Хороскоп за Лав


Дневен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

Дневен хороскоп за Лав - вторник, 21 септември 2021

Ќе бидете попребирливи од вообичаено, само немојте целосно да се изолирате поради ова. На работното место ќе забележите значителен напредок, најмногу благодарение на вашата креативност. На поле љубов вашата самодоверба расте. Сепак, ако сте во врска, денес не ветувајте ништо и доколку сте сингл, не брзајте со одлуките.

Неделен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

Љубов Работа Здравје
5 4 4

20 до 26 септември 2021

Љубов: Партнерот може да покаже поголема доза на љубомора, особено ако сте во брак или подолга врска. Кон крајот од неделата ќе доживеете многу незаборавни моменти и ќе бидете во состојба на еуфорија. Слободните Лавови никако да се одлучат што сакаат.

Работа: Работата ќе се одвива повеќе од поволно, судбината ви е наклонета. Постигнувате неочекуван успех што ѝ годи на вашата суета. Задоволни сте со постигнатото, а конкретен доказ за тоа се парите кои наскоро ќе почнат да стигнуваат. Сепак, бидете внимателни избегнувајте ризични вложувања.

Здравје: Подемите и падовите на енергија ве доведуваат до песимистичко расположение и нервоза. Можни се проблеми со притисокот.

Совет: Воздржете се од акција по секоја цена.

Месечен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

септември 2021

Работа: Што се однесува до деловното поле и овој месец ви носи многу предизвици, но тоа полесно го поднесувате и подготвени сте за напредок. За Лавовите годината беше турбулентна кога е работата во прашање, но во наредниот период, сѐ ќе дојде на свое место и обврските ќе се намалат. Имајте на ум дека доволно сте сработиле и бидете горди на себе поради остварените планови и цели. Финансиите се многу постабилни и сега имате можност да трошите повеќе и да уживате во тоа, без стрес и размислување. Невработените Лавови ќе бидат во можност да добијат нова работа во областа на финансиите, човечките ресурси, електрониката и во областа на јавноста и правото.

Љубов: Пред Лавовите е месец во кој ќе имаат многу идеи и планови, а партнерот во тоа ќе ви помогне. Можно е да смислите заеднички проект или да започнете заедничка работа, што може да биде одлична работа за вашата иднина. Овој месец ќе имате повеќе време за опуштање и уживање и доаѓа време за одмор кој не сте го имале во претходните месеци. Добро се чувствувате и во овој период ги држите работите под контрола, во секој животен аспект. Ѕвездите ви се наклонети, можно е плановите кои ги креирате со партнерот побргу и полесно да се остварат. Слободните Лавови треба да се опуштат и да уживаат во својата слобода. Грчевито трагате по нова љубов, но дури кога ќе ја отпуштите таа желба, во вашиот живот да дојде личност вредна за вашето чекање.

Здравје: Септември ви носи стабилно здравје и зголемена отпорност на стрес. Потребни ви се рекреативни физички активности за да ја одржите кондицијата во добра форма. Избегнувајте изложување на дожд и ветер бидејќи сте склони кон настинки. До крајот на месецот добро ќе ви дојде повеќе да се движите и да избегнувате големи напори.

Годишен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

2021

За Лавовите, 2021 ќе биде година на овие проекти, можности и проширување на хоризонтите, но и длабоки промени на љубовно и лично поле..

„Бизнис сетилото“ ќе ви биде многу изострено и ќе знаете како да ја искористите секоја прилика како своја предност.

Ќе бидете многу трпеливи и ќе знаете каде и кога да притиснете, ќе бидете фокусирани на сите аспекти, и на приватниот и на професионалниот, ќе покажете голема одговорност.

Во месеците март и април, Лавовите ќе бидат исклучително креативни, оригинални и насочени кон нови откритија.

Оние кои работат во доменот на истражувања ќе постигнат неочекувано добри резултати, а ќе може да се потпрете и на вашата интуиција.

 

Финансии и работа

Ќе имате повеќе шанси да си ги зголемите приходите во текот на годината, треба добро да планирате што повеќе ви се исплати, да размислувате стратешки и среќата ќе ви се насмевне на ова поле.

Парите нема да ви паднат од небо ниту на лотарија, ќе си ги заработите со многу труд и работа. Иако нема да имате проблеми со скратен буџет, сепак ќе мора добро да ги менаџирате финансиите и трошоците.

Септември и октомври се најдобри месеци кога станува збор за финансиски аспект, а работата во партнерство може да ви помогне да си ја подобрите финансиската состојба.

Нема да имате потреба од други драстични промени во работата или кариерата, но ќе мора да покажете поголема сериозност и професионалност со новите ангажмани.

Мажите Лавови ќе бидат посклони кон преземање ризици, но внимавајте да не ви стане навика па да престанете да ги пресметувате последиците и да се соочите со непријатни изненадувања.

Втората половина од годината ќе биде подобра од првата. Во 2021 ќе имате можност да станете лидер на работа и да добиете унапредување кое ќе ви заработи сочен бонус на крајот од годината.

 

Љубов

Голем дел од Лавовите ќе влезат во необична љубовна фаза со многу нејаснотии која ќе трае малку подолго.

Ова ќе биде голем предизвик кој може целосно да ви го промени погледот на љубовта, гледањето на самите себе и себе-вреднувањето, но и за тоа како сакате да го поминувате слободното време.

Жените Лавови посебно ќе сакаат да надоместат за изгубеното време, па ќе се фокусираат на насочување на животот кон поголемо искористување на секој момент и квалитетно поминато време.

Ако сте во врска ќе мора да го поминете тестот на сериозност и издржливост во некој период од годината.

Доколку сте истрајни, врската може да претрпи промени кои кај повеќето може да влијаат позитивно, а останатите ќе сфатат дека не биле со вистинската личност.

За оние кои успешно ќе го поминат тест периодот дотогаш, август и септември се идеални за брак.

За слободните Лавови не може да се каже дека 2021 ќе започне со посебно идилична и романтична атмосфера на љубовно поле.

Во првите месеци од годината ќе постои личност која ќе влијае на вашиот приватен живот, но ова ќе биде период кога ќе се поврзувате со различни личности, ќе бидете вклучени во разни друштвени активности и може да станете дел од нов тим, па нема многу сериозно да гледате на љубовната авантура.

Процутување на љубовниот живот може да се случи дури околу јуни и јули, во тој период многу слободни Лавови ќе имаат можност да заблескаат покрај некоја важна личност.

 

Здравје

Здравјето на Лавовите може да биде поранливо во периодот до октомври, па тоа ќе биде причина да бидете повнимателни и да се стремите кон превенција на здравствени проблеми, но не и причина за паника и грижа.

Добро е да се фокусирате целосно на себе и однатре да почнете да ги правите промените, почнувајќи со здрави навики и здрав начин на живот.

Генерално добро ќе се чувствувате, но промените кои ќе ги направите ќе создадат уште поголема добросостојба и спокој кој ви е и повеќе од потребен со оглед на стресните ситуации.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg

Најнови игри