Дневен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

Дневен хороскоп за Стрелец - петок, 7 октомври 2022

Секој чекор ви е пресметан и посветени сте на реализација на сопствените долгорочни планови во поглед на кариерата, а се гордеете со сопствената разумност и интелигенција. Среќата е на ваша страна и може да очекувате финансиски добивки. На поле љубов ќе оставите работите да се одвиваат спонтано, но обидете се да не „скокате“ од една врска во друга врска.

Неделен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

Љубов Работа Здравје
5 4 4

3 до 9 октомври 2022

Љубов: Напорен период за љубов, бидејќи и вие и вашиот партнер сте возбудени, вие како огнен знак не сакате многу да зборувате или да се објаснувате, а токму тоа го правите. Слободните Стрелци оваа недела може да имаат можност да запознаат некој што би можеле многу да им се допадне.

Работа: Сè уште сте прилично неуморни кога се во прашање нови идеи. Во бизнисот ви требаат постојани промени, а со оглед на нестабилноста и огнот на вашиот знак, тоа воопшто не изненадува. Многу сте амбициозни и малкумина ќе успеат да ве одвратат од вашите намери.

Здравје: Бидете подалеку од стресни ситуации и негативни луѓе за да не ви настрада менталното здравје. Опкружете се со позитивни луѓе кои ќе ве хранат духовно.

Совет: Организирајте излет во природа.

Месечен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

октомври 2022

Работа: Во претходните месеци, поголемиот дел од Стрелците се обидуваа да ја искристализираат својата деловна позиција и да добијат признанија за досегашната работа. На почетокот од октомври поради поставеноста на планетите, нема да ви стигне покачувањето и новата деловна позиција, што малку ќе ве фрустрира. Бидете трпеливи до втората половина на октомври, кога ве очекуваат преговори и деловна позиција која ќе биде во согласност со вашите очекувања. Невработените Стрелци ќе можат да добијат ново вработување во областа на правото, економијата, сметководството, комуникацијата и трговијата.

Љубов: Се чувствувате добро во своја кожа и луѓето околу вас ќе го забележат тоа. Ќе бидете во центарот на вниманието во првата половина на октомври, уживајте во комплиментите и додворувањето. Време е да излезете од вашата комфорна зона, не сте навикнати да бидете дома и да ги правите истите активности секој ден. Тоа е вистински момент за дружење, излегување и запознавање нови луѓе. Зафатените Стрелци ќе сакаат да внесат нешто ново во нивната врска и брак, ќе се потрудат да имаат романтична вечера или кратко патување со партнерот. Секоја промена ќе ја освежи вашата врска и ќе ја разбие монотонијата на секојдневието!

Здравје: Во текот на првата половина на октомври ќе бидете подложни на пад на имунитетот. Ова може да предизвика дигестивни и респираторни проблеми, посилна настинка или вирусна инфекција. Избегнувајте да излегувате надвор кога има силен ветер и дожд. Во втората половина на октомври вашето здравје ќе се стабилизира, а имунитетот ќе ви се зајакне.

Годишен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

2022

2022 може да биде година која ќе остави посебно обележје во животот на Стрелците – ќе се чувствувате моќно, паметно и како сите работи да ги имате под контрола.

Стрелците ќе научат да го контролираат стресот и нервозата и ќе уживаат максимално во сите задоволства кои се нудат во следните 12 месеци.

Долговите и позајмиците се очекува да бидат ставени во ред или целосно вратени до август, но може да наидете на пречки доколку повторно сакате да се задолжите.

Тоа ќе ве натера да се впуштите во некои нови проекти, не грижете се, ве чека подобра иднина.

Работа и финансии

Финансиската иднина дефинитивно е светла и има многу на што може да се радувате во 2022.

Нема друга опција освен успех за Стрелците во 2022. Дали ќе заработат пари? Да, многу – но, нема тоа воопшто да ве загрижува.

Голем дел од буџетот ќе сакате да го примените во хуманитарни цели, кампањи, истражувања, возбудливи патувања и слични доживувања, а не на неопходен луксуз.

Стрелците ќе покажат голема желба за напредок на почетокот на 2022 и силно ќе се борат за тоа што сметаат дека е нивно право и заслуга.

Во текот на оваа година нема да дозволите никој да го искористува вашиот труд и ќе почнете да се цените бидејќи знаете дека вредите.

Ако не сте добро платени – нема да ви биде срам да го кажете тоа, а ако не сте среќни со работата – без размислување ќе си заминете и ќе барате поголем предизвик.

Бунтовничкиот дух ќе ви биде од корист и ќе го пронајдете она што го сакате, иако можеби ова малку ќе ја разниша сигурноста која ја имате во поглед на работно место.

Есента е периодот кога сите коцки ќе се поклопат и овие месеци ќе бидат исклучително среќни за Стрелците на професионално поле.  

Љубов

2022 на Стрелците ќе им биде исполнета со убави, романтични моменти.

За разлика од претходно, во текот на оваа година ќе бидете многу попосветени на љубовниот живот.

Во центарот на вниманието ќе ви биде партнерот и сѐ што е поврзано со заеднички планови и остварувања.

Љубовната врска или бракот прекрасно ќе се одвива во текот на целата година и ќе бидете како на седмо небо.

Се очекува да почнете заеднички живот, а во домот страста ќе биде постојано присутна.

Оние кои уште не се во врска, а се во потрага по љубов или придружник, ќе си ја пронајдат среќата во секојдневието, кога воопшто нема да размислуваат на тоа. Можна е дури и афера со колега/колешка од работа.

Мал дел од припадниците на овој знак можеби нема да ја пронаоѓаат повеќе среќата и смислата на љубовната врска, па ќе се одлучат да си ги разделат патиштата.

Тајните обожаватели ќе ви го поткренат егото, а честопати ќе има такви.

Здравје

2022 е и годината кога Стрелците ќе бидат посветени на здравјето и на фитнесот.

Ќе ви годи времето поминато во спортска сала, теретана, базен или едноставно прошетки и планинарење со пријатели.

Сакате да бидете активни и да промените од корен некои навики кои досега ве спречувале да бидете фит и здрави.

Најслаба точка ќе ви биде нервниот систем како и циркулацијата, за што активностите исто така ќе бидат од помош.

Консултирајте се со лекари, правете редовни прегледи и земајте ја препишаната доза витамини кои ви се потребни.


 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg