Хороскоп за Скорпија


Дневен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

Дневен хороскоп за Скорпија - среда, 22 мај 2019

Денес внимавајте на кого се доверувате и размислете пред нешто да кажете гласно. На работното место не го мешајте релаксирањето со пасивност. Мрзеливоста може да ви уништи одлични шанси за напредок. Во љубовта премногу сте критички настроени кон себе.

Неделен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

Љубов Работа Здравје
5 4 4

20 до 26 мај 2019

Љубов: Откако се навикнавте на ситуацијата да бидете сами, повторно се буди љубов. Малку сте изненадени со новата ситуација, но ќе се навикнете. На секого му е помило да биде со некого отколку сам. Сепак, немојте да приговарате дури ни тогаш кога чувствувате дека би морале.

Работа: Сè повеќе ќе ве интересираат финансиите или новите содржини кои би можеле да ги подобрат приходите во вашата дејност. Ќе изградите нови планови во таа насока. Ќе се борите за поддршката на другите за да ги спроведете во дело или барем да ги придвижите.

Здравје и совет: На полето на здравјето може да бидете чувствителни и склони кон тоа да ви се враќаат проблеми од минатото. Особено бидете внимателни кога е во прашање крвотокот. Вежбајте јога секој ден.

Месечен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

мај 2019

Работа: Почетокот на мај нема многу да се одрази на вашата работа, но ќе ви ги одложи договорите околу големите и актуелните проекти. Подобрување можете да очекувате на полето на платниот промет каде трансакциите ќе се одвиваат побргу и поефикасно, па ќе успеете да го поправите салдото на вашата сметка и ќе ги решите заостанатите долгови. Бидете повнимателни кога се инвестициите во прашање, немојте да земајте кредити и да се задолжувате. Внимавајте на трошоците кои ќе се зголемат затоа што еден проект ќе бара поголеми инвестиции од планираните поради заостанати и нерешени обврски. На почетокот од месецот ќе имате повеќе контакти со деловни партнери и можност за склопување на нови договори. Најмногу успех ќе имате ако се занимавате со реклами и во областа на јавноста. Ќе одржите значајни деловни презентации и ќе имате бројни јавни настапи. Можни се и нови преговори, но ќе имате незгодни соговорници и ќе мора да се приспособувате. Кон средината од мај ќе ги подобрите односите со деловните партнери и вашата популарност ќе биде во подем, особено ако се занимавате со уметност, естрада, забава или контакти со јавноста. Ќе ви биде потребен поголем напор за да добиете потребна поддршка за разработка на важни деловни проекти. Претпоставените ќе ви вршат притисок кој ќе доведе до конфликтни ситуации на ваша штета. Вашата финансиска ситуација ќе биде променлива, но избегнувајте несигурни бизниси кои може да ви ја намалат добивката. Невработените Скорпии ќе добијат шанса за постојана работа во областа на администрацијата, продажбата, а особено ќе ви бидат отворени вратите да се докажете како продавачи.

Љубов: На почетокот од месецот ќе дојде до заладување во односот со саканата личност. Нема да се разбирате околу важни работи и ќе ви биде тешко да постигнете каков било јасен договор. Вашата комуникација ќе биде формална. Ќе успеете да излезете од тешкотиите, а на повидок е и зголемување на страста. Средината на мај ви носи повеќе согласување и убави заеднички моменти со саканата личност. Ќе внесете нешто ново во вашата врска и тоа ќе биде освежување кое ви недостасувало. Вашиот партнер ќе биде постабилно расположен и полн со ведрина и нежности. Двајцата ќе бидете исполнети и задоволни. Ако сте слободни на една забава ќе запознаете личност која ќе ви делува поинаку од повеќето луѓе кои ги познавате и всушност таа посебност ќе биде она што ве привлекува. Уште на почетокот ќе ви биде јасно дека тоа не е личност којашто сака да се врзува, дека има авантуристички дух и дека на никого не му дозволува да и ја наметнува својата волја. Вие ќе бидете вљубени и ќе се потрудите да најдете вистински начин да и го привлечете вниманието. Во втората половина од месецот ќе почнете почесто да се гледате и авантурата ќе биде сигурна. Врската малку ќе почека. Повозрасните Скорпии ќе се потрудат да ѝ се допаднат на личност која ќе ја запознаат на деловни состаноци. До крајот од мај ќе влезете во емотивна врска.

Здравје: Првата половина од мај ќе ви донесе воспаление на синусите и пречки во урогениталниот тракт. Чувајте се од настинки и избегнувајте подолг престој на ветер и провев. Студените напитоци може да ви предизвикаат ангина. Втората половина од месецот ви носи стабилно здравје и зајакнат имунитет. Ќе бидете расположени повеќе време да поминувате во природа, на чист воздух и да спортувате.

Годишен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

2019

Во 2019-та напорната работа ќе ви донесе резултати. Што се однесува до општата ситуација, можно е да се приклучите на групи и активности кои духовно ќе ве ослободат.

Пофалбите и почитта која ќе ви биде укажана ќе ви бидат најголема мотивација во текот на целата година. Оние кои се занимаваат со приватни бизниси, ќе имаат добри шанси за проширување на хоризонтите и идеите кои ќе им донесат поголема заработка.

Постои можност оваа година и да наследите нешто од вашите предци.

Покрај тоа, постои голема шанса да решите и правни проблеми кои во изминатата година ви донесоа само стрес и ви одземаа време и нерви.

Единствено може да имате проблеми со пријателите, како и со повозрасни членови од семејството, па затоа бидете посебно внимателни во комуникацијата со нив.

 

Работа и финансии

Оваа година ќе има многу новитети на поле кариера. Зголемување на приходот, бонуси, промена на работното место или работната средина – и сите овие промени ќе ви бидат во ваша корист.

Ќе уживате во предностите за патување во странство преку работните обврски. Ова ќе ви обезбеди проширување на деловните познанства. Ќе имате сила да ги решите сите препреки.

Сериозно ќе просперираат и оние кои работат хонорарна работа. Скорпиите во 2019-та ќе бидат снаодливи и лесно ќе го полнат паричникот.

Што се однесува до финансиите, од исклучителна важност ќе биде да планирате детално и однапред. Поволната економска ситуација ќе ви го подобри и социјалниот живот.

Во 2019-та нема да се соочите со било каква криза поврзана со пари, но ќе мора подобро да се организирате. Вашиот раст во финансиите ќе заврши со голем ентузијазам кој ќе се прошири и на останатите полиња.

 

Љубов

Правилната комуникација ќе биде клучот за решавање на сите проблеми. Во 2019-та се предвидува голема љубовна нескладност која може да доведе до прекин на љубовните врски, затоа бидете внимателни.

Не почнувајте дискусии без аргументи и избегнувајте да го убедувате партнерот во вашите гледишта.

Ако сакате да го одржите односот стабилен ќе мора да ги избегнувате негативните мисли, како и да имате поголемо разбирање за партнерот. Ако ги оставите лошите навики и пороци, може со време да ја спасите врската.

Останете мирни и трпеливо минувајте низ лошите времиња. Не дозволувајте трети лица да ви се мешаат во приватните дискусии.

Оние кои не се во љубовна врска, оваа година може да развијат еден прекрасен однос. Не дозволувајте добрите љубовни шанси да ви побегнат поради окупираност со работата.

Веќе постоечките љубовни односи ќе се интензивираат во текот на февруари и март, а периодот од јули до септември е поволен за нови почетоци и врски.

 

Здравје

Здравјето ќе биде добро во текот на целата година, а младите Скорпии ќе бидат посебно енергични. Може да се чувствуваат повремено вознемирени и физички и ментално, па мора да најдат начин преку слободни активности да ја канализираат негативната енергија.

Ќе ви биде потребен почест одмор во текот на 2019-та, а од голема корист ќе ви бидат и медитацијата, јогата и престојот во природа.

Јадете храна која организмот го држи во рамнотежа, за да избегнете чувство на летаргичност и меланхолија.


 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп