Дневен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Дневен хороскоп за Рак - недела, 5 февруари 2023

Исполнети сте кога се чувствувате корисно, но потребен ви е одмор. Случувањата од изминатите денови ве тераат да помислите дека е потребно да се изолирате себеси, но убаво би било доколку можете да одвоите време за дружење со пријателите и блиските. На љубовен план водите битка со себеси. Обидете се добро да размислите што е тоа што го сакате пред да донесете некои избрзани заклучоци.

Неделен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Љубов Работа Здравје
5 4 4

30 јануари до 5 февруари 2023

Љубов: Раковите оваа недела можат да сметаат на тоа дека нивните емотивни планови ќе се одвиваат како што сакаат, а односот со партнерот може да биде поемотивен. Слободните припадници на знакот имаат големи шанси да ги остварат своите љубовни желби, иако не сте подготвени да се впуштате во авантури.

Работа: Ситуацијата конечно се подобрува, но не благодарение на вас, туку на оние со кои работите. Знаете и самите дека не правите доволно за тоа колку сте платени. Иако имаше некои несогласувања со претпоставениот, сега ситуацијата е многу подобра. Сепак, немојте секогаш да го правите спротивното од она што тој го бара од вас.

Здравје: Можете да го загрозите вашето здравје доколку не го вратите редот и не воведете поздрави навики. Обезбедете си доволно одмор и релаксација за да не се исцрпите.

Совет: Најдете нешто што ве прави среќни секој ден.

Месечен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

февруари 2023

Работа: Деловното опкружување може да биде предизвикувачко, а пречките многубројни, но треба да продолжите и да се справувате со предизвиците. Нека ве водат вашата амбиција и инспирација, но немојте да бидете премногу арогантни и да го наметнувате вашето мислење и решенија. Не донесувајте никакви радикални одлуки и судови додека не ги соберете сите релевантни информации. Тешкотиите се привремени и главно се однесуваат на вашата финансиска состојба. Ова е поволен период за Раковите кои се занимаваат со креативна работа, уметност и литература, имате можност да станете познати во областа со која се занимавате. Можни се промени во однос на работното место кои можат да ви донесат напредок.

Љубов:  Партнерските односи ќе бидат хармонични во текот на поголемиот дел од февруари, а вие ќе бидете опуштени и задоволни. Ако сакате оваа состојба да трае, треба да ги контролирате чувствата - не дозволувајте ситни недоразбирања или лични несигурности да ве водат во драма и изразете благодарност до партнерот за разбирањето и поддршката. Во последната недела од февруари мора да направите отстапки и да бидете подготвени да ги ставите потребите и грижите на партнерот на прво место. Доколку сте слободни, во првата половина од месецот ќе имате големи шанси за романса. Потенцијалната врска би можела да се дестабилизира по овој период.

Здравје: Не е време за пасивен одмор, активностите насочени кон позитивни промени ќе ви донесат повеќе енергија и релаксација отколку читањето и гледањето телевизија. Најдобар начин да се ослободите од насобраниот стрес е со движење, а за комбинација на ментална и физичка благосостојба, изберете активности како долги прошетки, планинарење и јога. Благодарение на практикувањето здрав живот, вашето здравје ќе биде стабилно. Единственото нешто што може малку да ја наруши оваа хармонија се повремените метеоропатски нарушувања. Можна е и послаба циркулација во стапалата.

Годишен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

2023

Годишниот хороскоп предвидува дека 2023 за Раковите ќе биде годината кога животот ќе ви се подобри и ќе влезете во стабилна фаза, a ќе ви бидат отворени многу шанси за животни промени. 

Имате на што да се радувате во 2023 бидејќи новата година ќе ви овозможи да ги ставите работите во ред и ќе ве води на едно ново животно патување полно со искуства и лекции. 

Годината ќе ви започне со голем број обврски и одговорности и ќе се чини дека луѓето ве туркаат во сите насоки, очекувајќи го вашето време и внимание.

Обидете се да избегнувате големи игри и невозможни соништа, ќе успеете да постигнете многу. Пред вас има многу цели за достигнување, но нормално е на патот до некои од нив да наидете на пречки. 

Можно е да имате периоди кога концентрацијата ќе ви биде ставена под знак прашалник, но нема да се откажете во ниту еден момент и упорноста ќе ве доведе до успех.

Не зависете од други луѓе и не се мешајте во туѓите животи – гледајте си ја сопствената работа, чувајте ги големите идеи за себе наместо да се фалите пред секого, не ги потценувајте другите, но ниту себе.

Помеѓу јули и септември ќе минувате низ стресен период, вербата ќе ви биде ставена на тест, а хармонична атмосфера ве очекува од мај до јули и од септември до октомври.

Најголемата моќ и енергија ќе ја доживеете од март до мај.

Работа и финансии

Почетокот на годината може да владее статус-кво на поле финансии, но почнувајќи од летото 2023, финансиите ќе ви станат приоритет број 1.

Ќе вложувате многу енергија и внимание на ова поле, а ви се советува да го ставите во ред вашиот буџет, да направите реорганизација на финансискиот живот, инвестициите, плановите, стратегиите и заработката.

Време е да заживеете на финансиски план, ова е период кога ќе почнете да водите поздрав финансиски живот и да не мора да се грижите за секој еден денар трошок.

Ќе мора да донесете некои тешки одлуки во поглед на финансии и да одлучите кои се вашите вистински потреби.

Ќе бидете насочени кон долгорочни стратегии и инвестиции, ќе размислувате за повратни инвестиции во наредните 5-10 години и ќе ја проценувате вредноста на секој поголем трошок наместо импулсивно да трошите.

Ова ќе биде година кога чекор по чекор ќе го градите вашето богатство, без размислување за брзи и лесни пари.

За таа цел, ќе треба да се трудите во текот на целиот тој процес, многу Ракови ќе работат повеќе од што треба и ќе ги преземат сите чекори во кариерата за да стекнат контрола над финансискиот живот и да успеат.

Ви станува јасно дека не можете секогаш сами да успеете на професионално поле и дека ви се потребни луѓе кои ќе ви помагаат, па ќе научите да делегирате обврски, да водите тим, но во истото тоа време не заборавајте дека не сте шеф, туку треба и самите да учите и да се издигнувате.

Работата нема да ви биде мака и ќе имате силна мотивација во текот на целата година за деловни активности. Може да наидете на завидливи карактери кои ќе пробаат да ве бутнат од позицијата на којашто сте, но ќе ги надминете сите препреки.

Оние Ракови кои подолго време се бараат во кариерата и не може да им се посреќи, до крајот на 2023 ќе ја најдат својата идеална работна позиција, некои ќе го добијат посакуваното унапредување, а контактите ќе ве доведат до вистинските бизнис успеси.

Љубов

Љубовниот хороскоп за 2023 предвидува дека во наредните месеци работите дефинитивно ќе станат подобри за вас на ова поле.

Поминувајте повеќе време со семејството, пријателите и избраниците, а одбегнувајте луѓе кои ви завидуваат и прават вашиот љубовен живот со сила да изгледа како да нешто не е во ред. Контролирајте си ги емоциите бидејќи ќе бидете изложени на подеми и падови, но секогаш ќе го наоѓате патот кон врвот.

Многу Ракови минатата година ја најдоа својата сродна душа или стапија во брак со избраниците, а трендот ќе продолжи и во 2023.

Нема да треба многу да се мачите да ја пронајдете љубовта ако уште не сте ја нашле. Шансите ќе бидат пред вас, само треба да ги користите, љубовта буквално ќе ве следи вас.

Немојте да се збуните ако вашата втора половина ја пронајдете во светот на бизнисот, очекувајте секакви изненадувања од сите познанства.

Вашиот сопружник, партнер или љубовник ќе ве разгалува и ќе сака да ви овозможи сè што може, па дури и ако треба да отиде до крајот на светот за да ве усреќи.

Ќе уживате во тоа што гледате дека некому сте толку важни и конечно ќе се препуштите на љубовта.

Многу Ракови ќе направат нов чекор и годината ќе биде во знакот на запросувања, склучување бракови и зголемување на семејствата.

Односите ќе се зацврстуваат, но тоа не значи дека баш секој ден од годината ќе биде толку безгрижен и забавен, имате уште лекции за учење.

За сето таа љубов и внимание кои ги добивате, вашиот партнер очекува дека треба да добие барем малку за возврат, па важно е да ја препознаете границата.

Кај многумина во одреден период партнерот ќе направи да се чувствувате како да сте должни и како да сте негов роб, а тоа може да доведе до несогласици и пречки.

Оние кои ќе успеат да ги надминат овие проблеми, ќе станат посилни од кога било во љубовното партнерство, без грижи, ве очекуваат добри работи на љубовно поле.

Здравје

За Раковите во 2023 ќе биде многу важно дали ќе успеат да одржат баланс или ќе ги отпуштат работите од контрола, што ќе влијае со влошување на здравствената состојба.

Ова е периодот кога треба да научите да го цените здравјето и дека е подобро да спречите отколку да лечите.

Ќе постигнете напредок на ова поле до крајот на годината и ќе сфатите дека ништо не вреди колку здравјето.

Во првата половина од годината обрнете внимание и на менталното здравје, за во втората половина да блеснете во полн сјај.

На моменти може да се чувствувате исцрпено, но годината ќе ви донесе неверојатни промени во животот.

Не заборавајте колку позитивно може да влијаат физичките активности, па размислете за тоа да почнете со некаков спорт и целосно да се трансформирате физички и духовно.


 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg