Дневен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

Дневен хороскоп за Стрелец - четврток, 2 февруари 2023

Имате потреба да застанете и добро да размислите за следните чекори што планирате да ги направите во животот. Бидете особено внимателни ако работите на финансиски прашања за да не направите некои грешки. Потребно е да се ослободите од сопствените сомнежи на љубовен план и да си дадете шанса да ги остварите сопствените соништа. Ако сте во врска испланирајте некое заедничко патување.

Неделен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

Љубов Работа Здравје
5 4 4

30 јануари до 5 февруари 2023

Љубов: Стрелците оваа недела може да почувствуваат збунетост во емотивниот живот и некои да се најдат во љубовна дилема. Во оптек е и склоноста кон тајни врски. Доколку сте слободни, крајот на неделата е исклучително погоден за одење на поголеми собири на кои можете да сретнете некој кој во секој поглед ќе ви одговара.

Работа: Оптимизмот и овојпат ви донесе успех, иако многумина се сомневаа во тоа. Вашето вродено чувство за голем бизнис не ве измами ниту сега. Ви претстои уште напредок кога се во прашање работните резултати и приходите од него. Се однесувате како некој кој точно знае што сака и како да го постигне тоа.

Здравје: Склони сте на воспалителни процеси во овој период, повеќе внимавајте на слабите точки. Обновете ја вашата енергија останувајќи во природа.

Совет: Не заборавајте на редовното опуштање.

Месечен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

февруари 2023

Работа: Одржувањето на нивото на успех што сте го постигнале бара постојана трудољубивост, иновативен пристап и постојана иницијатива, без да бидете агресивни или наметливи. Водете разговори со колегите, соработниците и клиентите со мирен тон и воздржани емоции, бидејќи вашето трпение и упорност ќе бидат ставени на тест. Имате добри идеи и поддршка од претпоставените, но не треба премногу да се опуштате, за непречено и ефикасно да ги реализирате вашите планови. Заедно со развојот на кариерата, можете да очекувате соодветни награди преку зголемен приход. Во меѓувреме, управувајте со вашите приходи одговорно и систематски, воздржете се од неконтролирано трошење.

Љубов: Љубовните врски и блиските врски во првите дваесет дена од февруари, ќе бидат нестабилни, може да се блокира посветеноста на партнерот и да ви се сврти вниманието на начин што не е добар за вашата врска. Со мала одговорност, во последните десет дена во вашата врска ќе се вратат стабилноста и интимноста. Исто така, можете да му се заблагодарите на партнерот кој добро ве познава и не се труди да ве кочи и да ве потсети на лојалноста, туку ви дава доволно простор и доверба. Ако сте сами, ќе се чувствувате убаво. Социјалниот живот ќе биде бурен и забавен, а вие ќе бидете движечката сила зад секоја забава. Вашиот шарм е едноставно неодолив, блескате, а се чини дека не ви треба повеќе од тоа за да бидете задоволни со себе.

Здравје: Првата декада од февруари ви носи чувствителност на стрес, кој ќе предизвика психосоматски пореметувања. Ќе бидете чувствителни и на променливите временски услови. Вашето грло ќе биде најчувствително, може да се појави мало и минливо воспаление. Ќе ви треба повеќе одмор. Важно е да бидете умерени во сè. Втората половина на февруари ви носи стабилно здравје.

Годишен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

2023

Годишниот хороскоп предвидува поголемо ниво на енергија за Стрелците во 2023, споредено со претходни години, сите фрустрации и грижи од минатото ќе избледат, а ѕвездите ќе се погрижат да се чувствувате подобро и да бидете подобри во секое поле.

Не очекувајте дека секоја работа ќе биде решена во истиот момент кога ќе се појави како проблем или обврска, но секојпат ќе ја гледате светлината на крајот од тунелот, иако можеби патот ќе биде подолг.

2023 е една од годините кои се најпогодни во вашиот живот во поглед на напредок во кариерата, искористете ја вашата креативност и менаџирајте ги професионалните обврски и способности добро, компензирајќи со одмор и релаксација.  

Делата ќе зборуваат повеќе зборовите, па дозволете да си го направат своето кога ќе имате да докажете нешто, независно на кое поле од животот.

Внимавајте успесите да не ве направат арогантни во односот со другите луѓе и негувајте ги пријателствата, бидете позрели емотивно и избегнувајте импулсивност.

Бидете практични, следете ги фактите, влегувате во нова фаза која ќе трае во наредните неколку години и работите нема да се движат како досега.

Работа и финансии

Од изминатата година, Стрелците се подлежни на нови животни лекции кои ги прават посериозни и темелни. Личните достигнувања ќе се одразат на професионален план во 2023 година, преку промени во работниот стил, способностите за лидерство и преземање иницијатива.

Од родените во овој знак се очекува постојан напредок на деловно поле, но очекувајте дека од некои постапки, одлуки и дела, резултатите ќе пристигнат подоцна, со оглед на тоа што ќе биде процес.

Во првата половина од годината бидете внимателни да не влегувате во ризични бизнис зделки и добро анализирајте ги понудите, но никогаш не ги одбивајте веднаш.

Во овој период може да наидете и на многу сопки од луѓе кои ќе се обидат да ја загрозат вашата позиција, но ќе успеете да се справите со упорност и труд.

Втората половина од годината ќе ви донесе посигурни шанси, посебно доколку имате свој бизнис или сакате да се пробате со нешто свое, а кај многумина ова може да се оствари со помош на партнер, можеби и со животниот партнер.

Што се однесува до пари, хороскопот најавува дека 2023 ќе донесе секаков тип на неизбежни трошоци.

И покрај трудот да ги намалите трошењата, постојано ќе излегуваат трошоци или сами ќе си наоѓате изговори да потрошите пари на нешто. Не правете никакви планови поврзани со позајмување пари или должење.

Кога ќе се појави шанса за дополнителен приход, а не ви звучи како да ќе ве направи милионер, прифатете ја во секој случај бидејќи секој дополнителен приход е исплатлив.

Избегнувајте ризични инвестиции, нелегални бизниси и заработка на брзи, но несигурни пари, посебно на почетокот на годината.

Приоритизирајте ги плаќањата кои резултираат со камата или пенали, за да намалите ризик во иднина. Втората половина на годината се очекува да биде попросперитетна.

Љубов

Ова ќе биде едно од најкомплицираните поглавја во животот на Стрелците во 2023, што ќе ви донесе по некоја главоболка, но не се плашете од промените.

Годината ќе донесе многу предизвици, искушенија на кои тешко ќе одолеете, ќе наоѓате многу замерки и несовршености и ќе ја нарушувате хармонијата со тоа.

Многу од Стрелците кои се во врска ќе наидат на неугодности и односите ќе ви бидат како на стаклени нозе до летниот период и многумина ќе размислуваат на излегување од врска/брак.

Оние кои ќе успеат да го пребродат периодот, сериозно ќе почнат да размислуваат за стапување во брак, зголемување на семејството или друг посериозен чекор со кој ќе ја крунисаат љубовта по тешката бура.

Втората половина од годината носи стабилност за Стрелците и ќе бидете посветени на семејство и домаќински живот, гестови на љубов, романтика.

Слободните Стрелци пак, годинава ќе зрачат со посебна енергија и заводливост, сензуалност и ќе привлекуваат внимание каде и да се појават.

Без срам и сосема релаксирано ќе испраќаат сигнали на додворување и ќе ги освојуваат сите – и тие што сакаат и тие што не сакаат да ги заведат.

Најголем број од слободните припадници на овој знак кои уживаат во овој статус, успешно ќе избегнуваат сериозни врски и бракови, но за оние кои си ја бараат сродната душа, има добри вести.

Состаноците на слепо може да вродат со плод, а можеби вашата сродна душа која ќе ја пронајдете во знакот на 2023, ќе биде во знакот на Лав, Стрелец, Водолија, Овен и Вага.

Здравје

Тоа што се случуваат промени на повеќе полиња од животот и динамичното темпо и случувања во секојдневието, ќе ги доживувате малку повеќе стресно од што треба.

Овој пристап ќе се одрази и на поле здравје, а на тоа може да ве потсетат некои чести симптоми и состојби кои ви се повторуваат во вакви случаи.

Не ги доживувајте стресно сите промени, некои од нив се за ваше добро и секогаш има причина зошто се случуваат – постои решение и добар крај за секоја од нив.

Втората половина од 2023 ќе биде подобра за здравјето на Стрелците, доколку самите научат да се грижат за себе, да превенираат и да не ризикуваат.

Патувајте повеќе, дружете се и работете на социјалниот живот со цел да се релаксирате ментално и да избегнете проблеми на ова поле.

Оние кои го планираат следното поглавје во љубовниот живот и проширување на семејството, да бидат внимателни со исхраната и стилот на живот пред и во текот на бременоста.


 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg