Дневен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

Дневен хороскоп за Стрелец - четврток, 18 август 2022

Лесно ќе се справите со некои тешки ситуации без многу да „војувате“. Потребно ви е да се доверите некому кој ја има заслужено вашата доверба. Ќе ви биде подобро. На љубовно поле ќе си создадете пријатна атмосфера. Не ја губете смислата за хумор. Внимавајте на професионално поле, постои можност да направите некако превид. Проверувајте двапати.

Неделен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

Љубов Работа Здравје
5 4 4

15 до 21 август 2022

Љубов:  Што се однесува до емоциите, ниту вие, ниту партнерот не знаете што да мислите. Треба да започнете да комуницирате што е можно поскоро, инаку оттуѓувањето може да стане толку силно што е големо прашање дали ќе имате што да си кажете. Слободните може да запознаат личност што им се допаѓа.

Работа: Пријателите ви носат пријатни вести за нова работа. Треба да ја прифатите понудата што е можно поскоро бидејќи некој друг ќе го направи тоа наместо вас. Тоа е добра зделка. Треба да се фокусирате на вашата кариера. Ќе добиете неочекуван подарок или финансиска помош од роднина.

Здравје: Полни сте со енергија, но се чувствувате растргнато - направете си дневен распоред и задолжително одвојте време за одмор и релаксација, како и време за физички активности. Излезете во природа.

Совет: Ќе ви треба повеќе сон и одмор.

Месечен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

август 2022

Работа: Плановите да одите на одмор ќе ви пропаднат поради зголемен обем на работа и проблеми со роковите, но и поради финансиски проблеми, ќе бидете принудени да го одложите и да се посветите на решавање на тешкотиите на работа. Од втората декада на август подобро ќе се организирате во извршувањето на вашиот дел од работата, како и во завршувањето на повеќето нерешени обврски. Ќе бидете практични и вешти, што може да ви донесе напредок во кариерата. Невработените Стрелци ќе може да добијат нова работа во областа на информатичката технологија, односите со јавноста, угостителството, туризмот и трговијата.

Љубов: Во август љубовта не ви е во фокусот. Ако сте во врска во првата половина на август, ќе дојде до големи несогласувања во врската со емотивниот партнер, што може да доведе до прекин на комуникацијата меѓу вас двајца, но и до заладување во врската. Во втората половина на август ќе иницирате реализација на заедничка цел, која ќе ви помогне да ги надминете несогласувањата. Доколку сте слободни, првата половина на август ви носи променливо расположение, потреба да се повлечете во себе и да избегнувате големи групи луѓе. Во втората половина од месецот ќе запознаете некој нов кој ќе биде доволно оригинален, комуникативен и кој ќе може да ви пристапи на начин што ќе ве задоволи. Малку повозрасните Стрелци ќе бидат склони кон авантури во првата половина на август, но во тоа нема да го најдат очекуваното задоволство.

Здравје: Во првата половина на август зголемена чувствителност на стрес, можност за главоболки  и метеопатски проблеми. Грлото и стомакот ќе ви бидат чувствителни, поради што е важно да внимавате да јадете само свежа храна и да избегнувате премногу ладни пијалаци. Во втората половина на август ќе бидете подложни на психосоматски пореметувања и замор.

Годишен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

2022

2022 може да биде година која ќе остави посебно обележје во животот на Стрелците – ќе се чувствувате моќно, паметно и како сите работи да ги имате под контрола.

Стрелците ќе научат да го контролираат стресот и нервозата и ќе уживаат максимално во сите задоволства кои се нудат во следните 12 месеци.

Долговите и позајмиците се очекува да бидат ставени во ред или целосно вратени до август, но може да наидете на пречки доколку повторно сакате да се задолжите.

Тоа ќе ве натера да се впуштите во некои нови проекти, не грижете се, ве чека подобра иднина.

Работа и финансии

Финансиската иднина дефинитивно е светла и има многу на што може да се радувате во 2022.

Нема друга опција освен успех за Стрелците во 2022. Дали ќе заработат пари? Да, многу – но, нема тоа воопшто да ве загрижува.

Голем дел од буџетот ќе сакате да го примените во хуманитарни цели, кампањи, истражувања, возбудливи патувања и слични доживувања, а не на неопходен луксуз.

Стрелците ќе покажат голема желба за напредок на почетокот на 2022 и силно ќе се борат за тоа што сметаат дека е нивно право и заслуга.

Во текот на оваа година нема да дозволите никој да го искористува вашиот труд и ќе почнете да се цените бидејќи знаете дека вредите.

Ако не сте добро платени – нема да ви биде срам да го кажете тоа, а ако не сте среќни со работата – без размислување ќе си заминете и ќе барате поголем предизвик.

Бунтовничкиот дух ќе ви биде од корист и ќе го пронајдете она што го сакате, иако можеби ова малку ќе ја разниша сигурноста која ја имате во поглед на работно место.

Есента е периодот кога сите коцки ќе се поклопат и овие месеци ќе бидат исклучително среќни за Стрелците на професионално поле.  

Љубов

2022 на Стрелците ќе им биде исполнета со убави, романтични моменти.

За разлика од претходно, во текот на оваа година ќе бидете многу попосветени на љубовниот живот.

Во центарот на вниманието ќе ви биде партнерот и сѐ што е поврзано со заеднички планови и остварувања.

Љубовната врска или бракот прекрасно ќе се одвива во текот на целата година и ќе бидете како на седмо небо.

Се очекува да почнете заеднички живот, а во домот страста ќе биде постојано присутна.

Оние кои уште не се во врска, а се во потрага по љубов или придружник, ќе си ја пронајдат среќата во секојдневието, кога воопшто нема да размислуваат на тоа. Можна е дури и афера со колега/колешка од работа.

Мал дел од припадниците на овој знак можеби нема да ја пронаоѓаат повеќе среќата и смислата на љубовната врска, па ќе се одлучат да си ги разделат патиштата.

Тајните обожаватели ќе ви го поткренат егото, а честопати ќе има такви.

Здравје

2022 е и годината кога Стрелците ќе бидат посветени на здравјето и на фитнесот.

Ќе ви годи времето поминато во спортска сала, теретана, базен или едноставно прошетки и планинарење со пријатели.

Сакате да бидете активни и да промените од корен некои навики кои досега ве спречувале да бидете фит и здрави.

Најслаба точка ќе ви биде нервниот систем како и циркулацијата, за што активностите исто така ќе бидат од помош.

Консултирајте се со лекари, правете редовни прегледи и земајте ја препишаната доза витамини кои ви се потребни.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg