќе сакаат да ја крунисаат својата љубов.

Кај многу Бикови ќе се роди и желбата за проширување на семејството, па очекувајте многу добри вести и принова.

Здравје

Работата и здравјето ќе бидат тесно поврзани во 2022, па внимавајте да не се префорсирате.

Научете да кажете „не“ – тоа ќе го намали нивото на стрес, а дополнително најдете начини како да се ослободите од стресот преку активности и хобија.

Грижете се повеќе за здравјето и исхраната и воведете ефективна дневна рутина.

Можни се повремени проблеми со стомакот, што повторно е како резултат на нервоза. Бидете посебно внимателни во периодот од март до октомври

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg