Дневен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

Дневен хороскоп за Јарец - вторник, 3 октомври 2023

Конечно ќе успеете да ги реализирате сопствените идеи на поле кариера и ќе бидете пресреќни.

Сакате да напредувате и сметате дека целта ги оправдува средствата, па нема потреба да се воздржувате од тоа да го кажете сопственото мислење.

На љубовен план ве водат силните страсти. Свесни сте дека нема што да изгубите ако пробате да ги остварите сопствените цели.

Неделен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

Љубов Работа Здравје
5 4 4

2 до 8 октомври 2023

Љубов: Ако сте во брак, вашиот семеен живот може да страда поради вашите деловни обврски. Вие сте оптоварени со состојбата на вашиот дом и возраста на вашиот партнер. Слободните Јарци ќе имаат повеќе шанси за нови контакти и би можеле да запознаат личност која емотивно ќе ги привлекува.

Работа: Краткорочниот бизнис со странци или некој друг бизнис каде што ви треба познавање на странски јазици може да ви донесе големи придобивки. Овој период ви носи и одлични можности за дополнителна работа и наоѓање нови извори на приходи кои би можеле да бидат излез од вашите моментални проблеми.

Здравје: Обидете се да легнете пред полноќ, за да не ви е тешко да станете наутро. Направете ја вашата утринска рутина која вклучува вежбање, внес на витамини и непречено пиење кафе.

Совет: Подобро организирајте се.

Месечен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

октомври 2023

Работа: Ова е добар месец за напредување во кариерата, напорната работа и посветеноста во претходниот период сега ќе почнат да се исплатат, преку пофалби и признанија од претпоставените. Може да се појават нови можности, без разлика дали станува збор за унапредување на вашата моментална работа или можност да размислите за понуда за нова работа или работа на друго место. Вашата способност да комуницирате и да соработувате ефективно ќе блесне овој месец, правејќи ве непроценлив тимски играч или лидер на кој другите можат да се потпрат. Заработката може значително да ви се зголеми, а ѕвездите ве предупредуваат да се спротивставите на искушението за прекумерно трошење. Планирајте го вашиот буџет и избегнувајте импулсивно купување.

Љубов: Октомври носи хармонични емотивни вибрации кај Јарците. Оние што се  сами може да почувствуваат силна привлечност кон нова личност, која внесува возбуда во вашиот живот. Ова може да биде интересна авантура која ќе го збогати вашето искуство и самоспознавање, а може да се развие во потенцијално значајна врска. Во партнерствата, можете да најдете нови нивоа на заедништво и поврзаност, преку забавни и креативни активности. Комуникацијата е подобра овој месец и можете да доживеете поголема искреност и усогласеност со взаемните потреби во размената. Секој бизнис што го правите заедно ќе биде успешен, па ако размислувате за деловно партнерство или ако веќе го имате, овој месец ќе постигнете значителен напредок.

Здравје: Вие сте здрави и силни, вашата физичка и ментална енергија може да се зголемат и да ви овозможат ефективно да се справите со сите предизвици пред вас. Ова е вистинско време за усвојување поздрави навики, како што се редовно вежбање и урамнотежена исхрана. Активностите кои го намалуваат стресот, како што се медитацијата и прошетките во природа ќе ја зголемат вашата благосостојба.

Годишен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

2023

Во 2023-та нема да ви недостига флерт, ниту планови за патувања и забави. Ќе имате година полна со забавни активности, но и љубов, ако останете отворени за промени. Ви претстои драматична година на професионален план и мора да бидете фокусирани на креирање на квалитетни социјални врски и на отворање на нови врати.

Во 2023-та година Јарците ќе ги откријат своите скриени таленти. Тие ќе стекнат моќ и авторитет и ќе ги следи светлина и радост во текот на целата година.

Сепак, нема да успеат да ги избегнат сите пречки на патот, но ќе научат како да ги надминуваат и на поле кариера и на приватен план.

За вас уште во јануари работите ќе добијат неочекуван тек и мора да бидете подготвени да се промовирате себеси и своите способности. Ведриот став заедно со природниот шарм ќе бидат совршениот рецепт за успех.

Уште во јануари запрашајте сè што всушност сакате. Во животот ви се случуваат толку многу промени, што дури ви е тешко да поверувате. Запомнете дека некогаш во мигот не сте свесни дека нешто е во ваша полза, но со време ќе сфатите дека сте благословени со новите луѓе и случувања.

Трпението мора да ви биде силна страна во 2023-та година. Едноставно ќе има многу мигови кога само ќе треба да чекате работите сами да се случат.

Годинава дадете си време да бидете сами со себе за да ги средите своите мисли и малку повеќе да се фокусирате на духовната страна во животот.

Работа и финансии

На професионален план ќе имате многу нови можности и година во која ќе ја имате слободата да истражувате. Ќе бидете иновативни со помош на колегите и претпоставените.

Ќе има на моменти неочекувани околности, но задржувањето на скромноста во секоја пригода ќе ви помогне да ги надминете тешкотиите.

Кон средината на годината можно е да има некои одложувања и мало забавување во вашата кариера, но тогаш ќе откриете дека клучот на сè е тимската работа.

Ви претстои драматична година и мора да бидете фокусирани на креирање на квалитетни социјални врски и на отворање на нови врати. Креирајте си свој свет на можности. Имате авторитет и организациски вештини дури и за започнување на свој бизнис.

Кога станува збор за финансиите, вие сте личноста која знае како со парите, без разлика дали тие се во големи или мали суми.

Во 2023-та пари нема да ви недостигаат, но нема ниту да имате премногу. Само кон средината на годината ќе имате неочекувани трошоци со кои ќе направите мал хаос во вашиот буџет.

Убаво би било да почнете со штедење уште од самиот почеток на годината.

Бидете сериозни во врска со трошењето, како и досега. Нема потреба од трупање на материјални работи, почнете малку повеќе со фокус на нематеријалното. Парите пренаменете ги за билети за културни настани и нешто што ќе ви ја нахрани душата.

Љубов

Во љубовната врска ќе ви се случат клучни промени. Многу е веројатно да ја крунисате љубовта со брак или едноставно да ја официјализирате на некаков начин.

Начинот на кој ќе се трансформира вашата врска ќе ви се допадне затоа што ќе пронајдете нови задоволства и поголема слобода за да се изразите себеси.

Единствено проблем во односот со саканата личност може да ви направат некои роднини и обврски кон некои стари пријатели. Вашиот однос со нив може да биде причина за појава на анксиозност кај вашиот партнер.

Најважно е во врската да не заборавите на емпатијата и правилното споделување на обврските со партнерот.

Јарците кои се сингл во 2023-та ќе имаат голема можност да ја пронајдат својата сродна душа. Ќе располагаат со огромен шарм и атрактивна и моќна појава, па додворување ќе има од сите страни.

Сепак, најважно е да престанете да ја идеализирате љубовта, да се вратите во реалноста и да имате скромен пристап и очекувања. Плус, мора да знаете кога е во ред да простите.

Некоја личност што ја познавате многу кратко ќе ви стане навистина значајна. Не грижете сè што развојот на овој однос ќе се одвива бавно и запомнете дека пречките се тука за да стигнете на одредената дестинација, тогаш кога е судено да стигнете.

Во 2023-та нема да ви недостига флерт, ниту планови за патувања и забави. Ќе имате година полна со забавни активности, но и љубов, ако останете отворени за промени.

Во мигови на осаменост можно е да ве зафати силно чувство на носталгија по некој поранешен партнер.

Здравје

За среќа, Јарците нема да имаат проблем со здравјето во 2023 година. Ќе научите некои комплексни животни лекции, само ако одлучите малку повеќе да се отворите духовно.

На моменти малку ќе тонете во мрачни мисли поради преиспитување на тоа зошто некои работи ви се случуваат вас.

Мора да научите како да се справувате со стравовите и да не го предвидувате најлошото можно сценарио секогаш.

Имате комплексен карактер на моменти, но за ублажување на ситуацијата ќе придонесе ако се дружите со ведри луѓе со лежерен пристап кон животот. Од нив ќе научите многу работи и ќе ја запознаете порозовата страна на животот и сето тоа ќе ви влијае позитивно на расположението и целокупната здравствена состојба.


 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg